جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روشهای مختلف برنامه نویسی در بحث وب
با سلام. من برنامه نویس انجین هستم و می خوام به سمت وب سوئیچ کنم. ولی متاسفانه روشهای مختلفی هستش که آدم توشون سر در گم میشه. می خواستم ببینم کدوم روش طرفدار بیشتری داره و آینده دارتره.
اینم می دون که الان javascript بیشترین طرفدار رو داره و ازری آینده کاریش رو روی این api متمرکز کرده.
از سرچهایی که زدم روشهای مختلفی رو دیدم که تو ادامه این تاپیک می خوام در مورد همشون بحث کنم.
لطفا اگه کسی کار کرده توضیحات بیشتری در مورد محیط برنامه نویسی و sdk یا Api های مورد نیاز برای اجرای برنامه ها و همچنین برنامه های جانبی لازم و ....، بده.
1) arcgis server sdk for .net
تا اونجایی که من فهمیدم دقیقا مثل انجین هستش ولی به جای کامپوننت های انجین از کامپوننت های سرور استفاده می شه و از زبانهای برنامه نویسی عموما C# , VB.net استفاده می شه.
2) arcgis server sdk for java
مثل مورد اوله فقط زبان برنامه نویسیش java هستش.
3) arcgis server sdk for SOAP
اینو اصلا نفهمیدم چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تنها چیزی که تا حدودی متوجه شدم اینه که
soap در واقع پروتکلیه که از ترکیب xml با http تشکیل شده و برای تبادل اطلاعات مکانی با سرعت بالا مناسب می باشد.

[b]حالا تا همین جا کافیه. خواهشا اگه نظری دارین فقط رو این سه مورد بگین و روشهای دیگه رو جلو نکشین تا این سه مورد که به جایی رسید با اجازه اعضای انجمن من میرم سراغ مورد های بعدی.[/b]
پاسخ
(۰۴-۲۸-۱۳۹۳، ۰۲:۴۰ ق.ظ)hatef2 نوشته است: با سلام. من برنامه نویس انجین هستم و می خوام به سمت وب سوئیچ کنم. ولی متاسفانه روشهای مختلفی هستش که آدم توشون سر در گم میشه. می خواستم ببینم کدوم روش طرفدار بیشتری داره و آینده دارتره.
اینم می دون که الان javascript بیشترین طرفدار رو داره و ازری آینده کاریش رو روی این api متمرکز کرده.
از سرچهایی که زدم روشهای مختلفی رو دیدم که تو ادامه این تاپیک می خوام در مورد همشون بحث کنم.
لطفا اگه کسی کار کرده توضیحات بیشتری در مورد محیط برنامه نویسی و sdk یا Api های مورد نیاز برای اجرای برنامه ها و همچنین برنامه های جانبی لازم و ....، بده.
1) arcgis server sdk for .net
تا اونجایی که من فهمیدم دقیقا مثل انجین هستش ولی به جای کامپوننت های انجین از کامپوننت های سرور استفاده می شه و از زبانهای برنامه نویسی عموما C# , VB.net استفاده می شه.
2) arcgis server sdk for java
مثل مورد اوله فقط زبان برنامه نویسیش java هستش.
3) arcgis server sdk for SOAP
اینو اصلا نفهمیدم چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تنها چیزی که تا حدودی متوجه شدم اینه که
soap در واقع پروتکلیه که از ترکیب xml با http تشکیل شده و برای تبادل اطلاعات مکانی با سرعت بالا مناسب می باشد.

[b]حالا تا همین جا کافیه. خواهشا اگه نظری دارین فقط رو این سه مورد بگین و روشهای دیگه رو جلو نکشین تا این سه مورد که به جایی رسید با اجازه اعضای انجمن من میرم سراغ مورد های بعدی.[/b]

با سلام

1- برای کار با WebADF است که از ورژن 10.1 به بعد دیگر حمایت نمی شود و کاملا منسوخ شده است.

2- کتابخانه های زبان برنامه نویسی تحت وب برای زبان برنامه نویسی جاواست.

3- SOAP یک وب سرویس است که سرویس تحت وب می سازد و با پاس دادن پارامتر به آن می توان خروجی را به صورت مختلف ایجاد کرد که یکی از آنها xml است.

روش های برنامه نویسی با استفاده از ArcGIS for Server شامل کلیه زبان های تحت وب است ولی استفاده از هر کدام نیاز به دانش مورد نیاز از طریقه کار با ArcGIS for Server و پابلیش نقشه روی آن و استفاده از وب سرویس را دارد.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Folder Registration in ArcGIS Server 10.2 farshad.beyklou 0 1,964 ۰۴-۲۶-۱۴۰۰، ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: farshad.beyklou
  نحوه تغییر رنگ لایه های سرویس arcgis در silverlight maryam naji 1 1,943 ۰۹-۲۵-۱۳۹۹، ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mshosseini
  اوراکل & وب جی ای اس a.sh 4 4,659 ۱۲-۱۵-۱۳۹۸، ۰۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ideasoftweb
Question we gis mahmuud 2 2,658 ۰۱-۱۶-۱۳۹۷، ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: ramazani
  تکنولوژی web gisوروش اجرا am_norozi 4 4,880 ۰۹-۱۳-۱۳۹۶، ۰۹:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: aminshakib
  ارور در مدیریت arcgis server gabriel1887 8 4,394 ۰۴-۱۴-۱۳۹۶، ۰۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: zarei1364
  یک کتاب ارزشمند در زمینه Web GIS شهرام ملکی 5 5,433 ۰۳-۰۴-۱۳۹۶، ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saeid1989
  کتاب برنامه نویسی GIS تحت وب saeederanjbar 5 5,598 ۰۲-۲۴-۱۳۹۶، ۰۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: am.adineh
  برنامه نویسی Esri ArcMAp maryam naji 2 2,490 ۰۸-۰۷-۱۳۹۵، ۰۴:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: dariush206
  برنامه نویسی با کامپوننت telerik radmap در سیورلایت mohitlog 1 1,664 ۰۵-۲۵-۱۳۹۵، ۰۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohitlog

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس