ارسالها: 47
موضوعها: 8
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۲
اعتبار:
2
با سلام
یه نقشه ی shp از استانهای ایران دارم که dcimal degree است و میخام به utm تبدیل کنم چطوری باید این کارو کنم ؟؟؟
لطفاً راهنمایی بفرمایید ممنون
ارسالها: 134
موضوعها: 45
تاریخ عضویت: فروردین ۱۳۹۲
اعتبار:
36
از ابزار project در toolbox استفاده کنید.
سیستم مختصات خودتون رو به UTM- wgs1984 و زون مربوطه تبدیل کنید (ایران از سمت غرب به شرق به زون های شمالی 38 -39- 40 - 41 تقسیم می شود)
به جای لعنت فرستادن به تاریکی، شمعی را روشن کن
ارسالها: 47
موضوعها: 8
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۲
اعتبار:
2
با تشکر
یعنی توی لی اوت گرفتن اگر مختصات دسیمال دگری باشه مشکلی پیش نمیاد موقع گرید زدن ؟!!!!!
ممنون
ارسالها: 5,017
موضوعها: 23
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
اعتبار:
61
۰۲-۱۴-۱۳۹۳، ۰۷:۲۸ ب.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲-۱۴-۱۳۹۳، ۰۷:۳۰ ب.ظ، توسط fare.)
(۰۲-۱۴-۱۳۹۳، ۰۶:۴۹ ب.ظ)torki نوشته است: با تشکر
یعنی توی لی اوت گرفتن اگر مختصات دسیمال دگری باشه مشکلی پیش نمیاد موقع گرید زدن ؟!!!!!
ممنون
با سلام
اولا که توی خروجی گرفتن هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد اگه بر حسب همون دسیمال دگری باشه. اما من یه پیشنهاد براتون دارم اگه واقعا میخواید بر حسب UTM باشه. در واقع حرف آقای جهانگیری درسته.
شما میتونید با توجه موقعیت 4 زونی که ایران توی اون قرار گرفته نقشه تون رو به چهار قسمت تبدیل کنید این کارو میتونید با دستور Clip انجام بدید بعد هر کدوم از این قسمت ها رو بر اساس زون مربوطه به UTM تبدیل کنید در نهایت دوباره این قسمت ها را با موازییک کردن یا دستور Merge یکپارچه کنید. البته واسه خروجی گرفتن شاید نیازی به موزاییک کردن هم نباشه چون 4 قسمت دقیقا هم مرز میشن.
موفق باشید
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
ارسالها: 134
موضوعها: 45
تاریخ عضویت: فروردین ۱۳۹۲
اعتبار:
36
با سلام خدمت شما آقای مهندس جهانگیری، حق کاملاً با شماست من تصورم این بود که قسمتی از ایران رو در نظر دارن
البته اگه شما دوست عزیز به مختصات متریک مثل UTM نیاز دارید میتونید از سیستم تصویر LAMIRAN هم استفاده کنید که برای تمام ایران تعریف شده است و مشکللات زون بندی رو در UTM نداره و دیگه به merge و یاموزاییک کردن نیاز نخواهید داشت
به جای لعنت فرستادن به تاریکی، شمعی را روشن کن
ارسالها: 288
موضوعها: 39
تاریخ عضویت: خرداد ۱۳۹۲
اعتبار:
115
حق با آقای چراغوند هستش. استفاده از نوع سیستم مختصات بستگی کامل به وسعت محدوده مورد مطالعه داره. اگر محدوده بیشتر از یک زون باشه استفاده از سیستم UTM درست نیست چرا که مخدوده رو در شکل واقعی خودش نشان نمیده! پس حتما باید جغرافی باشه. حال که برای Layout گرفتن مشکل ایجاد میکنه از سیستم LAMIRAN استفاده کنید.
ارسالها: 47
موضوعها: 8
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۲
اعتبار:
2
این موضوع در مورد متر هم صادقه یعنی اگه نقشه ام متر بود میشه از LAMIRAN استفاده کرد ؟؟؟
در ضمن لطفاً توضیح بدید چه طور میشه از سیستم LAMIRAN استفاده کرد ؟
با تشکر
ارسالها: 37
موضوعها: 0
تاریخ عضویت: دى ۱۳۹۲
اعتبار:
4
با سلام خدمت مهندسان گرامی
دوستان لازمه که ازتون انتقاد کنم که قضیه رو خیلی پیچیده میکنین. اول باید دید که هدف آقای Torki از ارائه نقشش چیه؟
بنده اینجور متوجه شدم که هدف فقط نمایش نقشست نه محاسبات مهندسی. پس باید از dcimal degree استفاده کرد. لازم به ذکره که این سیستم در نمایش نقشه ها بسیار قابل فهمه، تا جایی که یه بچه راهنمایی هم که طول و عرض جغرافیایی رو یاد بگیره میدونه منظور چیه. ولی سیستم UTM وقتی باید بکار بره که اولا محدوده ها کوچیک باشه ثانیا محاسبات دقیق مهندسی مدنظر ما باشه. سیستم های دیگه ام که پیچیدگی خاص خودشون رو دارن که به سادگی قابل فهم نیستن.
با تشکر