جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحی یه نقشه استاندارد
ای طرف ما خواسته با جی ای اس برای داداش کوچولوش یک نقاشی ایران رو طراحی کنه هه هه
Cool
پاسخ
البته نقشه اون خانم یه ایراد کوچیک داره و اون هم اینکه گرید مختصات نداره
پاسخ
Wink 
خرداد ماه 92 پیش بینی شده که مثلا اگه 31 خرداد باشه کار خیلی مهمی صورت کرفته از طرفی کسی که لجند را می ذاشنه به رنگهایی که دوست داشته اهمیت داده ودر نقشه رنگهایی که بدش می آمده را ترسیم کرده که ربطی بهم نداره و از اینها که بگذریم دلم می خاد بدونم اصلا این پیشبینی درست از آب در اومده یا ....Angel
پاسخ
(۰۴-۰۱-۱۳۹۲، ۱۱:۳۷ ب.ظ)samira roshanaie نوشته است: این یه نمونه نقشه اس که من برای یکی از پروژه های دانشگاهم کار کردم.
البته به تناسب میزان اطلاعاتی که لازم بود توش باشه، خیلی ساده اس.
ولی بعدا سعی می کنم از نمونه نقشه های حرفه ای که مربوط به پروژه های کاریم هست رو هم بذارم.

سرکار خانم روشنایی چند پیشنهاد برای بهتر شدن کار شما پیشنهاد میکنم:
1- واقف هستید که درون این نقشه خطوط متنوعی وجود دارد و در صورت پرینت در نقشه سیاه و سفید با مشکلات عدیده ای برخواهید خورد.از طرف دیگر رنگ و سیمبل این خطوط آنقدر به هم نزدیک می باشد که در نمایش ان بصورت رنگی باز مخاطب را سردرگم خواهد کرد.
2- نقاطی که از یا رنگ سفید و سیمبل سه بعدی استفاده شده است در راهنما هیچ توضیحی ندارند.
3- در اکثر طرح ها و پژوهش ها در بالای بخش توضیحات، آرم موسسه یا دانشگاه آورده می شود.
4- مقیاس نقشه ناخوانا است و دلیل آن هم تعداد زیاد اعدادی است که ثبت شده است لذا توصیه میشود در چنین مواقعی از واحد متریک بزرگتر استفاده شودکه اعداد خوانا باشد و توی هم رفتگی نداشته باشد.
5- رنگ های استفاده شده در پهنه ها بسیار به هم نزدیک هستند.
6- و مهمترین بخش یک نقشه فراموش کرده اید، مختصات نقشه است.
در کل نقشه بسیار خوبی میباشد.
پاسخ
سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستانم و زحمت کشان
ببخشید ولی چرا آموزش طراحی یه نقشه ی استانداردو نمیزارید که دیگه نور علی نوربشه
مثلا من الان نمیدونم که چطوری راهنماهای این شکلی به نقشه هایی که تو gis تولید میشه اضافه کرد.البته اینو بگم که تو آرک مپ میدونما ولی اینطوری که شما عکساشونو گزاشتید نمیشه
مثلا نقشه ای که خانوم سمیرا روشنایی گذاشتن
پس ازتون خواهش میکنم که درست کردن یه نقشه ی خوبو با راهنماش آموزش بدین
ممنونشما هستم
پاسخ
ما باز منتظر دريافت استانداردهاي طراحي نقشه و لجند هستيم . تا حالا هم كه اتفاق خاصي نيفتاده.
پاسخ
با سلام . از دوستان کسی یه نرم افزار خوب و کم حجم برای print to pdf برای ورژن 9.3 میشه معرفی کنه . ممنون
پاسخ
فردین جان این خوبه. من نقشه دیدم طرف در عنوان تهیه کننده عکس خودشو گذاشته اونم با کت و شلوار و کراوات
پاسخ
سلام 
منم چندتا نمونه میفرستم
البته لیبلاشو خودم ترکیبی درست کردم
حتما مشکلاتی خواهد داشت (البته اینی که اسم و ایمیلمو گذاشتم دلیل خاص داشته شاید در نقشه های رسمی اینجوری نباشه)

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چرخاندن نقشه در ArcGIS فردین آژغ 0 2,729 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۱:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  ساخت یک هیلشید واقعگراینه‌تر فردین آژغ 0 1,604 ۰۵-۰۲-۱۳۹۸، ۱۱:۱۲ ق.ظ
  مجموعه ای از کالر رمپ ها فردین آژغ 0 1,318 ۰۸-۲۳-۱۳۹۷، ۰۳:۲۷ ب.ظ
  مجموعه ای از سیمبل های GIS فردین آژغ 0 3,879 ۰۸-۱۹-۱۳۹۷، ۰۱:۴۰ ب.ظ
  درخواست تفکیک زمین mrneamati19 1 1,712 ۰۱-۰۷-۱۳۹۷، ۰۹:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: rawof
  طراحی نقشه parantezbaz 1 2,309 ۰۹-۱۰-۱۳۹۶، ۰۸:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saied94
  کمک جهت پایان نامه coyness 0 1,198 ۰۵-۱۸-۱۳۹۶، ۰۱:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: coyness
  راهنمایی درباره مشخص کردم مکانها با جی آی اس naserzadeh 6 5,230 ۰۲-۰۴-۱۳۹۶، ۱۱:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ایلکای
  سیلاب شهری .بابلسر coyness 0 1,253 ۱۰-۲۰-۱۳۹۵، ۰۶:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: coyness
  خروجی گرفتن چند نقشه در یک صفحه farshid1367 2 3,990 ۰۷-۲۰-۱۳۹۵، ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mdaneshgis

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس