ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سمی واریوگرام
08-19-2013, 08:34 AM
ارسال: #1
Star سمی واریوگرام
باعرض سلام و خسته نباشید
ممنون میشم اگر در مورد سمی واریوگرام و اساس کار GIS و هم چنین دلیل و روش درونیابی و کریجینگ مطالبی با ذکر عنوان معرفی کنید.[/size]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
Gisplus
By: My-BB.Ir
08-19-2013, 01:36 PM
ارسال: #2
RE: سمی واریوگرام
مدل سمی واریوگرام(نیم تغییر نما)
سمی واریوگرام تابعی است که نشون دهنده همبستگی مکانی بین نقاط اندازه گیری شده بر حسب مربع تفاض دو نقطه با توجه به جهت و فاصله.سمی واریوگرام کمیتی برداری داره و درجه همبستگی و شبیه بوذن تغییرات را نشان می ده مثالش هم بررسی آلودگی که مثلا همبستگی اون در جهتی بیشتره. این از تعریفش.از فرمولش هم می گذریم.
درون یابی بدست آورن نقاط مجهول بر اساس نقاط معلوم و روش های درون یابی هم زیاد هستند مثل idw,krigingو... کریجینگ مهم ترین و گسترده ترین روش درون یابی آماری هستش کریجینگ روش درون یابی پیشرفته ای هستش که برای داده های که دارای روند موضعی تعریف شده ای باشندمناسب هست و کمترین واریانس تخمین می زند.برای اطلاعت بیشتر به کتاب در امدی بر سیستم اطلاعت جغرافیایی خانم ها بابائی و قهرودی پیام نور مراجعه کنید
روش کارشون هم تو ArCgisساده هست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
Gisplus
By: My-BB.Ir
08-20-2013, 11:02 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-20-2013 11:20 AM، توسط نسرین گنجی.)
ارسال: #3
RE: سمی واریوگرام
سمی واریوگرام
پدیده هایی را که در مکانهای نزدیک به هم قرار دارند و شباهت بیشتری تا پدیده هایی که از هم فاصله بیشتری دارند سمی واریوگرام نامیده میشود.خود همبستگی فضایی به فاصله بین نمونه ها وابسته است و با تغییر فاصله تغییر میکند.اگر این تغییرات در خودهمبستگی پایدار باشد به آن ایزوتروپیم میگویند،اما اگر خود همبستگی فقط به فاصله مرتبط نباشد با جهت نیز تغییر کند به آن آنزیوتروپیم میگویند.

کرینجینگ:به روشهای آماری و احتمالی گفته میشود که جزء روشهای جبری و قطعی نیست در واقع این روش از مهمترین و گسترده ترین روشهای ذرونیابی زمین آماری میباشد روش کرینجینگ جواب بهتری نسبت به سایر روشها میدهد.

درونیابی چند جمله ای همگانی:این درنیابی سریع انجام میشود و نتایج این نوع درونیابی یک سطح ریاضی هموار است که روندهای تدریجی در سطح را نمایش میدهد و یک معادله چند جمله ای را در یک سطح واحد پیوسته برآزش میدهد.
درونیابی چندجمله ای محلی:در این روش چندجمله ای معین درون هر همسایگی همپوشانی شده برآزش میشود.این درونیابی سطوحی را تولید میکند که تغییرات محلی بیشتری در این سطوح ایجاد میشود و از این درونیابی زمانی که تغییرات شدید در منطقه وجود دارد استفاده میشود و نسبت به فاصله همسایگی حساس است.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
Gisplus
By: My-BB.Ir
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


علاقه مندی هادرباره ماامکانات وبسایت
Persian Translation by MyBBIran.com - Ver: 4.0
Powered by MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
طراحی قالب : انجمن تخصصی GIS
قدرت گرفته :
ww.arcgis.ir
تماس با ما
بازگشت به بالا
حالت آرشیو