جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اضافه کردن یک نقطه
سلام نقشه gis یک شهر را در اختیار دارم می خواستم یک نقطه که تازه تاسیس شده است را به این نقشه اضافه کنم روش اجرای آن به چه صورتی است ممنوع
پاسخ
تو اکسل یک فیلد درست کن که یه طول وعرض جغرافیایی با عنوان X و Y میخواد (اسم وسایر مشخصات رو هم میتونی اینجا اضافه کنی ) بعد از دخیره با ارک جی ای اس فایل رو فراخونی میکنی .باراست کلیک روی فایل گذینه Add XY Data رو باز میکنی در این قسسمت اول فایل رو معرفی مکنی بعد field X ، y وبعد انتخاب سیستم مختصات و آخر کار OK.
در نهایت merge میکنی
با ابزار editor هم میتونی نقطه جدید رو اضافه کنی
پاسخ
(۱۱-۰۹-۱۳۹۳، ۰۷:۰۸ ب.ظ)bahram.n نوشته است: تو اکسل یک فیلد درست کن که یه طول وعرض جغرافیایی با عنوان X و Y میخواد (اسم وسایر مشخصات رو هم میتونی اینجا اضافه کنی ) بعد از دخیره با ارک جی ای اس فایل رو فراخونی میکنی .باراست کلیک روی فایل گذینه Add XY Data رو باز میکنی در این قسسمت اول فایل رو معرفی مکنی بعد field X ، y وبعد انتخاب سیستم مختصات و آخر کار OK.
در نهایت merge میکنی
سلام ممنوع من یک نقطه خاص که بانک می باشد می خواستم به این نقشه اضافه کنم آیا برای یک نقطه نیز باید این مراحل را طی کرد
پاسخ
من فکر کنم شما ادیتور رو روشن کنید و روی اون نقطه مورد نظر نقطه بزنید...این خودش وارد جدول میشه
پاسخ
(۱۱-۱۱-۱۳۹۳، ۰۲:۵۸ ب.ظ)neda/ نوشته است:
(۱۱-۰۹-۱۳۹۳، ۰۷:۰۸ ب.ظ)bahram.n نوشته است: تو اکسل یک فیلد درست کن که یه طول وعرض جغرافیایی با عنوان X و Y میخواد (اسم وسایر مشخصات رو هم میتونی اینجا اضافه کنی ) بعد از دخیره با ارک جی ای اس فایل رو فراخونی میکنی .باراست کلیک روی فایل گذینه Add XY Data رو باز میکنی در این قسسمت اول فایل رو معرفی مکنی بعد field X ، y وبعد انتخاب سیستم مختصات و آخر کار OK.
در نهایت merge میکنی
سلام ممنوع من یک نقطه خاص که بانک می باشد می خواستم به این نقشه اضافه کنم آیا برای یک نقطه نیز باید این مراحل را طی کرد

در اصل باید گفت که از این دو روش : اولی موقعی فقط مختصات نقاط رو داریم
ودومی موقعی استفاده میشه که مکان قرار گیری نقاط رو میدونیم
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی جهت حذف عوارض از DEM Zahra530 2 2,498 ۰۸-۱۵-۱۳۹۹، ۰۷:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Zahra530
  چرا مقدار ولیو فایل flow accumulation را در مپ الجبرا عدد 2500=> میزنند؟ kimia352 0 1,331 ۱۲-۰۸-۱۳۹۸، ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia352
  ترکیب لایه های خطی با حفظ ویژگی عرض هر لایه majidzarean 0 1,662 ۰۶-۰۲-۱۳۹۸، ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: majidzarean
  نحوه محاسبه درصد پوشش با NDVI kamkar 0 1,703 ۰۸-۱۲-۱۳۹۷، ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kamkar
  شبکه بندی یک پلیگون و تعیین مختصات جغرافیایی مرکز شبکه ها saharsm 1 2,678 ۰۶-۰۵-۱۳۹۷، ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  کپی کردن از یک line feature در arcgis مثلا به تعداد 50 عدد samaa 2 2,861 ۰۳-۲۶-۱۳۹۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  هزینه پروژه جی آی اس چقدر است؟ کریمی 6 7,682 ۰۳-۲۲-۱۳۹۷، ۰۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nadiri
  آموزش کار با template rahmati-gis 0 1,808 ۱۱-۲۶-۱۳۹۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati-gis
  حذف نقاط در شیپ فایل rza 4 6,792 ۱۱-۱۸-۱۳۹۶، ۱۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: alish
  قرار دادن عکس هوایی بر روی طرح fariba 1 3,384 ۱۰-۱۷-۱۳۹۶، ۱۱:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fariba

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید: