جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تهیه نقشه شیب
سلام . در مورد تهیه نقشه شیب مشکل دارم . من  dem  رو خریدم بعد فراخوانی توی ارک مپ کردم بعد منطقه مورد نظر رو کلیپ و slope  رو برحسب درصد انجام میدم بعد reclassify و تعداد طبقات و حدود طبقات شیب رو براساس دلخواه انجام میدم ولی اون نقشه شیب رو بد طور نشون میده مثلا منطقه ای که زمین تقریبا مسطح هستش رو با شیب 100 یا بیشتر از 60 درصد میزنه در حالی که اینطور نیست. به نظرتون مشکل من کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ
(۰۷-۳۰-۱۳۹۹، ۰۱:۱۴ ب.ظ)ghogha نوشته است: سلام . در مورد تهیه نقشه شیب مشکل دارم . من  dem  رو خریدم بعد فراخوانی توی ارک مپ کردم بعد منطقه مورد نظر رو کلیپ و slope  رو برحسب درصد انجام میدم بعد reclassify و تعداد طبقات و حدود طبقات شیب رو براساس دلخواه انجام میدم ولی اون نقشه شیب رو بد طور نشون میده مثلا منطقه ای که زمین تقریبا مسطح هستش رو با شیب 100 یا بیشتر از 60 درصد میزنه در حالی که اینطور نیست. به نظرتون مشکل من کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید.

با عکس بفرستین خیلی بهتر میشه راهنمایی کرد از دم و اون نقشه شیب عکس بفرستید
پاسخ
(۰۷-۳۰-۱۳۹۹، ۰۳:۵۳ ب.ظ)mostafash021 نوشته است:
(۰۷-۳۰-۱۳۹۹، ۰۱:۱۴ ب.ظ)ghogha نوشته است: سلام . در مورد تهیه نقشه شیب مشکل دارم . من  dem  رو خریدم بعد فراخوانی توی ارک مپ کردم بعد منطقه مورد نظر رو کلیپ و slope  رو برحسب درصد انجام میدم بعد reclassify و تعداد طبقات و حدود طبقات شیب رو براساس دلخواه انجام میدم ولی اون نقشه شیب رو بد طور نشون میده مثلا منطقه ای که زمین تقریبا مسطح هستش رو با شیب 100 یا بیشتر از 60 درصد میزنه در حالی که اینطور نیست. به نظرتون مشکل من کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید.

سلام .باشه .. اگه لطف کنید برای تبدیل آن به پلی گون یا شیب فایل هم راهنمایی کنید ممنون میشم.. من میخوام یک نقشه شیب باشه که محدوده های شیبها منظم باشه تا براشون برنامه ریزی کنم. اگه برای بهتر شدن آن فیلتر خاصی هم باشه ممنون میشم بگید. اگه فایلی آموزشی کاملی هم باشه ممنونم اگه برام بفرستید

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(۰۷-۳۰-۱۳۹۹، ۰۸:۰۰ ب.ظ)ghogha نوشته است:
(۰۷-۳۰-۱۳۹۹، ۰۳:۵۳ ب.ظ)mostafash021 نوشته است:

سلام .باشه .. اگه لطف کنید برای تبدیل آن به پلی گون یا شیب فایل هم راهنمایی کنید ممنون میشم.. من میخوام یک نقشه شیب باشه که محدوده های شیبها منظم باشه تا براشون برنامه ریزی کنم. اگه برای بهتر شدن آن فیلتر خاصی هم باشه ممنون میشم بگید. اگه فایلی آموزشی کاملی هم باشه ممنونم اگه برام بفرستید

فکر کنم دلیلش این باشه تعداد کلاس هاتون زیاد میگیرین. واحد ارتفاعتون برای دم چیه برحسب فوت هست یا متر؟
پاسخ
درسته که ممکنه تفاوت ارتفاع زیاد نباشه اما تغییرات ارتفاعی در نقاط مختلف زیاده و اگر slope رو درست بزنین و z factor درست بزنید تعداد طبقات و Reclassify درست انجام بدین نباید خروجی ایراد داشته باشه.
پاسخ
سلام
"فکر کنم دلیلش این باشه تعداد کلاس هاتون زیاد میگیرین. واحد ارتفاعتون برای دم چیه برحسب فوت هست یا متر؟"
همین اینو من نمیدونم چطور بفهمم..اگه لطف کنید بهم بگید ممنون میشم
"درسته که ممکنه تفاوت ارتفاع زیاد نباشه اما تغییرات ارتفاعی در نقاط مختلف زیاده و اگر slope رو درست بزنین و z factor درست بزنید تعداد طبقات و Reclassify درست انجام بدین نباید خروجی ایراد داشته باشه."
این تعداد طبقات را ازم خواستند (برای کار منابع طبیعی) و جریان z فاکتور رو نمیدونم چیه مگه پیش فرض یک نیست ؟
پاسخ
(۰۸-۰۱-۱۳۹۹، ۱۰:۴۶ ق.ظ)ghogha نوشته است: سلام
"فکر کنم دلیلش این باشه تعداد کلاس هاتون زیاد میگیرین. واحد ارتفاعتون برای دم چیه برحسب فوت هست یا متر؟"
"درسته که ممکنه تفاوت ارتفاع زیاد نباشه اما تغییرات ارتفاعی در نقاط مختلف زیاده و اگر slope رو درست بزنین و z factor درست بزنید تعداد طبقات و Reclassify درست انجام بدین نباید خروجی ایراد داشته باشه."
این تعداد طبقات را ازم خواستند (برای کار منابع طبیعی) و جریان z فاکتور رو نمیدونم چیه مگه پیش فرض یک نیست ؟

اگر واحد نقشه با واحد ارتفاع یکی نباشه مثلا نقشه به متر ولی ارتفاع فوت باشه باید z factor را 0.3048 بزنید اما اگه ارتفاع به متر هست یک میزنین راهکار اینکه بفهمید ارتفاعتون به متره یا فوت یکی از اونجایی هست که دانلود میکنید ببینید واحد رو چی گفته یکی از گوگل ارث برید منطقتون نگاه کنید و از پایین گوگل ارث ببینی وقتی نشانگر موس به نقاط مختلف میبرید چه ارتفاعی نشون میده دیدید خیلی نزدیک به گوگل ارث هست یعنی ارتفاع به فوت هست چون واحد ارتفاعی گوگل ارث که نشون میده معمولا فوت هست بعد Reclassify هم مطمئن شید دیتا ها را درست کلاسه بندی میکنید بعد در مورد دم مطمئنید ارتفاع منطقه درست نشون میده اون منطقه یعنی تا این حد ارتفاع کمی داره
پاسخ
(۰۸-۰۱-۱۳۹۹، ۰۴:۱۴ ب.ظ)mostafash021 نوشته است:
(۰۸-۰۱-۱۳۹۹، ۱۰:۴۶ ق.ظ)ghogha نوشته است: سلام

اگر واحد نقشه با واحد ارتفاع یکی نباشه مثلا نقشه به متر ولی ارتفاع فوت باشه باید z factor را 0.3048 بزنید اما اگه ارتفاع به متر هست یک میزنین راهکار اینکه بفهمید ارتفاعتون به متره یا فوت یکی از اونجایی هست که دانلود میکنید ببینید واحد رو چی گفته یکی از گوگل ارث برید منطقتون نگاه کنید و از پایین گوگل ارث ببینی وقتی نشانگر موس به نقاط مختلف میبرید چه ارتفاعی نشون میده دیدید خیلی نزدیک به گوگل ارث هست یعنی ارتفاع به فوت هست چون واحد ارتفاعی گوگل ارث که نشون میده معمولا فوت هست بعد Reclassify هم مطمئن شید دیتا ها را درست کلاسه بندی میکنید بعد در مورد دم مطمئنید ارتفاع منطقه درست نشون میده اون منطقه یعنی تا این حد ارتفاع کمی داره
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لینک بزرگترین گروه GIS ( پرسش و پاسخ ) در تلگرام فردین آژغ 1 3,514 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  تبلیغات فردین آژغ 0 985 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  نیاز به نقشه های ،جنس خاک، شیب، جهت شیب و جنس زمین همدان kazem akbari 8 5,777 ۰۲-۰۵-۱۳۹۸، ۱۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Alireza1373
  تصویر ماهواره ای با کیفیت بالا فردین آژغ 1 3,001 ۱۰-۰۶-۱۳۹۷، ۰۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad278
  مشکل لایسنس gis 9.3 dehdari70 1 2,717 ۱۲-۰۸-۱۳۹۶، ۰۶:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  درخواست afsan 5 5,181 ۱۰-۲۰-۱۳۹۶، ۱۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: faeze
  خطای 010267 و 010328 در gis rezashadi 4 7,359 ۰۹-۱۸-۱۳۹۶، ۰۶:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: erosin
  انجام پروژه های GIS rahmati_gis 0 2,310 ۰۵-۱۳-۱۳۹۶، ۰۷:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati_gis
  ابزار آب زیرزمینی در GIS HamidKazemitabar 1 2,325 ۰۴-۱۸-۱۳۹۶، ۰۴:۳۵ ب.ظ