جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در انتقال داده از اکسل به arcgis
دوستان سلام
وقتی اطلاعات اکسل رو به arcgis منتقل می کنم داده ها به شکلی که در زیر نشون داده شده در میاد و سیستم مختصات اروور میزنه
در عکسل زیر 80 داده ی نقطه ای در دوتا نقطه جم شده به نظرتون مشکل چیه؟
خطاها هایلایت شده است

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
با سلام
به احتمال زیاد مشکل کار شما در تعریف X و Y هست. جایی که شما بر روی فایل اکسل راست کلیک میکنید و Display X,Y Data رو میزنید در قسمت X Field و Y Field، بایستی هر کدوم به ترتیب ستون مربوط به طول و عرض جغرافیایی رو شامل بشه. از دکمه Edit هم میتونید سیستم مختصات رو براش تعریف کنید. مسئله دیگه که محتمل تره اینه که نام ستون ها رو X و Y و یا UTM X و UTM Y بزارید و عناوین دیگه ممکنه باعث ایجاد همچین مشکلی بشه.
همچنین فایل اکسل رو به صورت 2003 ذخیره کنید (که البته فکر نکنم تو این مورد مشکلی داشته باشید چون تبدیل به شیپ فایل کردید)
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
مهندس فردین جان مشکل از اینها نیست چون وقتی فایل رو به دوستان میدم اونها مشکلی ندارن فقط تو سیستم من همچین ارووری میده. واقعا نمیدونم مشکل چیه
من هم فکر میکردم مشکل از تعریف X,Y هستش اما نیست.Sad
پاسخ
مشکل به فایل ٍExcel آماده شده بر میگردد. در فایل Excel شما علاوه بر 80 داده نقطه ای یا به عبارتی بهتر 80 سطر، سطرهای دیگر را هم با نوشته هایی پر کرده اید که البته خیلی وقتها شما قادر به دیدن آن ها نیستید. وقتی فایل را در Arc Map لوود می کنید، بعد از اکسپورت گرفتن از آن و تبدیل به لایه نقطه ای، Editor را فعال کنید و پوینتی که در پایین Data view هست را دیلیت کنید، بعد از غیر فعال کردن Editor، روی لایه زوم بزنید یا با Full Extend، مشکل شما حل شده است. یک راه دیگر هم این است که فقط داده های 80 سطر را Select کرده و در یک فایل Excel جدید Paste کنید. از این فایل استفاده نمائید.
پاسخ
اگه امکانش بود فایل اکسل رو آپلود کنید
پرنده مردنیست
پاسخ
مهندس این پوینتی که پایین دیتا ویو هست اصلا اتنخاب نمیشه. چیکار کنم؟
پاسخ
جناب مرادی مشکل از نحوه مختصات نویسی شماست
جالب اینجاست که من وقتی فایل رو وارد محیط ارک مپ میکنم هیچ فیلد یا ستونی تو فایل اکسل برام قابل دسترسی نیست
پیشنهاد میکنم مختصات رو به UTM تبدیل کنید و حتما اعداد UTM بدون اعشار باشند و همچنین برای مراحل بعدی هم بهتره که عناوین ستون ها هم انگلیسی باشند
پرنده مردنیست
پاسخ
دوستان هم مثل شما وقتی فایل رو وارد arcmap میکردن اصلافیلدی رو نمیشناخت درحالی که در سیستم من تا مرحله Event درست بود ولی وفتی full Extant میکنمم اروور میده!
پاسخ
شما مختصات رو به UTM تبدیل کنید مطمئن باشید مشکلتون حل میشه
فقط بازم میگم مختصات UTM رو بدون اعشار به طوری که X ها 6 رقمی و Y ها 7 رقمی باشن.
اگر هم خواستید یه نرم افزار پورتابل ساده هست برای تبدیل مختصات براتون میزارم
پرنده مردنیست
پاسخ
(۰۳-۰۵-۱۳۹۳، ۱۱:۱۲ ب.ظ)احمد مرادی نوشته است: دوستان سلام
وقتی اطلاعات اکسل رو به arcgis منتقل می کنم داده ها به شکلی که در زیر نشون داده شده در میاد و سیستم مختصات اروور میزنه
در عکسل زیر 80 داده ی نقطه ای در دوتا نقطه جم شده به نظرتون مشکل چیه؟
خطاها هایلایت شده است

پیشنهاد میکنم برای انتقال داده ها به GIS ابتدا در محیط Access فرمت dbf براشون تعریف کنید... سیستم مختصات محیط Arcmap را هم درست انتخاب نمایید.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عملیات ریاضی در raster calculator aminchat 0 2,428 ۱۱-۲۴-۱۳۹۵، ۱۰:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: aminchat
  جدا کردن پلیگونها ازهم sedighearvand 0 1,871 ۱۱-۰۹-۱۳۹۵، ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sedighearvand
  نحوه کار نرم افزار StichMap alireza.naghdi 3 3,278 ۰۸-۲۷-۱۳۹۵، ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: monil
  روش نصب ENVI 5 احمد مرادی 4 6,409 ۰۷-۱۳-۱۳۹۵، ۱۱:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: karimitabar
  نحوه ذخیره کردن اطلاعات در جی ای اس khorshid372@Gmail.com 5 11,734 ۰۶-۰۹-۱۳۹۵، ۱۰:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: A Behzadfar
  تبدیل به shape sabernoori92 0 1,718 ۰۳-۲۷-۱۳۹۵، ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sabernoori92
  یک مشکل در بارگذاری فایل erfankt19 0 1,676 ۰۱-۱۲-۱۳۹۵، ۱۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: erfankt19
  سوال : ایجاد یه شبکه grid در آرک yalda 5 5,773 ۰۱-۱۰-۱۳۹۵، ۰۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: melika86
  سوال در مورد جدول توصیفی احمد مرادی 6 4,422 ۰۱-۱۰-۱۳۹۵، ۰۱:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: melika86
  مشکل لایسنس ابزارها در arc map Sinaa 3 6,245 ۱۲-۲۳-۱۳۹۴، ۱۲:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehdi Naderi

پرش به انجمن: