جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بلوک های همجوار یک بلوک
سلام دوستان, من به دنبال این هستم که تمام بلوک های متصل به یک بلوک را مشخص کنم. 
آیا با داشتن بلوک های شهری امکان اینکه با وارد کردن کد پستی یا ایدی جی ای اس هر بلوک تمام بلوک های همسایه شمالی جنوبی شرقی و غربی و آن وجه از بلوک که با خیابان در ارتباط است مشخص شود وجود دارد؟
پاسخ
سلام باید براش یک برنامه یا مدل نوشت اگه قستمتی از دیتاتون رو داشته باشم شاید بیشتر بتونم کمکتون کنم و اینکه بیشتر راجع به کاری که میخواید انجام بدید توضیح بدین.
پاسخ
(۰۹-۰۵-۱۴۰۰، ۰۹:۴۸ ب.ظ)فردین آژغ نوشته است: سلام باید براش یک برنامه یا مدل نوشت اگه قستمتی از دیتاتون رو داشته باشم شاید بیشتر بتونم کمکتون کنم و اینکه بیشتر راجع به کاری که میخواید انجام بدید توضیح بدین.
سلام بله ولی هنوز برای نوشتم مدل موفق نشدم رابطه منطقی بین بلوکها پیدا کنم. اولین مشکلم نبودن شکل واحد بلوک هاست.
یکسری بلوک شهری دارم همراه ادرس و مشخصات هر بلوک و  لایه خیابان مربوط به اون شهر چیزی که دقیقا مد نظرمه می خواهم با وارد کردن کد پستی یا ... تمام بلوکای همسایگی این بلوک و خیابون همجوارش داشته باشم. برای شروع بخشی از شهر جدا کردم تا مدل ساده کنم ولی باز به رابطه منطقی بین بلوکها نرسیدم.دیتاشیت و جانمایی بلوکهارو  اینجا براتون بارگذاری می کنم. ممنون از وقتی که می گذارید.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

.xlsx   block.xlsx (اندازه: 51.54 KB / تعداد دفعات دریافت: 2)
پاسخ
سلام منظور من از داده ها شیپ فایل بود،متاسفانه عکس فرستادید.
پاسخ
(۰۹-۰۷-۱۴۰۰، ۱۱:۰۹ ق.ظ)فردین آژغ نوشته است: سلام منظور من از داده ها شیپ فایل بود،متاسفانه عکس فرستادید.

سلام مجدد خروجی داده هارو به فرمت اکسل فرستادم, بله حتما.

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   BLOCK.rar (اندازه: 105.02 KB / تعداد دفعات دریافت: 4)
پاسخ
(۰۹-۰۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۷ ب.ظ)roshanak.rhbr نوشته است:
(۰۹-۰۷-۱۴۰۰، ۱۱:۰۹ ق.ظ)فردین آژغ نوشته است: سلام منظور من از داده ها شیپ فایل بود،متاسفانه عکس فرستادید.

سلام این ابزار رو براتون نوشتم.
چندتا نکته داره
1:دانلود کنید و اکسترک کنید.
2- آرک مک رو باز کنید و روی گزینه arctoolbox کلیک کنید،جعبه ابزار آن در سمت راست باز می‌شود.سپس روی کلمه Arctoolbox راست کلیک کنید و add و سپس tools را بزنید.به مسیر فایل ارسالی من برید و آن را add کنید.
3-در اولین باکس آن که Block_tabletoexcel.xls هست مسیر فایل اکسل خروجی شما است.حتما دقت داشته باشید اسم فایل خروجی خود را با فرمت xls. ذخیره کنید.
4- باکس بعدی بلوک های خود را بگذارید.
فقط توجه داشته باشید.که اولین یک پلیگون را انتخاب کرده و سپس مراحل بالا را انجام دهید.

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   tools.rar (اندازه: 7.96 KB / تعداد دفعات دریافت: 3)
پاسخ
(۰۹-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۳۳ ق.ظ)فردین آژغ نوشته است:
(۰۹-۰۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۷ ب.ظ)roshanak.rhbr نوشته است:

سلام این ابزار رو براتون نوشتم.
چندتا نکته داره
1:دانلود کنید و اکسترک کنید.
2- آرک مک رو باز کنید و روی گزینه arctoolbox کلیک کنید،جعبه ابزار آن در سمت راست باز می‌شود.سپس روی کلمه Arctoolbox راست کلیک کنید و add و سپس tools را بزنید.به مسیر فایل ارسالی من برید و آن را add کنید.
3-در اولین باکس آن که Block_tabletoexcel.xls هست مسیر فایل اکسل خروجی شما است.حتما دقت داشته باشید اسم فایل خروجی خود را با فرمت xls. ذخیره کنید.
4- باکس بعدی بلوک های خود را بگذارید.
فقط توجه داشته باشید.که اولین یک پلیگون را انتخاب کرده و سپس مراحل بالا را انجام دهید.
عرض سلام مجدد و تشکر ویژه بابت وقتی که گذاشتید, جناب مهندس متاسفانه وقتی فایل رو اد کردم با این پیام مواجه شدم.

پاسخ
روش کار به این صورت هست که عکسش رو براتون میگذارم فقط دقت کنید در distance عدد کمی وارد کنید،مثلا 30 سانت.
کد پایتونش رو هم براتون گذاشتم.

.rar   model.rar (اندازه: 530 bytes / تعداد دفعات دریافت: 1)
پاسخ
سلام جناب مهندس، خیلی بزرگواری فرمودید بابت وقتی که طی چند روز اخیر گذاشتید،فایل را دریافت کردم بعد از اجرا مراحل, خروجی به صورت هایلایت تمام پلی گونها بود, البته شاید من فایل را درست اجرا نکردم چون با پایتون آشنایی چندانی ندارم, چیزی که مد نظر من در این کار هست مشخص شدن دقیق بلوکها و خیابانهای اطراف هر بلوک هست و آن جهتی که خیابانها نسبت به بلوک قرار دارند. برای مثال با مشخص شدن خیابان هایی که نسبت به هم اینترسکت دارند به این نتیجه خواهم رسید که بلوک در نبش قرار دارد و اگر خیابان ها در دو ضلع شمالی و جنوبی واقع شوند بلوک دو بر هست و یکسری اطلاعات مشابه.

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  محاسبه مساحت سه بعدی در GIS فردین آژغ 0 1,998 ۰۵-۰۲-۱۳۹۸، ۰۳:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  تعیین دقت در روش SPLINE hadisya 4 3,776 ۱۰-۲۲-۱۳۹۶، ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hadisya
  روش اجرای مدل ANP در نرم افزار SuperDecisions satarkarimi 14 17,423 ۰۲-۱۶-۱۳۹۶، ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: silver sky
  پیدا کردن نقاط قرار گرفته در یک شعا خاص از یک نقطه دیگر Ralok 1 1,951 ۱۲-۱۶-۱۳۹۵، ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: erfankt19
  سوال در مورد نحوه دسترس پذیری به هتل a.esmailzadeh2000@gmail.com 5 2,526 ۱۲-۱۶-۱۳۹۵، ۰۴:۱۰ ب.ظ
  ساخت Network Dataset Jafari 1 2,894 ۱۲-۱۶-۱۳۹۵، ۱۱:۵۳ ق.ظ
  آموزش درون یابی به روش زمین آمار درArcgis(فیلم) عباسعلی داداشی 4 7,674 ۱۱-۲۶-۱۳۹۵، ۱۱:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: rashidimarziye
  پیدا کردن تغییرات ارتفاعی در طول خط... erfankt19 1 2,475 ۰۷-۱۱-۱۳۹۵، ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hosseinzadeh.s
  سورس دیتای تحلیل شبکه erfankt19 0 1,423 ۰۷-۰۶-۱۳۹۵، ۱۰:۱۶ ب.ظ
  کمک فوری برای پایان نامه Anitam 6 2,922 ۰۵-۰۶-۱۳۹۵، ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: coyness

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس