جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش AHP به زبان ساده
با سلام و خسته نباشید به همه دوستان
توی این چند وقت فایل های زیادی در مورد AHP چه از توی همین سایت و چه از جاهای دیگه دانلود کردم تا کمی باهاش آشنا بشم. اما اکثر اونا از نظر من که هیچ آشنایی با این مبحث نداشتم پیچیده به نظر میومدن. شاید به این خاطر که دوستان در تهیه این فایل ها از منظر تسلط خودشون به موضوع و پیش پا افتاده بودن مباحث نگاه می کردن، در حالی که وقتی قراره فایلی رو در قالب آموزش قرار بدیم، همونجور که از عنوان "آموزش" پیداست، بهتره که مباحث رو از زاویه دید کسی که به موضوع آشنایی نداره مطرح کنیم.
این فایلی که پیوست میکنم از نظر من یکی از ساده ترین آموزشها توی این زمینه هستش. البته در بین فایلهایی که خودم دیدم..
لطفا اگه توی "ساده و روان بیان شدن موضوعات" با من هم عقیده هستید نظر خودتون رو بذارید..
پیشاپیش از تهیه کننده ش تشکر و عذرخواهی میکنم چون منبعش رو نمی دونم Exclamation

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   AHP.rar (اندازه: 216.25 KB / تعداد دفعات دریافت: 741)
*** هر روزی که می آموزم، پی می برم که جاهل ترم!! ***
پاسخ
باتشکراز شما عالی بود.بنده هم یک پاورپوینت دارم که توضیحات شمارو تکمیل میکنه

فایل‌(های) پیوست شده
.ppt   AHP model.ppt (اندازه: 1.31 MB / تعداد دفعات دریافت: 283)
پاسخ
با سلام، ممنون از فایل خوبی که گذاشتید، منم با نظر شما موافقم که این مطلب آموزشی به زبان روان نوشته شده است.
در مورد منبعش من فکر می کنم این فایل یه بخشی از کتاب فرایند تحلیل سلسله مراتبی AHP تالیف دکتر حسن قدسی پور چاپ انتشارات دانشگاه امیر کبیر هستش...البته این کتاب منبع درس مدل های برنامه ریزی شهری دوره کارشناسی ما بود و چون یه مدت ازش گذشته با اطمینان نمی تونم بگم ولی مثال ذکر شده در این فایل من رو یاد مثال مطرح شده در کتاب مذکور انداخت.... اگر دوستان اطلاعات کاملتری دارند ممنون می شم نظرشون رو بگن...
یکی از منابع دیگه ای که به نظر من برای اموزش AHP برای دوستانی که برای اولین بار می خواهند با منطق مدل آشنا شوند مفید هستش مقاله «کاربرد فرایند تحلیل سلسله مراتبی در برنامه ریزی شهری و منطقه ای» نوشته دکتر زبردست هستش که در شماره 10 نشریه هنرهای زیبا به چاپ رسیده است..شاید تفاوتش با سایر منابع این باشه که موضوع رو با یک مثال شهری توضیح داده... به این صورت که قرار است از بین سه سایت، سایت مناسب برای مکانیابی اسکان تعیین گردد...
فایل رو برای دوستانی که این مقاله رو قبلا ندیدن می ذارم
موفق باشید

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   JHZ136241163190600.pdf (اندازه: 529.16 KB / تعداد دفعات دریافت: 213)
پاسخ
با سلام
از اینکه منبع کتاب رو هرچند با احتمال بیان کردید ممنونم..
خواهش من از تمامی دوستان اینه که حتی الامکان منابع فایلهایی که به اشتراک میذارند رو ذکر کنند.
چه فایلهایی که در همین سایت به اشتراک میذارید و چه فایلهایی که از این سایت در جاهای دیگه پیوست می کنید سعی کنید منابع رو ذکر کنید تا حق مطلب ادا بشه!
با تشکر!
*** هر روزی که می آموزم، پی می برم که جاهل ترم!! ***
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  روش محاسبه معابر بین بلوک های شهری قطعا خوشتون میاد behzad1370 6 7,066 ۰۲-۰۳-۱۴۰۰، ۱۱:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: محیا صالحی
  آموزش Tracking analyst مصطفی شعبانی 0 1,568 ۱۰-۰۳-۱۳۹۹، ۰۸:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: مصطفی شعبانی
  آموزش فارسی Geostatistical Analyst مصطفی شعبانی 0 1,334 ۰۸-۳۰-۱۳۹۹، ۰۶:۰۱ ب.ظ
  تئوری مکان یابی مصطفی شعبانی 0 1,446 ۰۸-۲۴-۱۳۹۹، ۰۱:۲۲ ق.ظ
  سیستم تصویر لامبرت مصطفی شعبانی 0 1,505 ۰۸-۱۸-۱۳۹۹، ۰۶:۰۶ ب.ظ
  تحلیل دید مصطفی شعبانی 0 948 ۰۸-۱۳-۱۳۹۹، ۰۹:۲۰ ب.ظ
  GIS برخط (Online GIS) مصطفی شعبانی 0 851 ۰۸-۰۹-۱۳۹۹، ۰۲:۱۹ ق.ظ