ارسالها: 3
موضوعها: 2
تاریخ عضویت: شهریور ۱۳۹۲
اعتبار:
0
با سلام (خط،نقطه،سطح)که در گوگل ارث رسم کردید را به نرم افزار (گلوبال مپر)بیارید از طریق منوی file یک سری از اکسپورتهای هست که می توانید به شیپ فایل یاهر پسوند دیگر تبدیل کنید
ارسالها: 151
موضوعها: 50
تاریخ عضویت: اردیبهشت ۱۳۹۲
اعتبار:
24
(۰۷-۱۵-۱۳۹۲، ۰۳:۱۴ ق.ظ)leilanajafy نوشته است: با سلام
من این کار رو انجام دادم اما هیچی در صفحه gisمعلوم نیست.در ضمن گزینه ژئو رفرنس من غیر فعال شده چه طوری فعال کنم؟ممنونم
سلام
شما دقیقا بیان نکردید چه کاری انجام دادید تا دوستان در صورت امکان بهتون کمک کنند..
ترسیم لایه در گوگل ارث و وارد کردن به GIS یا ژئورفرنس کردن یک عکس مثلا از گوگل ارث؟!
اگه لایه ترسیم شده برداری در گوگل ارث رو نشون نمیده، معمولا با Zoom to Layer مشکل برطرف میشه..
غیر فعال بودن ابزار Georeference هم شاید به این خاطر باشه که لایه شما برداری هستش..
برای استفاده از این ابزار باید لایه شما رستر باشه..
اگه مشگل شما هیچکدوم این موارد نیست کامل توضیح بدید تا دوستان کمک کنند..
موفق باشید!
*** هر روزی که می آموزم، پی می برم که جاهل ترم!! ***
ارسالها: 5
موضوعها: 1
تاریخ عضویت: شهریور ۱۳۹۲
اعتبار:
0
سلام من فایل dwg شهرمون رو تبدیل به kml کردم ولی وقتی در google earth استفاده می کنم روی خود شهر نمی افته دورتر از اون قرار می گیره دلیلش چییه یکی قشنگ برام توزیع بده که چیکار باید انجام بدم مراحلش چه جوریه. ممنمن
ارسالها: 151
موضوعها: 50
تاریخ عضویت: اردیبهشت ۱۳۹۲
اعتبار:
24
(۰۷-۱۷-۱۳۹۲، ۱۲:۴۸ ق.ظ)هاوکار نوشته است: سلام من فایل dwg شهرمون رو تبدیل به kml کردم ولی وقتی در google earth استفاده می کنم روی خود شهر نمی افته دورتر از اون قرار می گیره دلیلش چییه یکی قشنگ برام توزیع بده که چیکار باید انجام بدم مراحلش چه جوریه. ممنمن
احتمالا به خاطر این هستش که مختصات فایل اتوکد شما دقیق نباشه..
چون توی همین پست من عکسی رو پیوست کردم که نشون میده پلیگون درست در موقعیت خودش در گوگل ارث قرار گرفته..
اگه مشکل دقیق نبودن باشه، شما باید فایل خودتون رو به shape file تبدیلش کنی و با استفاده از Spatial Adjustment که توی همین سایت توضیح داده شده مختصات خودتو اصلاح کنی..
حتی شاید بصورت مستقیم راهی واسه اصلاح مختصات فایلهای اتوکد باشه!!!
اما کسایی که اتوکد کار کردن در این زمینه میتونن نظر بدن!
*** هر روزی که می آموزم، پی می برم که جاهل ترم!! ***
ارسالها: 24
موضوعها: 4
تاریخ عضویت: مرداد ۱۳۹۲
اعتبار:
0
سلام به همگی اساتید. فقط میخوام تجربه خودم رو در این زمینه بیان کنم که مدتها بنده رو درگیر کرده بود! شاید بدرد دوستان بخوره. برخی شیپ فایل ها به علت این که نام اونها رو فارسی انتخاب می کنیم. ممکنه برخی از کارها رو نشه روشون انجام داد. پس بهتره که نام فایل هایی رو که ایجاد یا تهیه میکنیم انگلیسی کنیم. ضمنا در برخی موارد شیپ فایل هایی هستند که مختصات دارند اما به علت اینکه محل قرار گیری اونها در درایوها و مسیرشون دارای پوشه هایی با نام های فارسی هستند وقتی اونها رو add میکنیم بدون مختصات می آیند و سرجایشان قرار نمی گیرند. پس باید دقت کنیم که پوشه هایمان نام های لاتین داشته باشند و ضمنا سعی کنیم شیپ فایل ها را خیلی در پوشه های زیاد جاسازی نکنیم!
ارسالها: 116
موضوعها: 5
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
اعتبار:
25
سلام .شما باید هر عارضه ایی رو که رسم میکنید بصورت kmzیا kml ذخیره کنیدبعد وقتی arc map رو باز میکنید باید باید گزینه data interoperability رو تیک بزنید تا آرک مپ اونو بشناسه.موفق باشید