جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لیدار
کی میدونه داده های لیدار از کجا گیر بیاریم؟
نمونه دادهاشو کی اره؟
روش کارش با نرم افزارش چیه؟
پاسخ
داده های لیدار برای مطالعات مربوط به عوارض زمینی کاملاً پولیه و فقط برای جاهای خاص داده هاش موجوده. ولی پروفیل های اتمسفریش معمولاً مجانیه که بیشتر برای مطالعات جوی به درد می خوره.
پاسخ
سلام آقا سیروان
متاسفانه داده های لیدار برای منطقه مدنظر قابل دانلود نیستن فقط از طریق فرستادن پروپزال به سازمانهای تهیه کنندش و قبول اون سازمانها شما باید پولو به حسابشون بریزید بعد میشه دریافتش کرد.
در این لینک که متعلق به سایت ازری هستش دوره آموزش پردازش داده های لیدارو قرار داده البته باید در این سایت حساب کاربری داشته باشید. ولی من یه آموزش پردازش داده های لیدارو تو ArcGIS براتون میذارم.

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   lidar-analysis-forestry.pdf (اندازه: 3.81 MB / تعداد دفعات دریافت: 317)
پاسخ
mamnon az javabeton
پاسخ
[من داده های لیدار رو دارم البته برای آموزش تو سایت گذاشتن ولی برای کار با آن برای ایران پولی هستش حجم داده حدود 1.5 گیگ هست قابل آپلود نیست.من از این سایت گرفتم
lidar.cr.usgs.gov
پاسخ
با سلام
من خودم برای پایان نامه روی داده لیدار کار میکنم داده های من مربوط به امریکاست.
داده های ایران هم هست که توسط شرکت رایان نقشه واقع در خیابان پیروزی برداشت شده و حتی شهرداری اصفهان هم داره اما داده های رایان نقشه شدت ندارند اگه کارتون بدون استفاده از داده های شدت هست میتونیدبه انجا سر بزنید.
پاسخ
(۰۳-۰۶-۱۳۹۳، ۰۲:۰۴ ب.ظ)talebi نوشته است: با سلام
من خودم برای پایان نامه روی داده لیدار کار میکنم داده های من مربوط به امریکاست.
داده های ایران هم هست که توسط شرکت رایان نقشه واقع در خیابان پیروزی برداشت شده و حتی شهرداری اصفهان هم داره اما داده های رایان نقشه شدت ندارند اگه کارتون بدون استفاده از داده های شدت هست میتونیدبه انجا سر بزنید.

ممنون
از کدوم سایت تصاویر امریکا گرفتی؟
پاسخ
سلام دوستان برای تهیه داده های لیداری برای شمال غرب کشور از کجا بایست اقدام کرد؟؟؟؟؟؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  محاسبه دمای سطح زمین و سطح آب مهدی مرادی 8 11,471 ۱۰-۲۷-۱۴۰۰، ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  ژئورفرنس کردن تصویر در نرم افزار ENVI مهدی مرادی 10 11,642 ۰۵-۲۲-۱۴۰۰، ۱۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mohadeseajami
  تصحیح FLAASH fare 0 1,228 ۰۷-۲۴-۱۳۹۸، ۰۹:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: fare
  اندیکس تصاویر استر احمد مرادی 2 3,718 ۰۵-۱۰-۱۳۹۸، ۰۱:۴۹ ب.ظ
  پردازش تصویر سنتینل 2 fare 0 1,501 ۰۵-۰۸-۱۳۹۸، ۰۹:۰۰ ب.ظ
  تصحیح هندسی عکس هوایی و تصویر ماهواره ای fa.zn 1 3,139 ۱۲-۰۸-۱۳۹۶، ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  آموزش دانلود جدیدترین تصاویر ماهواره ای از ایران mahmuud 0 2,161 ۱۱-۲۵-۱۳۹۶، ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mahmuud
  سوال در مورد گوگل ارث gis.man 5 4,263 ۰۸-۲۱-۱۳۹۶، ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: eh3an2010
  تصویر ماهواره نوا 19 ayob_f 1 1,749 ۰۸-۰۱-۱۳۹۶، ۱۰:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: yosef
  ویرایش جزییات یک تراک arsham1090 0 1,629 ۰۵-۰۹-۱۳۹۶، ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arsham1090

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس