جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رتبه یک GIS -مصاحبه با رامین پاپی
با سلام موفقیت شما را در کنکور کارشناسی ارشد 95 تبریک عرض می نماییم:

لطفا خودتان را معرفی کنید؟
رامین پاپی هستم متولد تیرماه 1369 از خرم آباد لرستان

در آزمون کارشناسی ارشد رشته GIS&RS چه رتبه ای کسب کردید ؟
رتبه 1 کنکور سال 95

ورود به مقطع لیسانس شما در چه سالی بود و در كدام دانشگاه؟
سال 88 دانشگاه علم و صنعت ایران

فکر میکردید امسال قبول بشوید؟
از رتبه ای که کسب کردید راضی هستید؟
بله مطمئن بودم و راضیم

سال قبل هم شرکت کرده بودید؟
بله ولی در حین خدمت سربازی بود نرسیدم مطالعه کنم

چه كساني كه در قبول شدنتان تاثير بسزايي داشتند؟
اين افراد چگونه به شما كمك كردند؟
خانواده ام و دوستانم بسیار کمک کردن ، خانواده با ایجاد فضای آرام و امیدبخشیدن و دوستانم با راهنمایی در مورد چگونگی درس خوندن و خلاصه نویسی
تقريبا از چه زماني مطالعه براي آزمون را شروع كرديد؟ و روزانه چند ساعت ميخوانديد؟
میانگین روزانه 5ساعت ولی بسیار پراکنده بود و وقفه ی زیادی بین مطالعم قرار گرفت و خیلی ضربه زد پیشنهاد میدم هیچوقت اینکارو نکنین من ازتیرماه شروع کردم ولی تا کنکور دو تا وقفه برام پیش اومد که یکیش 2ماهه بود و دیگری 3ماهه که خطرناک بودن ولی خدا رو شکر مشکلی ایجاد نشد

چندوقت یکبار تفریح داشتید؟
تقریبا هر هفته مخصوصا زمستون و بهار خیلی بیشتر

در طول مطالعه نااميد هم مي شديد؟
چه عاملي در درس خواندن شما با انرژي دوباره نقش داشت؟
بله ناامید شدن یک قسمت عادی از فرایند اماده شدن برای کنکوره و برای همه پیش میاد ، کسی موفقه که به این ناامیدی غلبه کنه ، من بیشترین انگیزه رو این بهم میداد که میخواستم خودم رو به خودم ثابت کنم، میخواستم به خودم ثابت کنم که این توانایی در من هست

فكر ميكنيد اگر در آزمون ارشد سال بعد شركت كنيد باز هم رتبه مي آوريد؟
بله و شاید هم برای سرگرمی شرکت کردم
بنظر شما داوطلبان رشته شما بیشتر در چه درس های رقابت دارند و چه درس هایی در این رشته تعیین کننده هستند؟
به نظر من ریاضی مهمترین درس این رشته محسوب میشه ، من بارها کارنامه های مختلف دوستانی که سالهای قبل کنکور دادن رو مقایسه کردم و به این نتیجه رسیدم ریاضی علاوه بر اینکه ضریب 3 داره ولی باز از این هم نقشش مهمتره

براي خواندن كدام درس بيشتر زحمت كشيديد؟
دیدگاههای نو در جغرافیای شهری و ژئومورفولوژی ایران
نحوه خواندن دروس چگونه بود؟
خوندن همراه با خلاصه بندی مطالب و مرور مداوم خلاصه هایی که نوشته بودم، بر اساس نوع سوالات گذشته درس میخوندم و متوجه میشدم که کدوم قسمتها مهمترن و چطور سوال میدن ازین مطالبی که خوندم ، مثلا یادمه روز اول نمیدونستم نیاز نیست مسائل هیدرولوژی رو بخونم ولی به مرور یاد گرفتم

به تنهايي مطالعه ميكرديد يا به همراه شخص يا اشخاص خاصی پيش ميرفتيد؟ به تنهایی
مكان مطالعه براي شما فرقي هم ميكرد؟
بله خب فضای آرام با درجه حرارت مطلوب و نور مناسب خودش یکی از عوامل موثر در بازدهی هست

بيشتر دركجا مطالعه ميكرديد؟
بیشتر توی اتاق خودم ولی خب اون سه ماهه اول سرباز بودم اون موقع تو پادگان جسته گریخته میخوندم ولی تمرکز و بازدهیم کم بود
تا روز آزمون هر درس را چند بار مرور كرديد؟
بعضی قسمتها 5بار بعضیها هم 8تا 9 بار ولی خب دیگه مرور کم کم سریع میشه من فقط خلاصه هامو مرور میکردم ، به فرض مثال فقط توی دو روز مونده به کنکور تمام خلاصه هامو مرور کردم چون دیگه ملکه ذهنم بودن

ماه آخر چگونه مطالعه کردید؟
متاسفانه من یه سری مشکلات برام پیش اومد و سه ماهه آخر بجز هفته ی ماقبل کنکور رو نتونستم بخونم ولی ازونجایی که خیلی خوب قبلش خونده بودم و خلاصه نوشته بودم و تست هم زده بودم توی یک هفته مطالب رو دوباره تونستم جمعبندی کنم (که البته این رو مدیون خلاصه بندی فوق العاده خوبی بود که نوشته بودم)
برنامه تست زنی شما به چه صورت بود و از کی شروع به زدن تست کردید؟ همزمان که درس میخوندم بعد از یکی دو هفته تستاشو میزدم

زبان چند درصد زدید؟
صفر زدم ، چون واقعا اگه میخواستم بزنم هم وقت نمیشد ، چون خیلی رو ریاضی برنامه داشتم و با توجه به زمان 90 دقیقه ای برای این کنکور بعید میدونم کسی بتونه همه رو جواب بده

فكر ميكنيد رقباي جدي شما بيشتر از كداميك از رشته هاي ليسانس بودند؟ به چه دليل؟
هرکسی و از هر رشته ای میتونست رقیبی جدی باشه ، شناور بودن این رشته و جذابیتش باعث شده داوطلبای خیلی رشته های دیگه به سمت این رشته بیان و خیلی هم خوب بخونن، واقعا الان دیگه اونطور نیست که فک کنین داوطلبای مهندسی حتما پایه ریاضیشون بهتره من خیلی خیلی مثال نقض در این مورد دیدم

در مورد رشته اي كه قبول شديد بيشتر بگوئيد. آينده شغلي اين رشته را چطور مي بينيد؟
بيشتر در كجا ها مي توانيد مشغول به كار شويد؟
آینده شغلی این رشته بسیار عالیه حتی در کشور عزیزمون کمبود تو این زمینه احساس میشه و نیروی کار بلد که به نرم افزارها هم کامل مسلط باشه کمیابه
در زمینه های زیر این رشته کاربرد داره
كاربرد های سيستم اطلاعات جغرافيايی:
1. شهر سازی
2. مديريت شهری
3. مديريت منابع آب
4. زيست شناسی
5. برق
6. مديريت حمل و نقل
7. اقتصاد
كاربرد های سنجش از دور:
1. برنامه ريزی شهری
2. علوم زمين
3. كشاورزی
4. منابع طبيعی
5. شهرسازی
6. اقليم شناسی
7. ژئومورفولوژی
8. هواشناسی
9. شيلات
10. كارتوگرافی

به کار کردن پس از فارغ التحصیلی از مقطع ارشد نیز فکر می کنید؟
بله حتما

برای آزمون دکترا نیز میخواهید همین رشته را ادامه دهید؟
الان زوده برای تصمیم گیری ولی در نظر دارم اینکارو انجام بدم

به چه دلیل؟
به ادامه تحصیل مخصوصا تو این رشته علاقه دارم

در نهايت چه توصيه اي براي داوطلبان اين رشته داريد؟
من همیشه به این جمله اعتقاد داشتم و اینجا هم اینو میگم "اگه چیزی رو با تمام وجود بخوایین و برای به دست آوردنش تلاشتون رو بکنید و مثبت بیاندیشید تمامه نیروهای طبیعت برای رسوندنتون به هدفتون هم جهت میشن" ضمنا داوطلبای گرامی سعی کنید دچار تعدد در منابع نشوید و منابع اصلی رو بیشتر بخونین و تا میتونین مرور کنین و در این مورد حتما از دیگران مشاوره بگیرید
ضمن تشکر از شما بخاطر وقتی که در اختیارمان قرار دادید، ما هم از سوی دست اندرکاران انجمن تخصصی GIS (َArcGIS.ir) برای شما آرزوی موفقیت میکنیم.
پاسخ
تبریک میگم آقای پاپی روز کنکور که دیدمت میدونستم یا شما یکی یا من
پاسخ
اتفاقا منتظر بودم یه جایی پیدات کنم
خوبی تو داداش
نشد شمارتو بگیرم اون موقع
بیا توی وبلاگم شماره ام اونجا هست پیام بده یه صحبتی باهات دارم rsgistehran.blogfa.com
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کنکور دکترا GIS&RS gisrssat 2 3,576 ۰۷-۱۳-۱۳۹۹، ۰۷:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  چه رشته هایی از کارشناسی ارشد میتونن دکترای gisشرکت کنند؟ Ahmadii 0 764 ۰۷-۰۴-۱۳۹۹، ۰۴:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ahmadii
  مشاوره و کنکور ارشد 95 zand 22 11,010 ۰۸-۲۷-۱۳۹۶، ۰۷:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: zahrafaghihi
  درخواست راهنمایی برای دکترای جی ای اس زهره 28 27,527 ۰۷-۱۲-۱۳۹۶، ۰۷:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: مهلقا
  مقاله درباره gis saeid1989 2 3,460 ۰۷-۰۵-۱۳۹۶، ۰۶:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: site2017
  سوالات کنکور ارشد Gis از سال 77 تا 93 با پاسخنامه ayob_f 10 11,284 ۰۷-۰۲-۱۳۹۶، ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mrw_45
  فروش کتاب برای کنکوری ها با تخفیف خیلی ویژه Ahoora 2 3,253 ۰۸-۱۸-۱۳۹۵، ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ahoora
  درصد ارشد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی سال 95 رامین پاپی 7 4,560 ۰۶-۲۲-۱۳۹۵، ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: omidas72
  منابع آزمون دکترا gis یا سنجش از دور sirvan 2 6,457 ۰۵-۰۴-۱۳۹۵، ۰۲:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: coyness
  تحلیل کنکور ارشد سنجش از دور سیستم اطلاعات جغرافیایی 95 رامین پاپی 2 2,919 ۰۳-۰۹-۱۳۹۵، ۰۶:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: رامین پاپی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس