ارسالها: 386
موضوعها: 129
تاریخ عضویت: فروردین ۱۳۹۲
اعتبار:
31
1-چگونه میتوان سیستم مختصات لامبرت را برای لایه هاتعریف کرد.اگر مراحل دستیابی به این سیستم مختصات را بگید ممنون می شم.
اطلاعات تکمیلی برای زمانی که با این سیتم کار میکنیم هم اگر زحمتی نیست می خواهم.
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
ارسالها: 26
موضوعها: 10
تاریخ عضویت: خرداد ۱۳۹۲
اعتبار:
12
۰۳-۱۹-۱۳۹۲، ۰۳:۴۹ ب.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳-۱۹-۱۳۹۲، ۰۴:۱۷ ب.ظ، توسط narimank.)
سیستم مختصات لامبرت به طور اتوماتیک در بین سیستمهای مختصات وجود ندارد
باید برای استفاده از آن این سیستم مختصات را به نوعی احضار کرد
روش:
از طریق پنجره Search (در GIS 10) و یا ArcToolbox ابزار Define Projection را باز کنید
پس از Add کردن لایه خود، در بخش Coordinate System اقدام به وارد کردن مختصات جدید کنید
در پنجره ای که برای تعریف مختصات جدید باز می شود ( پنجره spatial reference properties ) بر روی گزینه New و بعد Projected کلیک کنید
در پنجره ای که باز می شود بدینصورت عمل کنید:
در قسمت Name اسمی برای آن تعریف کنید (با فونت انگلیسی)
در قسمت Projection Name گزینه؛ Lambert_Conformal_Conic را انتخاب کنید
ماباقی گزینه ها را بر اساس ویزگی های لایه تنظیم کنید
فقط در قسمت Geographic Coordinate System ( در انتهای پنجره) مختصات GCS_WGS_1984 را وارد کنید
موفق باشید
.
ارسالها: 386
موضوعها: 129
تاریخ عضویت: فروردین ۱۳۹۲
اعتبار:
31
ممنون که انقدر خوب کمکم کردید.
1 سوالل کوچک داشتم که آیا شهرستانها یا شهرها مثل utm دارای zone خاصی هستند؟
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش