جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه ای برای استخراج اطلاعات از دستگاه GPS
مهندسان گرامی سلام
یکسری نقاط با GPS(garmin 550) برداشت کردم قبلا با استفاده از برنامه ExpertGPS (که از اینترنت گرفته بودمش)از نقاطم به صورت شیپ فایل خروجی میگرفتم و میبردمش تو GIS
ولی الان ارور key expired میده!و من شدیدا به این برنامه نیازمندم
ممنون میشم راهنماییم کنین که باید در مقابل این ارور چیکار کنم و یا از چه برنامه دیگه ای میتونم برا خروجی گرفتنم استفاده کنم....
پاسخ
سلام
برنامه ها برا این کار زیادن
خود Arc map
GPS Utility
DNR Garmin
MapSource
***این نیز بگذرد***
پاسخ
نرم افزار dnr-garmin در سایت قرار داده شده.. میتونید دانلود کنید.
برای دیدن واقعیت ، باید از آن فاصله گرفت..(برتولد برشت)
پاسخ
(۱۱-۱۸-۱۳۹۲، ۰۱:۱۱ ق.ظ)مهدی جهانگیری نوشته است: سلام
خود Arc map
GPS Utility
DNR Garmin
MapSource

مرسی جناب مهندس...
DNR Garmin رو دانلود کردم و کارم راه افتاد...
خدا خیرتون بده
پاسخ
(۱۱-۱۸-۱۳۹۲، ۰۲:۵۳ ب.ظ)shalizeh-0123 نوشته است:
(۱۱-۱۸-۱۳۹۲، ۰۱:۱۱ ق.ظ)مهدی جهانگیری نوشته است: سلام
خود Arc map
GPS Utility
DNR Garmin
MapSource

مرسی جناب مهندس...
DNR Garmin رو دانلود کردم و کارم راه افتاد...
خدا خیرتون بده
خواهش میکنم. موفق باشید
***این نیز بگذرد***
پاسخ
(۱۱-۱۸-۱۳۹۲، ۱۲:۵۷ ق.ظ)shalizeh-0123 نوشته است: مهندسان گرامی سلام
یکسری نقاط با GPS(garmin 550) برداشت کردم قبلا با استفاده از برنامه ExpertGPS (که از اینترنت گرفته بودمش)از نقاطم به صورت شیپ فایل خروجی میگرفتم و میبردمش تو GIS
ممنون میشم راهنماییم کنین که باید در مقابل این ارور چیکار کنم و یا از چه برنامه دیگه ای میتونم برا خروجی گرفتنم استفاده کنم....
این نرم افزارها کارو خیلی راحت کردن، مخصوصا DNR Garmin حالا یه روشهایی رو اینجا بگم که وقتی این نرم افزارها بودن یا نبودن باز به مشکل برنخوریم،نرم افزار مپ سورس که نمیتونه فایل نقطه ای بعضی GPS هارو ساپورت کنه اونوقت می تونین از نرم افزار Easy GPS استفاده کنین و به صورت .gpx ذخیره کنین بعد با مپ سورس اون فایل رو باز کرده و با پسوند .dxf ذخیره کنین بعد تو آرک مپ تبدیل به شیپ فایل کنین حالا اگه نرم افزارو نداشتین وقتی GPS رو به کامپیوتر وصل کردین از My computer وارد پورت جی پی اس شده و از پوشه gpx فایل نقطه ای تون رو با نرم افزار مپ سورس باز کنین و به صورت .dxf ذخیره کنین که بتونین با Arc map به شیپ فایل تبدیل کنین، اگه google earth هم داشتین باز میتونین نرم افزارو باز کرده و از منوی tools قسمت GPS رو بزنین تا اطلاعاتتونو نمایش بده بعد اونارو دخیره کنین و به آرک مپ انتقال بدین و به شیپ فایل تبدیل کنین.
پاسخ
(۱۱-۱۸-۱۳۹۲، ۰۷:۲۵ ب.ظ)armx نوشته است:
(۱۱-۱۸-۱۳۹۲، ۱۲:۵۷ ق.ظ)shalizeh-0123 نوشته است: مهندسان گرامی سلام
این نرم افزارها کارو خیلی راحت کردن، مخصوصا DNR Garmin حالا یه روشهایی رو اینجا بگم که وقتی این نرم افزارها بودن یا نبودن باز به مشکل برنخوریم،نرم افزار مپ سورس که نمیتونه فایل نقطه ای بعضی GPS هارو ساپورت کنه اونوقت می تونین از نرم افزار Easy GPS استفاده کنین و به صورت .gpx ذخیره کنین بعد با مپ سورس اون فایل رو باز کرده و با پسوند .dxf ذخیره کنین بعد تو آرک مپ تبدیل به شیپ فایل کنین حالا اگه نرم افزارو نداشتین وقتی GPS رو به کامپیوتر وصل کردین از My computer وارد پورت جی پی اس شده و از پوشه gpx فایل نقطه ای تون رو با نرم افزار مپ سورس باز کنین و به صورت .dxf ذخیره کنین که بتونین با Arc map به شیپ فایل تبدیل کنین، اگه google earth هم داشتین باز میتونین نرم افزارو باز کرده و از منوی tools قسمت GPS رو بزنین تا اطلاعاتتونو نمایش بده بعد اونارو دخیره کنین و به آرک مپ انتقال بدین و به شیپ فایل تبدیل کنین.

سلام مرسی از توضیحات کاملتون.......
با نرم افزار exportGPS راحت از نقاطم خروجی شیپ فایل میگرفتم
الان که توضیحاتتونو خوندم،متوجه شدم که با نرم افزار هایی که داشتم(Easy GPS,google earth) هم میتونستم به کارم برسم ولی نمیدونستم چه جوری،یه روز کامل رو بابت دانلود نرم افزار جدید از دست دادم Sad
پاسخ
عیبی نداره، الان همینکه متوجه شدین خیلی خوبه، این جور مسائل باعث میشن که آدم یه چیزایی رو تجربه کنه و این تجارب ارزشمندن و هیچوقت فراموش نمیشن، موفق باشین
پاسخ
سلام
دستگاه garmin12 دارم و به علت آب رفتگی و تعویض ال سی دی نقاطی که ثیت کردم دیده نمیشه . میخواستم با اتصال به کامپیوتر نقاطی که ثیت کردم با نرم افزار به کامپیوتر انتقال بدم و دوباره یه gps انتقال بدم . اگه ممکنه نرم افزاری که میتونم انتقال بدم را بزارید . اصلا میشه نقاطی که دیده نمیشه را بازیابی کرد اگه میشه روش انتقال را به صورت کامل توضیح بدید . با تشکر مدل هم . gps12 garmin است . با تشکر
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عملیات ریاضی در raster calculator aminchat 0 2,447 ۱۱-۲۴-۱۳۹۵، ۱۰:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: aminchat
  جدا کردن پلیگونها ازهم sedighearvand 0 1,887 ۱۱-۰۹-۱۳۹۵، ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sedighearvand
  نحوه کار نرم افزار StichMap alireza.naghdi 3 3,320 ۰۸-۲۷-۱۳۹۵، ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: monil
  روش نصب ENVI 5 احمد مرادی 4 6,447 ۰۷-۱۳-۱۳۹۵، ۱۱:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: karimitabar
  نحوه ذخیره کردن اطلاعات در جی ای اس khorshid372@Gmail.com 5 11,773 ۰۶-۰۹-۱۳۹۵، ۱۰:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: A Behzadfar
  تبدیل به shape sabernoori92 0 1,730 ۰۳-۲۷-۱۳۹۵، ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sabernoori92
  یک مشکل در بارگذاری فایل erfankt19 0 1,693 ۰۱-۱۲-۱۳۹۵، ۱۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: erfankt19
  سوال : ایجاد یه شبکه grid در آرک yalda 5 5,808 ۰۱-۱۰-۱۳۹۵، ۰۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: melika86
  سوال در مورد جدول توصیفی احمد مرادی 6 4,475 ۰۱-۱۰-۱۳۹۵، ۰۱:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: melika86
  مشکل لایسنس ابزارها در arc map Sinaa 3 6,286 ۱۲-۲۳-۱۳۹۴، ۱۲:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehdi Naderi

پرش به انجمن: