جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شیپ فایل جدید زمین لغزش های ایران
دوستان سلام
من نیاز مبرم به شیپ فایل جدید زمین لغزش های ایران دارم. نمیدونم که این فایل به صورت پلی گونی هم هست یا خیر . به هر صورت اگر از دوستان کسی شیپ نقطه ای یا پلی گونی جدید زمین لغزش ها رو داره ممنون میشم بفرسته. amir.h.pasha@gmail.com
پاسخ
سلام مهندس صبحتون بخیر مهندس من شیپ فایلشو ندارم ولی جهت اطلاع شما می تونید با بدست اوردن عکس هوایی منطقه مورد نظر اونو تبدیل به شیپ فایل کنید واینکه عکس های هوایی بروز هستن ومی تونید با مراجعه به سایت ها دانلودشون کنید موفق باشید earthexplorer.usgs.gov
پاسخ
سلام و تشکر از راهنماییتون ...فقط یه نکته :نحوه استخراج زمین لغزش ها رو از روی عکس هوایی نمیدونم
پاسخ
خواهش می کنم دوست عزیز
پاسخ
سلام وقت بخیر مهندس من حقیقتا این روششو دقیق نمی دونم ولی با توجه به اینکه ادارات وسازمان ها اطلاعات وفایل های جی ای اس در اختیارمون نمی زارن ودر مقابل در خواست ما برای انجام پروژه ها میگن اطلاعات حساس سری و غیره تصمیم دارم این روشو کامل بیاموزم.
جهت راهنمایی شما باید از نرم افزار envi استفاده کنید
واینکه می تونید تو گوگل سرچ کنید طبقه بندی نظارت شده اموزشو میاره
البته من اینو خودم هنوز سرچ نکردم و از مهندسای گرامی پرسیدم ولی زمانی که روش فهمیدم حتما راهنمایی تون می کنم. مهندس این فایل کدیشم باشه می تونید بیاریدش تو محیط جی ای اس وتبدیل به شیپ فایلش کنید اگه بود من تو این قسمت کمکتون می کردم ولی دنبال اون روش هستم
موفق باشین
پاسخ
دوست گرامی برای استخراج زمین لغزش در یک دوره زمانی به صورت اصولی:
1- اولا مطالعات میدانی زیادی میخواد.
2- دسترسی به یکی از این منابع: عکس های هوایی، تصاویر راداری- تصاویر ماهواره ای با قدرت تفکیک مناسب در دو دوره مطالعاتی قبل و بعد

با اینحال روش های ساده تری مثل استفاده از تصاویر ماهواره ای لندست هم میشه. به این صورت که شما در نرم افزار eCignition با وارد کردن دو تصور ماهواره ای و استخراج NDVI و همچنین بهره گیری از لایه های DEM و Slope به صورت همزمان میتوان کاهش و یا نابودی بخشی از پوشش گیاهی را در منطقه مورد مطالعه با توجه به شیب و ارتفاع به همراه نقاط آموزشی فراوان در نرم افزار پهنه های دچار لغزش را بدست آورید.

موفق باشید.
پاسخ
ممنونم ازتون مهندس
پاسخ
سپاس و ممنون
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 7,137 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,860 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 16,021 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,795 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 15,065 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 15,281 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 15,484 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 15,709 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 16,081 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 16,242 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس