جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فایل GIS از شما، خرید از مشاور!
دوستان عزیزی که فایلهای GIS مربوط به شهرهای مختلف ایران را دارند، در صورت تمایل اسم شهرها رو در این تاپیک اعلام کنند. یکی از مهندسان مشاور قصد دارد که این فایلها رو براساس مساحتی که دارند خریداری کنند. هیچگونه اطلاعات خاصی هم برای شهرها مورد نیاز نیست. تنها SHP فایلی که مرود نیاز است، مربوط به ساختار خود شهر میشه که یا باید بصورت پارسل به پارسل باشه یا نهایتاً بصورت بلوک به بلوک (مثل اون چیزی که سازمان آمار ارائه میده - شبیه شکل زیر). هر گونه لایه یا shp فایل دیگه و همچنین Attribute Table خاصی مورد نیاز نیست. تنها یک shp دیگه هم اگر داشته باشه کارتون بهتر هست و اون هم مربوط به معابر هست که اسم خیابانها و کوچه ها رو داشته باشه.
درضمن قصد دارم با مدیریت مشاور صحبت کنم و به ازای هر شهری که در اختیارمون قرار میگیره، یک شهر هم به صورت رایگان همینجا توی سایت قرار بدیم تا دوستان عزیز استفاده کنند.

پ.ن: دوستان اگر فایل اتوکد این شهرها هم دارید، اون هم مناسب هست. فایل اتوکد رو ازتون تحویل میگیریم و بعد از GIS کردنش به خودتون هم میدیم.

[تصویر:  1.jpg]

دوستان اگر فایل اتوکد این شهرها هم دارید، اون هم مناسب هست. فایل اتوکد رو ازتون تحویل میگیریم و بعد از GIS کردنش به خودتون هم میدیم.
پاسخ
دوستان عزیز
با تشکر از فعالیتتون در سایت Arcgis.ir
این کار هم از نظر اخلاقی و هم از نظر قانونی مشکل دارد و لطفا فایلهایی که حق کپی رایت دارند در سایت آپلود نفرمایید.
پاسخ
تبریز
پاسخ
قائم شهر
پاسخ
سلام به همه، به خصوص دوست عزیزمون Masih به خاطر شروع فعالیت شون در انجمن تخصصی جی آی اس و علوم مکانی.یه چند تا نکته را لازم دونستم خاطر نشان کنم،طبق آخرین دستور العملی که سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به شهرداری ها ابلاغ کرده، دادن اطلاعات تفصیلی شهر مثل نقشه های cad تغییربا ممنوع شده، اگر هم بدن با فیلترینگ های خاص!و اگر هم به هر سازمانی مراجعه می کنیم برای داده و آمار چه با معرفی نامه رسمی سازمان و یا دانشگاه اون سازمان و یا نهاد داده ها را برای کار پژوهشی در اختیار ما قرار می ده نه خرید و فروش، پس منطق و اخلاق حکم می کنه که نسبت به اعتماد اون کارمند سازمان کارشکنی انجام ندیم.و نکته آخر اینجا یه انجمن علمی- تخصصی اگر هر کاربر عزیزی مشکلی داشته باشه و به داده ای نیاز داشته باشه اصلا نیازی به پول نیست و اگر هر عضوی از انجمن داده مورد نیاز اون شخص را داشته باشه بدون هیچ منت و پولی اون داده را برای استفاده بقیه دوستان به اشتراک می زاره! موفق باشید
پاسخ
(۰۴-۲۰-۱۳۹۳، ۱۱:۵۹ ق.ظ)عباسعلی داداشی نوشته است: سلام به همه، به خصوص دوست عزیزمون Masih به خاطر شروع فعالیت شون در انجمن تخصصی جی آی اس و علوم مکانی.یه چند تا نکته را لازم دونستم خاطر نشان کنم،طبق آخرین دستور العملی که سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به شهرداری ها ابلاغ کرده، دادن اطلاعات تفصیلی شهر مثل نقشه های cad تغییربا ممنوع شده، اگر هم بدن با فیلترینگ های خاص!و اگر هم به هر سازمانی مراجعه می کنیم برای داده و آمار چه با معرفی نامه رسمی سازمان و یا دانشگاه اون سازمان و یا نهاد داده ها را برای کار پژوهشی در اختیار ما قرار می ده نه خرید و فروش، پس منطق و اخلاق حکم می کنه که نسبت به اعتماد اون کارمند سازمان کارشکنی انجام ندیم.و نکته آخر اینجا یه انجمن علمی- تخصصی اگر هر کاربر عزیزی مشکلی داشته باشه و به داده ای نیاز داشته باشه اصلا نیازی به پول نیست و اگر هر عضوی از انجمن داده مورد نیاز اون شخص را داشته باشه بدون هیچ منت و پولی اون داده را برای استفاده بقیه دوستان به اشتراک می زاره! موفق باشید

با تشکر از شما دوست عزیز...
قبل از هر چیز فکر میکنم ذکر این نکته ضروری باشه که شهرداری آخرین و تنها مرجع برای دریافت فایلهای GIS نیست. حتی سازمان نقشه برداری با اون طول و عرضش فایلهای GIS که برای فروش گذاشته اینقدر کم و اینقدر محدود به شهرهای بسیار کوچک هست که عملاً فقط وقت شما رو میگیره. با این حال اگر شما سری به سازمان آمار (خیابان فاطمی تهران) زده باشید که فکر میکنم خیلی هامون برای کارهای دانشگاهی به اونجا سر زده باشیم، فایلهای GIS تمام شهرها رو از کوچکترین تا بزرگترین شهرها در اختیار دارن و به راحتی به فروش میرسونن.
ممنوع شدن فروش نقشه های طرح تفصیلی کاملاً منطقی هست چون آینده شهر در گرو اجرای همین طرحهای تفصیلی هست و داشتنشون خیلی ارزشمند هست ولی همونطور که من در پست اولم اشاره کردم، بنده تنها به دنبال نقشه Base در GIS هستم. فکر نمیکنم داشتن این نقشه هم منفعت مالی به طور مستقیم برای من یا هر شخص دیگه متقایض داشته باشه.
بنده افتخار آشنایی شما رو ندارم ولی از جناب مهندس آژغ خیلی تعجب کردم بخاطر اون پست. فکر میکنم دوستان با بنده هم عقیده باشن که یکی از دلایل عقب افتادگی ما توی این کشور عدم دسترسی اطلاعات در اختیار عموم مردم هست. در کشورهای توسعه یافته چیزی که مهم است، فرآیند تولید Knowledge هست نه داشتن Data. در حالیکه توی کشور ما متاسفانه برعکس هست...
در خصوص بحث مالی هم بهتره که تعارفات معمول رو کنار بذاریم. اصولاً خیلی از دوستان تا بحث منفعت در کار نباشه در کاری مشارکت نمیکنن. ضمن اینکه این مبلغ ناچیز که در اختیار دوستان قرار میگیره به عنوان یه جور تشکر هست. میتونن خودشون این پول رو در هر راهی که صلاح میدونن مصرف کنن.

از طولانی شدن عرایضم پوزش میخوام. فکر میکنم لازم بود ذکر برخی از این نکات.
پاسخ
مسیح جان dem10 متر آمریکا رو شما خیلی راحت میتونی مجانی دانلود کنی ولی مال ایران رو باید 20 تومان بدی
من هم خیلی خوشجال میشم که همه نقشه های ایزان رو بذارین تو سایت اما قانون یه چیز دیگه میگه و ما نمیتونیم سایت رک به خاطر این مسایل در خطر فیلتر شدن قرار بدیم
ما سعی بیشترمون نه بر جمع آوری اطلاعات بلکه بر یادگیری و آموزش باشه
پاسخ
البته بنده هم قصد نداشتم چیزی داخل سایت قرار بدم. Smile
پاسخ
(۰۴-۲۱-۱۳۹۳، ۰۳:۴۶ ب.ظ)Masih نوشته است: البته بنده هم قصد نداشتم چیزی داخل سایت قرار بدم. Smile

ایلام دارم
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 7,069 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,793 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,938 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,781 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,997 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 15,214 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 15,417 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 15,639 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 16,015 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 16,164 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس