جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالی درمورد CVA
با عرض سلام خدمت همه ی دوستان.
من از روش CVA تو نرم افزار ادریسی استفاده کردم و هنگام اجرای CVA با ارور مربوط به ناهماهنگ بودن Sample و line تصاویرم مواجه شدم. که طبیعی هست که smple line دو تصویر لندست 5Tm و لندست8 برابر نیستند. اما بعد ازResize در نرم افزارENVI باز هم مشکل حل نمیشه. اصلآ ریسایز اینجا معنایی نداره چرا که هر دو تصویرم قدرت تفکیک 30 متری دارند. نتیجه اینکه یا اصلا اجرا نمیشه وخطایی که عرض کردم پیش میاد و یا اینکه یه resize نادرست انجام میدم ومشکل به ظاهر حل شده و تصویر در این حالت توسط CVA پذیرفته میشه ولی تصویر حاصل تصویری هست که گویا دو تصویر مربوط به دو سال مختلف با هم ترکیب شدند به طوری که مرزهای هر دو تصویر مربوط به سالهای مختلف به طور واضح دیده میشه.
می خوام بدونم تفاوت sample & line در تصاویر مختلف لندست رو چه طور میشه حل کرد . چون عامل اساسی خطا همین مورد هست.

امیدوارم متوجه عرض بنده شده باشید.
متشکرم ازلطفتون ! لطف می کنید اگر جواب بدید.
پاسخ
نرم افزارهای سنجش از دوری برپایه پیکس به پیکسل کار میکنن نرم افزار ادریسی هم اینطوره منتها خیلی حساسه که دو پیکسل دقیقا روی هم بیفتن یعنی همون سطرو ستون تصویر باید یکی باشه تا بتونه کار کنه ارتباطی به نوع تصویر نداره. برای یکی کردن سطرو ستون راحتترین راه اینه که قبل از import کردن تصویر تو ادریسی اول اون ها رو تو نرم افزار ArcGis اکسپورت بگیرید در حین اکسپرت گرفتن سطر و ستون رو براش تعریف کنید به طوری که برای دو تصویر یه سطر و ستون باشه. بعد از این کار وارد نرم افزار ادریسی بشید و کارتون رو انجام بدید.
پاسخ
(۰۴-۰۷-۱۳۹۳، ۰۹:۴۳ ب.ظ)مهدی مرادی نوشته است: نرم افزارهای سنجش از دوری برپایه پیکس به پیکسل کار میکنن نرم افزار ادریسی هم اینطوره منتها خیلی حساسه که دو پیکسل دقیقا روی هم بیفتن یعنی همون سطرو ستون تصویر باید یکی باشه تا بتونه کار کنه ارتباطی به نوع تصویر نداره. برای یکی کردن سطرو ستون راحتترین راه اینه که قبل از import کردن تصویر تو ادریسی اول اون ها رو تو نرم افزار ArcGis اکسپورت بگیرید در حین اکسپرت گرفتن سطر و ستون رو براش تعریف کنید به طوری که برای دو تصویر یه سطر و ستون باشه. بعد از این کار وارد نرم افزار ادریسی بشید و کارتون رو انجام بدید.

میشه یه فایل تصویری هز همین قسمت آپلود کنید
پاسخ
میشه یه فایل تصویری هز همین قسمت آپلود کنید
[/quote]

وقتی میخواین سطر و ستون های تصویر رو یکی کنید تو ArcGis اکسپورت بگیریند و موقع اکسپورت گرفتن تو قسمتی که در شکل پایین مشخص شده سطر و ستون تعریف کنید.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
ممنون
انشالله جواب بده
پاسخ
(۰۴-۰۸-۱۳۹۳، ۰۹:۴۰ ق.ظ)مهدی مرادی نوشته است: میشه یه فایل تصویری هز همین قسمت آپلود کنید

وقتی میخواین سطر و ستون های تصویر رو یکی کنید تو ArcGis اکسپورت بگیریند و موقع اکسپورت گرفتن تو قسمتی که در شکل پایین مشخص شده سطر و ستون تعریف کنید.
[/quote]

ممنونم که جواب دادید.
بله دقیقا همین کار رو هم تو Arc GIS و هم تو ENVI انجام دادم. منتهانتیجه این بود که سطر و ستون یک تصویرم رو برای تصویر دیگه تعریف کردم،به عبارتی هر دو دارای یک سطر و ستون یکسان شدند و بعد تو ENVI این دو تصویر رو در یک نقطه خاص لینک کردم ،جای او نقطه در هر دو تصویر فرق کرد و به عبارتی جا به جا شد. خب بدیهی هست که وقتی سطر و ستون یک تصویر رو به سطر و ستون دیگه ای تغییر بدیم همچین اتفاقی می افته. عرض من این بود که این مشکل چاره ای نداره.
اگر عرضم واضح بود باز ممنون میشم راه حلی رو بفرمایید.
پاسخ
عرضتون واضح بود. این راه حلی که من گفتم موقعی هستش که شما لایه هاتون رو با یه نرم افزار دیگه درست کنید بعد بیارید تو ادریسی اما اگه بتونید لایه هاتون رو تو ادریسی درست کنید این مشکل رو نخواهید داشت. درضمن شما با تغییر سطرو ستون لایه هاتون در واقع Resampeling می کنید این مسئله باعث جابجایی نقاط شما نخواهد شد.!!
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  محاسبه دمای سطح زمین و سطح آب مهدی مرادی 8 11,462 ۱۰-۲۷-۱۴۰۰، ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  ژئورفرنس کردن تصویر در نرم افزار ENVI مهدی مرادی 10 11,639 ۰۵-۲۲-۱۴۰۰، ۱۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mohadeseajami
  تصحیح FLAASH fare 0 1,226 ۰۷-۲۴-۱۳۹۸، ۰۹:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: fare
  اندیکس تصاویر استر احمد مرادی 2 3,715 ۰۵-۱۰-۱۳۹۸، ۰۱:۴۹ ب.ظ
  پردازش تصویر سنتینل 2 fare 0 1,499 ۰۵-۰۸-۱۳۹۸، ۰۹:۰۰ ب.ظ
  تصحیح هندسی عکس هوایی و تصویر ماهواره ای fa.zn 1 3,137 ۱۲-۰۸-۱۳۹۶، ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  آموزش دانلود جدیدترین تصاویر ماهواره ای از ایران mahmuud 0 2,159 ۱۱-۲۵-۱۳۹۶، ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mahmuud
  سوال در مورد گوگل ارث gis.man 5 4,262 ۰۸-۲۱-۱۳۹۶، ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: eh3an2010
  تصویر ماهواره نوا 19 ayob_f 1 1,747 ۰۸-۰۱-۱۳۹۶، ۱۰:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: yosef
  ویرایش جزییات یک تراک arsham1090 0 1,627 ۰۵-۰۹-۱۳۹۶، ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arsham1090

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس