جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب کردن عوارض توی اتربیوت یکی درمیان
سلام: من یک تبل اتربیوت دارم که توش میخواهم از طریق فیلد کلیکتور عوارضم را یکی درمیان انتخاب کنم میشه مثلا اگر توی جدول 1000 تا عارضه داشته باشم طوری انتخاب بشه اولی انتخاب بشه دومی نشه سومی بشه چهارمی انتخاب نشه اگر میشه راهنمایم کنید.
پاسخ
(۱۰-۰۸-۱۳۹۳، ۱۰:۴۰ ق.ظ)ghulamreza نوشته است: سلام: من یک تبل اتربیوت دارم که توش میخواهم از طریق فیلد کلیکتور عوارضم را یکی درمیان انتخاب کنم میشه مثلا اگر توی جدول 1000 تا عارضه داشته باشم طوری انتخاب بشه اولی انتخاب بشه دومی نشه سومی بشه چهارمی انتخاب نشه اگر میشه راهنمایم کنید.
به نام خدا

سلام دوست عزیز
بله از طریق شرط نویسی یک کد کوتاه پایتون در همان پنجره Field Calculator امکانپذیره.
دقت کنید که اینجا ابتدا لازمه یک فیلد داشته باشید که عوارضتون رو مثلا از 1 تا 1000 مشخص کرده باشه، مانند فیلد ObjectID در تصویر 1 ضمیمه.
با این فرض یک فیلد جدید ایجاد کنید (فیلد AAA) و برای پرکردن آن، محتویات پنجرهField Calculator را دقیقا مانند تصویر 2 پرنمایید.
به این ترتیب در فیلد AAA برای عوارض زوج مقدار 0 و برای عوارض فرد مقدار 1 پر خواهد شد.
مطابق تصویر2:
1. Python را انتخاب کنید
2.تیک Show Codeblock را فعال کنید
3. در جعبه باز شده عبارت مشخص شده را با رعایت فاصله ها و دقیقا مانند تصویر تایپ کنید. اینجا یک تابع تعریف می شود که یک ورودی میگیرد، بررسی میکند اگر ورودی زوج باشد مقدار 0 و اگر ورودی فرد باشد مقدار 1 را بر می گرداند

4. عبارت راتایپ کنید. با اینکار فیلد AAA با تابع myfunction که خروجی آن با توجه به شرط 0 یا 1 خواهد بود پر می شود
حالا به راحتی می توانید عوارض لایه را با فیلد AAA یکی در میان انتخاب نمایید

موفق باشید.
یاعلی

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(۱۰-۰۸-۱۳۹۳، ۰۳:۲۶ ب.ظ)چاوشی نوشته است:
(۱۰-۰۸-۱۳۹۳، ۱۰:۴۰ ق.ظ)ghulamreza نوشته است: سلام: من یک تبل اتربیوت دارم که توش میخواهم از طریق فیلد کلیکتور عوارضم را یکی درمیان انتخاب کنم میشه مثلا اگر توی جدول 1000 تا عارضه داشته باشم طوری انتخاب بشه اولی انتخاب بشه دومی نشه سومی بشه چهارمی انتخاب نشه اگر میشه راهنمایم کنید.
به نام خدا

سلام دوست عزیز
بله از طریق شرط نویسی یک کد کوتاه پایتون در همان پنجره Field Calculator امکانپذیره.
دقت کنید که اینجا ابتدا لازمه یک فیلد داشته باشید که عوارضتون رو مثلا از 1 تا 1000 مشخص کرده باشه، مانند فیلد ObjectID در تصویر 1 ضمیمه.
با این فرض یک فیلد جدید ایجاد کنید (فیلد AAA) و برای پرکردن آن، محتویات پنجرهField Calculator را دقیقا مانند تصویر 2 پرنمایید.
به این ترتیب در فیلد AAA برای عوارض زوج مقدار 0 و برای عوارض فرد مقدار 1 پر خواهد شد.
مطابق تصویر2:
1. Python را انتخاب کنید
2.تیک Show Codeblock را فعال کنید
3. در جعبه باز شده عبارت مشخص شده را با رعایت فاصله ها و دقیقا مانند تصویر تایپ کنید. اینجا یک تابع تعریف می شود که یک ورودی میگیرد، بررسی میکند اگر ورودی زوج باشد مقدار 0 و اگر ورودی فرد باشد مقدار 1 را بر می گرداند

4. عبارت راتایپ کنید. با اینکار فیلد AAA با تابع myfunction که خروجی آن با توجه به شرط 0 یا 1 خواهد بود پر می شود
حالا به راحتی می توانید عوارض لایه را با فیلد AAA یکی در میان انتخاب نمایید

موفق باشید.
یاعلی

سلام آقای چاوشی دستتون درد نکنه میسی از رهنمایتون.
پاسخ
حالا چه نیاز به برنامه نویسی بود؟ شما یه فیلد ایجاد کردی یکی در میون صفر و یک دادی. خیلی ساده میشه رفت با select by attribute فیلد رو انتخاب کرد یه کوئری گرفت مثلا همه صفرها رو انتخاب کنه.نیاز به کد هم نیست
پاسخ
الان که اتربیوت داشتید وخیلی زیاد اطلاعات داشته مثلا 1000 تا عارضه کی حوصله دارد اون فیلد را پر کرد به برنامه نویسی خیلی زود میشه اون فیلد راپر کرد
پاسخ
(۱۰-۰۹-۱۳۹۳، ۱۲:۱۸ ب.ظ)behdad نوشته است: حالا چه نیاز به برنامه نویسی بود؟ شما یه فیلد ایجاد کردی یکی در میون صفر و یک دادی. خیلی ساده میشه رفت با select by attribute فیلد رو انتخاب کرد یه کوئری گرفت مثلا همه صفرها رو انتخاب کنه.نیاز به کد هم نیست
سلام
این فیلد قبلا وجود نداشت. ما اون رو ایجاد کردیم و با کد پرکردیم که بتونیم مثلا همه صفرها رو انتخاب کنیم
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی جهت حذف عوارض از DEM Zahra530 2 2,449 ۰۸-۱۵-۱۳۹۹، ۰۷:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Zahra530
  چرا مقدار ولیو فایل flow accumulation را در مپ الجبرا عدد 2500=> میزنند؟ kimia352 0 1,321 ۱۲-۰۸-۱۳۹۸، ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia352
  ترکیب لایه های خطی با حفظ ویژگی عرض هر لایه majidzarean 0 1,651 ۰۶-۰۲-۱۳۹۸، ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: majidzarean
  نحوه محاسبه درصد پوشش با NDVI kamkar 0 1,698 ۰۸-۱۲-۱۳۹۷، ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kamkar
  شبکه بندی یک پلیگون و تعیین مختصات جغرافیایی مرکز شبکه ها saharsm 1 2,653 ۰۶-۰۵-۱۳۹۷، ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  کپی کردن از یک line feature در arcgis مثلا به تعداد 50 عدد samaa 2 2,843 ۰۳-۲۶-۱۳۹۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  هزینه پروژه جی آی اس چقدر است؟ کریمی 6 7,626 ۰۳-۲۲-۱۳۹۷، ۰۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nadiri
  آموزش کار با template rahmati-gis 0 1,793 ۱۱-۲۶-۱۳۹۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati-gis
  حذف نقاط در شیپ فایل rza 4 6,730 ۱۱-۱۸-۱۳۹۶، ۱۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: alish
  قرار دادن عکس هوایی بر روی طرح fariba 1 3,363 ۱۰-۱۷-۱۳۹۶، ۱۱:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fariba

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید: