جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جامع ترین راهنمای نصب نرم افزار ArcGIS 9.3

با سلام خدمت دوستان
راهنمای نصب ArcGIS 9.3 رو که خودم تهیه کردم برای کسایی که تازه وارد این عرصه شدند گذاشتم.
علاوه بر کامل و جامع بودن این راهنما، توضیحاتی که در انتها داده شده می تونه جواب سوال برخی از دوستان باشه
.pdf   راهنمای نصب نرم افزار Arc G IS 9.pdf (اندازه: 1.68 MB / تعداد دفعات دریافت: 369) .
امیدوارم مفید واقع بشه
موفق باشید
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
میشه بگین این eror چرا میاد؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(۱۰-۰۴-۱۳۹۲، ۰۸:۴۲ ب.ظ)forbiddenland نوشته است: میشه بگین این eror چرا میاد؟

با سلام
من متوجه نشدم این کلمه smart رو چرا نوشتید؟
شما باید کلمه localhost رو تایپ کنید
پرنده مردنیست
پاسخ
localhost رو هم زدم همون eror رو داد
پاسخ
من تا حالا خیلی این نرم افزار رو نصب کردم این ارور مربوط به ریجسیتری شماست.شمای به جای smart یا localhost باید اسم کامپیوتر خودتون رو بنویسید. من همیشه بدین صورت عمل میکنم و تا حالا با مشکلی مواجه نشدم
پاسخ
smart esme computerame ke avalesh zadam,ok,merc az tavajohetun
پاسخ
(۱۰-۰۴-۱۳۹۲، ۱۱:۴۸ ب.ظ)forbiddenland نوشته است: smart esme computerame ke avalesh zadam,ok,merc az tavajohetun

ببینید من تو راهنمای نصبشم گفتم که اگر در همون مراحل اولیه که مرتبط با License هستش درست عمل کنید این ارور به هیچ وجه پیش نمیاد. و اینم گفتم که چطور میتونید متوجه بشید که ایا اون مراحل اولیه درست انجام شده یا نه.
در هر صورت میتونید کلیه فایل های مرتبط با نرم افزارو حذف و مجدداً بر طبق این راهنما اقدام به نصب فرمایید.
فقط لطفا راهنما رو کامل بخونید.
یه راه دیگه که البته مطمئن نیستم جواب بده اینه که تو قسمت سرچ ویندوز کلمه service رو تایپ کنید بعد این پنجره تنظیمات رو باز کرده بعد بر روی Arc GIS License Manager جفت کلیک کنید در همون سر برگ اول در قسمت Startup type در نوار کشویی به جای automatic گزینه disabled رو بزارید بعد ok کنید پس از وارد کردن localhost و نصب نرم افزار دوباره تنظیمات رو به حالت معمول برگردانید.
بازم میگم راه حل اول قطعا بهتره اما قبلش دومی رو هم یه امتحانی بکنید. موفق باشید
پرنده مردنیست
پاسخ
سلام
باتشکر از غایل خوبتون
فقط دوتا نکته به نطرم رسید
1- بعد مرحله 5 یعنی کپی و ریپلیس کردن اگه سیستم رو resatrt کنیم دیگه احتیاجی به مرحله8 نیست
2- توی مرحله 2 اگه پیام Server Start Successful رو دریافت نکردیم برای رفعش این کار رو انجام میدیدم: task manager رو باز میکنیم و به سربرگ processes میریم و روی گزینه arcgis.exe کلیک میکنیم و اون پایین گزینه end process رو میزنیم. همین کار رو برای lmgrd.exe انجام میدیم و end process رو براش انجام میدیم. بعدش بهArcGIS License Manager بر میگردیم و دکمه start رو میزنیم. الان پیام Server Start Successful رو میتونیم مشاهده کنیم
***این نیز بگذرد***
پاسخ
(۱۰-۰۵-۱۳۹۲، ۱۲:۱۹ ق.ظ)mehdijahan نوشته است: سلام
باتشکر از غایل خوبتون
فقط دوتا نکته به نطرم رسید
1- بعد مرحله 5 یعنی کپی و ریپلیس کردن اگه سیستم رو resatrt کنیم دیگه احتیاجی به مرحله8 نیست
2- توی مرحله 2 اگه پیام Server Start Successful رو دریافت نکردیم برای رفعش این کار رو انجام میدیدم: task manager رو باز میکنیم و به سربرگ processes میریم و روی گزینه arcgis.exe کلیک میکنیم و اون پایین گزینه end process رو میزنیم. همین کار رو برای lmgrd.exe انجام میدیم و end process رو براش انجام میدیم. بعدش بهArcGIS License Manager بر میگردیم و دکمه start رو میزنیم. الان پیام Server Start Successful رو میتونیم مشاهده کنیم
ممنون بابت نکاتی که گفتین
بر اساس تجربه شخصی من ریستارت نکردن سیستم خیلی بهتره جواب میده و کسانی که بدون این عمل نصب رو انجام دادم بدون ارور نصب کردن.
مورد دوم هم، بنده به شخصه با روشی که گذاشتم به ارور برخورد نکردم اما ممنون مورد دوم شما نکته جدیدی برای من بود اگر روزی به همچین مشکلی برخوردم حتما استفاده خواهم کرد.
پرنده مردنیست
پاسخ
البته من هم بدون اون که مرحله 5 رو انجام بدم برای خودم و بقیه نصب میکنم و تاحالا به مشکلی بر نخوردم. باز هم بابت فایل خوبتون ممنون.
***این نیز بگذرد***
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی جهت حذف عوارض از DEM Zahra530 2 2,452 ۰۸-۱۵-۱۳۹۹، ۰۷:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Zahra530
  چرا مقدار ولیو فایل flow accumulation را در مپ الجبرا عدد 2500=> میزنند؟ kimia352 0 1,323 ۱۲-۰۸-۱۳۹۸، ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia352
  ترکیب لایه های خطی با حفظ ویژگی عرض هر لایه majidzarean 0 1,653 ۰۶-۰۲-۱۳۹۸، ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: majidzarean
  نحوه محاسبه درصد پوشش با NDVI kamkar 0 1,698 ۰۸-۱۲-۱۳۹۷، ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kamkar
  شبکه بندی یک پلیگون و تعیین مختصات جغرافیایی مرکز شبکه ها saharsm 1 2,653 ۰۶-۰۵-۱۳۹۷، ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  کپی کردن از یک line feature در arcgis مثلا به تعداد 50 عدد samaa 2 2,843 ۰۳-۲۶-۱۳۹۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  هزینه پروژه جی آی اس چقدر است؟ کریمی 6 7,629 ۰۳-۲۲-۱۳۹۷، ۰۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nadiri
  آموزش کار با template rahmati-gis 0 1,793 ۱۱-۲۶-۱۳۹۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati-gis
  حذف نقاط در شیپ فایل rza 4 6,732 ۱۱-۱۸-۱۳۹۶، ۱۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: alish
  قرار دادن عکس هوایی بر روی طرح fariba 1 3,366 ۱۰-۱۷-۱۳۹۶، ۱۱:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fariba

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید: