ارسالها: 730
موضوعها: 251
تاریخ عضویت: فروردین ۱۳۹۲
اعتبار:
124
ببینید ساده ترین راه اینه که شما تو اکسل دو ستون درست کنید به اسم های x,y و در هرکدام از آن ها به اینگونه عمل کنید
درجه+دقیقه تقسیم بر 60+ثانیه تقسیم بر 3600
در نتیجه یک عدد واحد برای هرکدام از طول و عرض های جغرافیایی به دست می آید که بر اساس درجه می باشد.
سپس از این دو ستون جدید copy گرفته و دوباره همانجا past spatial را بزنید و از میان گزینه های موجود value را انتخاب کنید.
اکسل خود را ترجیحا 2003 ذخیره کنید و با استفاده از دستور tools>>ad xy data آن را وارد آرک مپ کنید سپس از آن خروجی گرفته و از toolbox دستور define را بزنید و لایه را به wgs1984 دیفاین کنید.
اگر باز هم روی هم دیدید این لایه جدید روی لایه های قدیمی شما نمی افتد احتمالا آن ها هم دیفیاین نیستند که هر کدام از آن ها باید به مختصات آصل خود دیفاین شوندٰیعنی اگر یوتی ام باشند باید یوتی ام و زون مورد نظر دیفاین شوند و...
تا این مرحله را انجام دهید اگر نشد باز هم بپرسید
ارسالها: 50
موضوعها: 6
تاریخ عضویت: آذر ۱۳۹۲
اعتبار:
4
برای اینکه از درستو defineاستفاده کنیم لایه ما باید به چه صورتی باشه؟