جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره و کنکور ارشد 95
سلام دوستان
با اجازه آقای برازندگان به عنوان رتبه یک سال93،پیشنهاد میکنم دوستان کنکوری و داوطلبین ارشد95 همه سوالات مرتبط با کنکور خود را در این تاپیست مطرح کنند تا هم از پراکندکی سوالات جلوگیری بشود و هم بقیه دوستان راحتتر مطالب مشاوره ای رو ببینن...
موفق باشید.
پاسخ
با توجه به تغییر تاریخ برگزاری کنکور امسال امکان اضافه شدن منابع دیگه هم هست؟
پاسخ
(۰۶-۰۹-۱۳۹۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ)macmilan نوشته است: سلام و ادب میشه در مورد تفاوت های رشته GIS گرایش مطالعات شهری و آب و خاک بگین چه تفاوت هایی دارن ؟ من خودم شهرسازی هستم ولی با تحقیقاتی که انجام دادم متوجه شدم گرایش مطالعه شهری در کل کشور فقط 16 نفر میگیره
8 تا تهران
8 تا تبریز
و دیگر هیچ.

ممنون میشم در این رابطه نیز مباحثی را مطرح بفرمایید
سپاس
یاحق!

سلام
تا جای که بند خبر دارم عنوان گرایش ارشد بصورت کلی هست و دانشجو در مقطع ارشدgis میتونه تو هر گرایشی که علاقمند هست پایان نامه خودشو کار کنه
دوستانی که ارشدgis خوندن میتونن در این ارتباط نظر قطعی بگن؟
پاسخ
(۰۶-۰۹-۱۳۹۴، ۱۰:۵۵ ق.ظ)macmilan نوشته است:
(۰۶-۰۹-۱۳۹۴، ۰۱:۴۴ ق.ظ)zand نوشته است: [quote='macmilan' pid='11039' dateline='1440963103']
سلام و ادب میشه در مورد تفاوت های رشته GIS گرایش مطالعات شهری و آب و خاک بگین چه تفاوت هایی دارن ؟ من خودم شهرسازی هستم ولی با تحقیقاتی که انجام دادم متوجه شدم گرایش مطالعه شهری در کل کشور فقط 16 نفر میگیره
8 تا تهران
8 تا تبریز
و دیگر هیچ.

ممنون میشم در این رابطه نیز مباحثی را مطرح بفرمایید
سپاس
یاحق!

سلام
تا جای که بند خبر دارم عنوان گرایش ارشد بصورت کلی هست و دانشجو در مقطع ارشدgis میتونه تو هر گرایشی که علاقمند هست پایان نامه خودشو کار کنه
دوستانی که ارشدgis خوندن میتونن در این ارتباط نظر قطعی بگن؟

نه این طور که من تحقیق کردم و توی دفترچه انتخاب رشته دیدم GIS از زیر گروه علوم انسانی با کد رشته 1103 میشه 4 تا گرایش رو رفت ( البته ضرایب هر درس برای هر 4 درس یکسان است )

یکی از این گرایشات مطالعات شهری است که ظرفیتش دردانشگاه تهران روزانه
و تبریز روزانه هرکدام 8 نفر (جمعا 16 نفر) می باشد.

مثلا رشته ی کامیپوتر چندتا گرایش داره شما میری کنکور کامپیوتر رو امتحان میدی ولی اگه بخوای برین هوش مصنوعی یه زیر گروهشه که ضرایب متفاوتی داره
سخت افزار یه زیر گروه دیگه با ضرایب دیگه نرم افزار همینطور و ...

حالا GIS از زیر گروه علوم انسانی (1103) هم همینطوره

البته از زیر گروه 1263 (نقشه برداری) هم به همین شکله یعنی شما یک امتحان میدین ولی گرایش های متفاوتی میتونید برید.

دوست گرامی... آره درسته 4تا گرایش داره،منظور من این بود که به فرض طرف رفته گرایش آب و خاک اما منعی نداره در دیگر گرایش هم کار کنه...
پاسخ
سلام
دوستان کسی هست که Rs&gis دانشگاه علوم تحقیقات رفته باشه ؟ میتونید یکم راجع به این گرایش در این دانشگاه و اینکه جقدر باید برای خواندنش وقت بگذاریم بدهید ؟ و اینکه گرایشهاش که از اول باید انتخاب کنیم چه فرقی با هم دارند ؟
پاسخ
سلام من نرفتم ولی یه کم اطلاعات دارم . بخاطر اینکه امسال کنکور دادم و میخواستم برم ولی چون مشکل خوابگاه داشتن نرفتم. دانشگاه خوبیه و اساتید خوبی هم داره ولی خوب هزینش زیاده دیگه. تو دانشکده محیط زیست و انرژی دانشگاه هستش و اینکه کلاساش هم یه روز در هفته هست ولی خوب دیگه اون یه روز از صبح تا شبه. اگه یه کم وقت بذارین رتبه خیلی خوبی میتونین بیارین. منابعش با دولتی یه کم فرق داره.گرایشهابستگی به علاقه خودتون داره. مثلا من انتخاب اولم مطالعات شهری و روستایی بود که همونو قبول شدم.به هرحال من رتبه زیر ده آوردم ولی نتونستم بخاطر مشکل خوابگاه برم.
پاسخ
دوست عزیز یه دنیا ممنون از پاسخت
چقدر باید وقت بزاریم ؟ چون من لیسانسم رو دانشگاه دولتی نقشه برداری خوندم
و شما چه موسسه ای رو پیشنهاد میکنید جزوات و کتابهاش رو بخونیم ؟
و یک سوال دیگه ، من شنیدم گرایشها چندان تفاوتی در واحدها با هم ندارند پس چطور باید بفهمیم مخاطرات بازار کارش کجا یا مطالعات کجاست ؟
بازم ممنون که وقت گذاشتی و جواب دادی
پاسخ
خواهش میکنم .دوست عزیز من پایه شما رو نمیدونم که بهتون بگم دقیقا چقدر وقت لازم دارین. ولی اینکه گفتید نقشه برداری هستین حدس میزنم در بعضی دروس مثل کارتوگرافی و ریاضی پایه خوبی دارین. رشته لیسانس من کاملاااا غیر مرتبط بود(علوم پایه خوندم) و هیچ درس مشترکی با جی آی اس نداشت. و من با تقریبا دو ماه تونستم رتبه 6 را بیارم. موسسه ای رو پیشنهاد نمیدم به نظر من فقط منابع خونده بشه کافیه. این نظر منه. اینکه میگن گرایشها با هم تفاوتی ندارن منظور اینه که اگر فرضا شما مخاطرات باشی و به مطالعات شهری علاقه داشته باشی میتونی موضوع پایان نامت رو تو زمینه شهری انتخاب کنی. بازار کار این رشته رو از نظر من موضوع پایان نامه شما مشخص میکنه باید موضوع پایان نامه شما کاربردی باشه. ممکنه شما تو زمینه مخاطرات موضوعی رو انتخاب کنی که حتی از موضوع شهری و روستایی یا آب وخاک هم کاربردی تر باشه!!
در کل آزاد یه کمی با دولتی فرق داره واحداش و بهتره چون از اول گرایش رو انتخاب میکنی بر حسب علاقه خودت انتخاب کنی.
پاسخ
ممنون . فوق العاده لطف کردید .اطلاعاتتون کامل و جامع بود
پاسخ
خواهش میکنم در مورد منابع هم اگه کمکی خواستین در خدمتم
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کنکور دکترا GIS&RS gisrssat 2 3,678 ۰۷-۱۳-۱۳۹۹، ۰۷:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  چه رشته هایی از کارشناسی ارشد میتونن دکترای gisشرکت کنند؟ Ahmadii 0 784 ۰۷-۰۴-۱۳۹۹، ۰۴:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ahmadii
  درخواست راهنمایی برای دکترای جی ای اس زهره 28 27,836 ۰۷-۱۲-۱۳۹۶، ۰۷:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: مهلقا
  مقاله درباره gis saeid1989 2 3,525 ۰۷-۰۵-۱۳۹۶، ۰۶:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: site2017
  سوالات کنکور ارشد Gis از سال 77 تا 93 با پاسخنامه ayob_f 10 11,413 ۰۷-۰۲-۱۳۹۶، ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mrw_45
  فروش کتاب برای کنکوری ها با تخفیف خیلی ویژه Ahoora 2 3,292 ۰۸-۱۸-۱۳۹۵، ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ahoora
  درصد ارشد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی سال 95 رامین پاپی 7 4,603 ۰۶-۲۲-۱۳۹۵، ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: omidas72
  منابع آزمون دکترا gis یا سنجش از دور sirvan 2 6,524 ۰۵-۰۴-۱۳۹۵، ۰۲:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: coyness
  رتبه یک GIS -مصاحبه با رامین پاپی فردین آژغ 2 4,938 ۰۴-۰۳-۱۳۹۵، ۰۳:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: رامین پاپی
  تحلیل کنکور ارشد سنجش از دور سیستم اطلاعات جغرافیایی 95 رامین پاپی 2 2,948 ۰۳-۰۹-۱۳۹۵، ۰۶:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: رامین پاپی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس