جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست کمک
سلام

نقشه کاربری اراضی شهری بجنورد را قراد دادم و میخواهم بدونم چطور میشه کاریری اراضی را در سطح واحد ساختمانی طراحی کنم این کاربری اراضی بلوک را نشان می دهد و چور باید به واحد ساختمانی این کار را انجام دهم.

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   فایل GISبجنورد.rar (اندازه: 1.31 MB / تعداد دفعات دریافت: 26)
پاسخ
(۰۳-۲۶-۱۳۹۳، ۰۷:۰۱ ق.ظ)redvision نوشته است: سلام

نقشه کاربری اراضی شهری بجنورد را قراد دادم و میخواهم بدونم چطور میشه کاریری اراضی را در سطح واحد ساختمانی طراحی کنم این کاربری اراضی بلوک را نشان می دهد و چور باید به واحد ساختمانی این کار را انجام دهم.
سلام
دوست عزیز سوالتون مبهمه بیشتر توضیح دهید.در ضمن اطلاعات مکانی تون بصورت واحد ساختمانی است بصورت بلوک نیست.
پاسخ
(۰۳-۲۶-۱۳۹۳، ۱۱:۵۰ ق.ظ)sam nuri نوشته است:

سلام
دوست عزیز سوالتون مبهمه بیشتر توضیح دهید.در ضمن اطلاعات مکانی تون بصورت واحد ساختمانی است بصورت بلوک نیست.

سلام

لایه کاربری به صورت بلوک ساختمانی هست(مثلا کل مسکونی های یک بلوک را به هم متصل هستن یک عارضه شناخته می شوددر صورتی که در یک بلوک 30الی40واحد مسکونی هست و در این لایه این را فقط یک کاربری درنظر گرفته) من میخوام تک تک ساختمان ها کاربری را مشخص کنم درقسمت کشیدن و جدا کردن تک تک ساختمان ها مشکل دارم و نمیتوانم این کار رو انجام دهم .

یا جواب این سوال را لطفا جواب بدهید اگر شهری هیچ لایه کاربری اراضی شهری نداشته باشد. چطور میشه لایه را تولید کرد. از گوگل ارث گرفت و شروع به پلی گون کشیدن کرد یا روش دیگه ای داره برای کشیدن مرز تک تک ساختمان ها؟
پاسخ
(۰۳-۲۶-۱۳۹۳، ۰۱:۱۲ ب.ظ)redvision نوشته است:
(۰۳-۲۶-۱۳۹۳، ۱۱:۵۰ ق.ظ)sam nuri نوشته است:

سلام

سلام

لایه کاربری به صورت بلوک ساختمانی هست(مثلا کل مسکونی های یک بلوک را به هم متصل هستن یک عارضه شناخته می شوددر صورتی که در یک بلوک 30الی40واحد مسکونی هست و در این لایه این را فقط یک کاربری درنظر گرفته) من میخوام تک تک ساختمان ها کاربری را مشخص کنم درقسمت کشیدن و جدا کردن تک تک ساختمان ها مشکل دارم و نمیتوانم این کار رو انجام دهم .

یا جواب این سوال را لطفا جواب بدهید اگر شهری هیچ لایه کاربری اراضی شهری نداشته باشد. چطور میشه لایه را تولید کرد. از گوگل ارث گرفت و شروع به پلی گون کشیدن کرد یا روش دیگه ای داره برای کشیدن مرز تک تک ساختمان ها؟
بله ببخشید الان متوجه شدم.ببینید تو مسکن شهر سازی شهرتون میتونید لایه ساختمانها رو بگیرید.نه اصلا نمیشه تبدیل به لایه ساختمان بشه.
و اما در مورد google earth بله میشه لایه ساختمانها رو کشید و بعد به arcgis انتقال داد ولی دقت پایین است و خییییلی وقت گیر است.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,729 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,585 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,691 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,754 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,789 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 15,003 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 15,203 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 15,424 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,788 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,935 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس