جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در مورد برش پلیگون
سلام
فرض کنیم یه قسمتی از شهر یه خیابون 24 متری طراحی کردیم قسمتی از خونه ها تخریب میخوره. حالا این قسمت از منطقه مسکونی که تخریب خورده چطوری میشه حذف کرد؟ یا به اصطلاح تریم کرد؟
پاسخ
از ابزار erase باید استفاده کنید
ولی هواستون باشه که اگه از زئو دیتابیس استفاده نمیکنید مساحت قسمت هایی که پاک می شود از شیپ فایل شما کسر نمی گردد

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(۱۰-۱۵-۱۳۹۲، ۱۲:۳۹ ق.ظ)فردین آژغ نوشته است: از ابزار erase باید استفاده کنید
ولی هواستون باشه که اگه از زئو دیتابیس استفاده نمیکنید مساحت قسمت هایی که پاک می شود از شیپ فایل شما کسر نمی گردد

متاسفانه پلی گون رو برش نمیده خطا میده ، ولی در حالت برعکس خط رو به راحتی برش میده

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
خب نباید هم این کار رو بکنه چون یک پلیگون نمیتونه بر اساس یک خط eras بشه
من فکر کردم شما حریم طرح تعریضتون رو به صورت یک پلی گون دارید واسه همین این روش رو گفتم.
میشه یه خورده بیشتر راجع به داده راهتون بگین و شاید یه عکس و یا شیپ فایل آن را آپ کنید.
چون حالت های متفاوتی میتونه وجود داشته باشه
1- اگر فقط Ax معبر را داشته باشید
2- اگر لایه معبر شما road3 طر تفصیلی می باشد.
باید دید نسبت به داده هاتون چه کاری باید انجام داد.
پاسخ
با سلام
آموزش تصویری clip پلی گون توسط خط

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   20140105030418.rar (اندازه: 4.26 MB / تعداد دفعات دریافت: 292)
پاسخ
با عرض معذرت خدمت تمامی دوستان جهت تکمیل ویدیوی قبلی,این ویدیو رو نیز دانلود فرمایید.در ویدیوی قبلی نشانکر موس مخفی شده

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   20140105114750.rar (اندازه: 1.88 MB / تعداد دفعات دریافت: 216)
پاسخ
(۱۰-۱۴-۱۳۹۲، ۱۱:۵۵ ب.ظ)behdad نوشته است: سلام
فرض کنیم یه قسمتی از شهر یه خیابون 24 متری طراحی کردیم قسمتی از خونه ها تخریب میخوره. حالا این قسمت از منطقه مسکونی که تخریب خورده چطوری میشه حذف کرد؟ یا به اصطلاح تریم کرد؟

به نظر من اگه فایلت وکتوری هستش باید ار eliminate استفاده کنین تا فقط اون محدوده پاک بشه.
اگه از erase استفاده کنی وسط نقشت سوراخ میشه انگار که فرشی که وسطس کثیف شده رو بجای اینکه با پاک کننده بشوری بری اون قسمت کثیفو با قیچی ببریش.... حالا هر جور راحت ترین همونو انجام بدین....
پاسخ
(۱۰-۱۶-۱۳۹۲، ۰۴:۴۹ ب.ظ)sam nuri نوشته است: میشه توضیح بفرمایید چطور با خط و پلیگون eliminate انجام میدن؟؟؟؟!!!!!توضیح بدید ما هم بدونیم!!!!!!!!!!!

عزیزم فک کردم فقط پلی گونه ..حالا چرا داغ کردی؟؟؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
با تشکر از دوستمون sam nuri این روش جواب میده ولی خیلی وقت گیره باید دونه دونه بشینی ترسیم کنی یه چیزی نیست که خودش اتوماتیک حذفش کنه؟ من دیتاهام رو میزارم شمام یه نگاهی بهش بندازین
با تشکر

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   data.rar (اندازه: 39.17 KB / تعداد دفعات دریافت: 38)
پاسخ
با سلام.
مراحلشو تصویری توضیح دادم.فقط باید اون خط هایی که بسته نیستند رو ببندیمو و مراحل بعدیشو طبق این فایل تصویری انجام بدیم.امیدوارم مفید واقع بشه

لطفا بعد از انجام کار نظرتون رو بنویسید.
با تشکر

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   20140107042226.rar (اندازه: 3.04 MB / تعداد دفعات دریافت: 126)
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی جهت حذف عوارض از DEM Zahra530 2 2,280 ۰۸-۱۵-۱۳۹۹، ۰۷:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Zahra530
  چرا مقدار ولیو فایل flow accumulation را در مپ الجبرا عدد 2500=> میزنند؟ kimia352 0 1,261 ۱۲-۰۸-۱۳۹۸، ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia352
  ترکیب لایه های خطی با حفظ ویژگی عرض هر لایه majidzarean 0 1,599 ۰۶-۰۲-۱۳۹۸، ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: majidzarean
  نحوه محاسبه درصد پوشش با NDVI kamkar 0 1,612 ۰۸-۱۲-۱۳۹۷، ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kamkar
  شبکه بندی یک پلیگون و تعیین مختصات جغرافیایی مرکز شبکه ها saharsm 1 2,587 ۰۶-۰۵-۱۳۹۷، ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  کپی کردن از یک line feature در arcgis مثلا به تعداد 50 عدد samaa 2 2,761 ۰۳-۲۶-۱۳۹۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  هزینه پروژه جی آی اس چقدر است؟ کریمی 6 7,488 ۰۳-۲۲-۱۳۹۷، ۰۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nadiri
  آموزش کار با template rahmati-gis 0 1,743 ۱۱-۲۶-۱۳۹۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati-gis
  حذف نقاط در شیپ فایل rza 4 6,550 ۱۱-۱۸-۱۳۹۶، ۱۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: alish
  قرار دادن عکس هوایی بر روی طرح fariba 1 3,247 ۱۰-۱۷-۱۳۹۶، ۱۱:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fariba

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید: