جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باندهای مختلف ماهواره ها را چطور به دست بیاوریم؟
سلام به دوستان اگر من نیازی به سه باند مرئی از یک سنجنده داشتم چطور می تونم به این باندها دست پیدا کنم.مثلا 3 باند مرئی لندست 8 تهران را می خواهم
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
پاسخ
شما باید در مورد طول موجها اطلاعات داشته باشید . باند مرئی بین 0.3 تا 0.7 هستش. هر سنجنده ای رو که میخواید رو نگاه کنید ببینید چه باندهایی تو این محدوده اطلاعات جمع آوری میکنن. مثلا لندست 8 باندهای 1 تا 4 تو این محدوده اطلاعات جمع آوری میکنن.
پاسخ
مرسی آقای مرادی با این موارد آشنا هست من می خواهم روند دانلود باندها را فرا بگیرم
پاسخ
دوست من باندها جداگانه دانلود نمیشه. شما تصویر رو دانلود میکنی در واقع همون باندها رو دانلود میکنی. در واقع تصویر چیزی جز مجموعه باندها نیست.
پاسخ
در دوره ای که گذراندم از یک مکان چند تصویر ماهواره ای موجود بودکه هر تصویر مربوط به یک باند بود
پاسخ
من تاحالا همچین چیزی ندیدم و نه شنیدم. اگه دوستان اطلاعات دارن تو این زمینه راهنمایی کنن . یا خودتون به جواب رسیدید به من هم بگید ممنون
پاسخ
با سلام
در پیوستی که براتون فرستادم تصاویر سنجنده ETM لندست موجود می باشد. باندهای 1 و 2 و 3 باندهای مرئی این سنجنده می باشند که با شماره مشخص هستند.
سال این تصاویر به احتمال زیاد 2002 می باشد.( در header file موجود است).اگر سال خاصی مد نظرتون هست از سایت USGS تصاویر این سنجنده را دانلود کنید که باندها را تفکیک شده در اختیارتون قرار می دهد.
این سنجنده ازسال 2003 به بعد دچار مشکل شده است و تصاویر دارای گپ می باشند. به همین دلیل در هنگام استفاده باید این خطاها با روش های خاص اصلاح گردد.
امیدوارم مفید واقع شود...

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   tehran-etm.rar (اندازه: 3.41 MB / تعداد دفعات دریافت: 29)
پاسخ
ممنون از لطفت دوست عزیزم اما هدفم از مثالی که زدم فقط نحوه یادگیری به دست آورن داده ها بود .به قول قدیمیا ماهی رو نمی خوام قلاب ماهی رو می خوام
پاسخ
وقتی تصاویر سنجنده ETM رو از سایت دانلود می کنید باندها را به طور مستقل به شما میده.که هر کدام عدد مخصوص به خود را دارند. باندهای 1 و 2 و 3 ( در تصاویر اصلی به شکل B10 , B20 , B30 موجود است) هم باندهای مرئی هستند که هر کدام در نرم افزارها به طور جداگانه قابل استفاده هستند.این برای این سنجنده کاربرد داشت که خدمتتون عرض کردم.
پاسخ
اغلب سایتهای دانلود تصاویر ماهواره ای کل تصویر که شامل باندهای اون تصویر میشه را یکجا در اختیار قرار میده که البته حجم نسبتا زیادی هم دارن.اما در بعضی از سایتها امکان دانلود تک تک بانهای تصویر قرار داده شده که بالطبع حجم هر باند هم کمتر و دانلود راحت تر هست. اما تعداد این صاویر برای فریمهای مختلف کم هست یعنی در تاریخ های محدود.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,784 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,638 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,751 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,759 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,843 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 15,057 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 15,255 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 15,476 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,844 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,990 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس