جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی
سلام بر دوستان یک سوال داشتم چگونه میتوان در آرکمپ یک زمین عرصه را تبدیل به اعیانی کرد ممنوع
پاسخ
(۱۱-۰۱-۱۳۹۵، ۱۱:۰۲ ق.ظ)fariba نوشته است: سلام بر دوستان یک سوال داشتم چگونه میتوان در آرکمپ یک زمین عرصه را تبدیل به اعیانی کرد ممنوع
راهنمایی ایم کنید دوستان لطفا
پاسخ
(۱۱-۰۳-۱۳۹۵، ۰۸:۱۳ ب.ظ)fariba نوشته است:
(۱۱-۰۱-۱۳۹۵، ۱۱:۰۲ ق.ظ)fariba نوشته است: سلام بر دوستان یک سوال داشتم چگونه میتوان در آرکمپ یک زمین عرصه را تبدیل به اعیانی کرد ممنوع

طبق تعریف عرصه زمين است و منظور از اعيان ساختمان مي باشد كه داراي كاربري هاي مسكوني، اداري ،تجاري و ....مي باشد. حالا طبق تعریف ذکر شده در دنیای واقعی چطور میشه عرصه را به اعیان تبدیل کرد؟ شما جواب این سوال رو بدید تا من و سایر دوستان کمک تون بکنیم.

ممنون
پاسخ
(۱۱-۰۵-۱۳۹۵، ۰۲:۴۰ ب.ظ)شهرام ملکی نوشته است:

طبق تعریف عرصه زمين است و منظور از اعيان ساختمان مي باشد كه داراي كاربري هاي مسكوني، اداري ،تجاري و ....مي باشد. حالا طبق تعریف ذکر شده در دنیای واقعی چطور میشه عرصه را به اعیان تبدیل کرد؟ شما جواب این سوال رو بدید تا من و سایر دوستان کمک تون بکنیم.

ممنون
سلام ببخشید اگر سوالم نامفهوم بود چگونه در آرک مپ میشه عرصه را به اعیان تبدیل کرد؟
پاسخ
(۱۱-۰۶-۱۳۹۵، ۱۰:۱۹ ق.ظ)fariba نوشته است:
(۱۱-۰۵-۱۳۹۵، ۰۲:۴۰ ب.ظ)شهرام ملکی نوشته است:

ممنون
سلام ببخشید اگر سوالم نامفهوم بود چگونه در آرک مپ میشه عرصه را به اعیان تبدیل کرد؟
سلام خواهشا" راهنمایم کنید برای پروژه دانشگاه احتیاج دارم .
پاسخ
سلام ببخشید من از شما خواستم راهنمایی کنید منظور شما از تبدیل عرصه به اعیان چیه؟ شما دو تا پیام دقیقا مثل هم فرستادید. با یک مثال لطفا بفرمایید چی میخوایید؟
پاسخ
(۱۱-۱۱-۱۳۹۵، ۰۴:۰۱ ب.ظ)شهرام ملکی نوشته است: سلام ببخشید من از شما خواستم راهنمایی کنید منظور شما از تبدیل عرصه به اعیان چیه؟ شما دو تا پیام دقیقا مثل هم فرستادید. با یک مثال لطفا بفرمایید چی میخوایید؟
ببخشید واقعیت این است که من یک نقشهcad در اختیار دارم در داخل برنامه آرک مپ به وسیله select by attribute یک خروجی از پلاکهای عرصه و اعیان گرفتم الان سوال من این است که یک سری پلاک که به صورت عرصه نمایش داده میشود کاربری آنها تغییر کرده و کاربری فعلی آنها به صورت اعیانی مسکونی میباشد میخواهم بدانم چگونه باید در داخل آرک مپ این تغییرات را اعمال کنم .
پاسخ
(۱۱-۱۲-۱۳۹۵، ۱۰:۴۱ ق.ظ)fariba نوشته است:
(۱۱-۱۱-۱۳۹۵، ۰۴:۰۱ ب.ظ)شهرام ملکی نوشته است: سلام ببخشید من از شما خواستم راهنمایی کنید منظور شما از تبدیل عرصه به اعیان چیه؟ شما دو تا پیام دقیقا مثل هم فرستادید. با یک مثال لطفا بفرمایید چی میخوایید؟
ببخشید واقعیت این است که من یک نقشهcad در اختیار دارم در داخل برنامه آرک مپ به وسیله select by attribute یک خروجی از پلاکهای عرصه و اعیان گرفتم الان سوال من این است که یک سری پلاک که به صورت عرصه نمایش داده میشود کاربری آنها تغییر کرده و کاربری فعلی آنها به صورت اعیانی مسکونی میباشد میخواهم بدانم چگونه باید در داخل آرک مپ این تغییرات را اعمال کنم .

سلام از دوستان کسی نمی تواند من را راهنمایی کند؟
پاسخ
سلام اون پلاک هایی که به صورت عرصه بودند و حالا شدند اعیانی رو شما اگه میدونید خب براحتی میتونید در جدول اطلاعاتیشون مشخصات اعیانی مسکونی بهش بدید. به هر صورت تقریباً هر تغییری در ArcMap امکان پذیره. تنها مشکل در کار شما اینه که تغییرات املاکی که رخ دادن رو بدونید بقیه اش در ArcMap راحته.

مراحل رو زیر رو در نظر داشته باشید:
1- بعد از فراخوانی لایه در محیط نرم افزار ArcMap شما باید از طریق Editor بخش Start رو روشن کنید.
2- سپس با راست کلیک کردن روی لایه خودتون قسمت Open Attrbiute Table ستونی که مشخصات عرصه و اعیانی را دارد تغییر بدید.
3- در نهایت ادیتور رو Stop نمایید.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی جهت حذف عوارض از DEM Zahra530 2 2,285 ۰۸-۱۵-۱۳۹۹، ۰۷:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Zahra530
  چرا مقدار ولیو فایل flow accumulation را در مپ الجبرا عدد 2500=> میزنند؟ kimia352 0 1,262 ۱۲-۰۸-۱۳۹۸، ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia352
  ترکیب لایه های خطی با حفظ ویژگی عرض هر لایه majidzarean 0 1,599 ۰۶-۰۲-۱۳۹۸، ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: majidzarean
  نحوه محاسبه درصد پوشش با NDVI kamkar 0 1,613 ۰۸-۱۲-۱۳۹۷، ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kamkar
  شبکه بندی یک پلیگون و تعیین مختصات جغرافیایی مرکز شبکه ها saharsm 1 2,592 ۰۶-۰۵-۱۳۹۷، ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  کپی کردن از یک line feature در arcgis مثلا به تعداد 50 عدد samaa 2 2,766 ۰۳-۲۶-۱۳۹۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  هزینه پروژه جی آی اس چقدر است؟ کریمی 6 7,494 ۰۳-۲۲-۱۳۹۷، ۰۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nadiri
  آموزش کار با template rahmati-gis 0 1,745 ۱۱-۲۶-۱۳۹۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati-gis
  حذف نقاط در شیپ فایل rza 4 6,553 ۱۱-۱۸-۱۳۹۶، ۱۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: alish
  قرار دادن عکس هوایی بر روی طرح fariba 1 3,252 ۱۰-۱۷-۱۳۹۶، ۱۱:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fariba

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید: