جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در مورد GEOEye اطلاعات میخواهم؟!!کسی میتونه کمک کنه؟
دوستان ارجمند forum
در مورد GEOEye هر چی میدونید به من بگید ممنون میشم.
سایتی وبی ....
پاسخ
(۰۸-۱۰-۱۳۹۳، ۱۰:۴۱ ب.ظ)s_sh نوشته است: دوستان ارجمند forum
سایتی وبی ....

با سلام تصاویر GeoEye از نوع تصاویر استریو یا زوج عکس بوده دارای رزلوشن 50 سانتی و قابلیت تبدیل به نقشه سه بعدی را دارد
پاسخ
(۰۸-۱۱-۱۳۹۳، ۰۷:۲۳ ب.ظ)araz نوشته است:
سایتی وبی ....

با سلام تصاویر GeoEye از نوع تصاویر استریو یا زوج عکس بوده دارای رزلوشن 50 سانتی و قابلیت تبدیل به نقشه سه بعدی را دارد

با سلام
دوست عزیز جناب اراز، تا جایی که من اطلاع دارم در حال حاضر World View هست که باند پانکروماتیک اون قدرت تفکیک مکانی 50 سانت رو داره و بعد از اون کیوک بیرد هست که 61 سانت می باشد و اگر اشتباه نکنم Geo Eye یک متر است پس در اطلاع رسانی لازمه کمی دقت کنیم. به جای کلمه رزولیشن هم از قدرت تفکیک مکانی استفاده میشه.
البته امیدوارم دخالت من موجب آزرده خاطری شما نشده باشه و فقط جهت اصلاح مطلب بود
موفق باشید
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
ممنون از شما
جناب احمدی سلام
اگه اطلاعات بیشتری دارید ممنون میشم بفرمایین
پاسخ
شرکت GeoEye با ادغام شدن در شرکت DigitalGlobe همچنان با استفاده از سنجنده GeoEye-1 مشغول به تصویر برداری و پایش سطح زمین می باشد. سنجندهی GeoEye-1 دارای پيچيدهترين و پيشرفته ترين تكنولوژي در ماهوارههاي سنجش از دور است كه بالاترين قدرت تفكيك مكاني را در ماهواره های تجاری ارائه می دهد. این سنجنده با برداشت همزمان تصاویر با قدرت تفکیک مکانی 0/41 متر و چند طیفی 65/ 1 متر (که برای کاربران در قدرت تفکیک های مکانی 0/5 متر و 2 متر ارائه می شود) بی سابقه ترین قدرت تفکیک مکانی را به نمایش می گذارد. علاوه بر این با استفاده از این تصاویر و بدون استفاده از نقاط کنترل زميني می توان به دقت زميني 3 متر رسید. این سنجنده قابلیت برداشت روزانه 700000 کیلومتر مربع تصاویر پانکروماتیک و 350000 کیلومتر مربع تصاویر چند طیفی (Pan-sharpened)را داراست. با توجه به قدرت تفکیک مکانی و کیفیت بسیار بالای این سنجنده بیشترین کارائی را در مطالعات شهری، پایش تغییرات انسان ساخت، امنیتی نظامی، تهیه نقشه های با مقیاس بزرگ و پروژه های عمرانی دارد.

اگه نمونه تصویرم خواستین منطقه مورد مطالعه رو بگین براتون تهیه کنم
پاسخ
ممنون جناب مهندس.
میشه سایتی که بشه اطلاعات بیشتری بگیرم رو بهم معرفی کنید؟
بله اگه تصویر از استان خراسان داشته باشید که ممنون میشم بهم بدید.
پاسخ
(۰۸-۱۲-۱۳۹۳، ۰۱:۴۳ ب.ظ)s_sh نوشته است: ممنون از شما
جناب احمدی سلام

سلام
دوستان دیگری هستن که تخصص بیشتری در این زمینه دارند اما منابعی هست که میتونم به اونها رجوع کنم اگر لازم دیدید.
موفق باشید
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
(۰۸-۱۴-۱۳۹۳، ۱۱:۴۸ ق.ظ)fare نوشته است:
(۰۸-۱۲-۱۳۹۳، ۰۱:۴۳ ب.ظ)s_sh نوشته است: ممنون از شما
جناب احمدی سلام

سلام
دوستان دیگری هستن که تخصص بیشتری در این زمینه دارند اما منابعی هست که میتونم به اونها رجوع کنم اگر لازم دیدید.
موفق باشید

بله لطف می کنید اگه همین منابع رو به من معرفی کنیدتا مطالب بیشتری پیدا کنم.چون سایتا ناقص توضیح دادند.
پاسخ
(۰۸-۱۱-۱۳۹۳، ۰۷:۵۱ ب.ظ)fare نوشته است:
(۰۸-۱۱-۱۳۹۳، ۰۷:۲۳ ب.ظ)araz نوشته است:
سایتی وبی ....

با سلام
دوست عزیز جناب اراز، تا جایی که من اطلاع دارم در حال حاضر World View هست که باند پانکروماتیک اون قدرت تفکیک مکانی 50 سانت رو داره و بعد از اون کیوک بیرد هست که 61 سانت می باشد و اگر اشتباه نکنم Geo Eye یک متر است پس در اطلاع رسانی لازمه کمی دقت کنیم. به جای کلمه رزولیشن هم از قدرت تفکیک مکانی استفاده میشه.
البته امیدوارم دخالت من موجب آزرده خاطری شما نشده باشه و فقط جهت اصلاح مطلب بود
موفق باشید
با سلام دوست عزیز فکر کنم شما اطلاعی از geoeye ندارین من با این تصاویر کار کردم . در ضمن ترجمه لغات تخصصی گمراه کردن کاربران هست.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی جهت حذف عوارض از DEM Zahra530 2 2,452 ۰۸-۱۵-۱۳۹۹، ۰۷:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Zahra530
  چرا مقدار ولیو فایل flow accumulation را در مپ الجبرا عدد 2500=> میزنند؟ kimia352 0 1,323 ۱۲-۰۸-۱۳۹۸، ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia352
  ترکیب لایه های خطی با حفظ ویژگی عرض هر لایه majidzarean 0 1,653 ۰۶-۰۲-۱۳۹۸، ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: majidzarean
  نحوه محاسبه درصد پوشش با NDVI kamkar 0 1,698 ۰۸-۱۲-۱۳۹۷، ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kamkar
  شبکه بندی یک پلیگون و تعیین مختصات جغرافیایی مرکز شبکه ها saharsm 1 2,653 ۰۶-۰۵-۱۳۹۷، ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  کپی کردن از یک line feature در arcgis مثلا به تعداد 50 عدد samaa 2 2,843 ۰۳-۲۶-۱۳۹۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  هزینه پروژه جی آی اس چقدر است؟ کریمی 6 7,629 ۰۳-۲۲-۱۳۹۷، ۰۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nadiri
  آموزش کار با template rahmati-gis 0 1,793 ۱۱-۲۶-۱۳۹۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati-gis
  حذف نقاط در شیپ فایل rza 4 6,732 ۱۱-۱۸-۱۳۹۶، ۱۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: alish
  قرار دادن عکس هوایی بر روی طرح fariba 1 3,366 ۱۰-۱۷-۱۳۹۶، ۱۱:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fariba

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید: