جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در زمینه سیستم مختصات
با سلام
ببخشید من چندتا لایه مختلف دارم که مربو به شهر یزد هستند. اما این لایه های به هیچ وجه روی هم نمی افتند. سیستم مختصات انها را هم با دستور Define projectio،
UTM تعریف کردم اما بازهم روی هم نمی افتند.
لطفااگر کسی می دونه کمک کنه، خیلی ضروریه.

ممنون
پاسخ
با سلام
اگه امکانش هست فایلارو اپلود کنید
البته اول باید از قسمت Define براش WGS 84 رو تعریف کنید و پس از اون از project براش Utm زون مربوطه رو تعریف کنید
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
(۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۱:۳۵ ق.ظ)fare نوشته است: با سلام
اگه امکانش هست فایلارو اپلود کنید
البته اول باید از قسمت Define براش WGS 84 رو تعریف کنید و پس از اون از project براش Utm زون مربوطه رو تعریف کنید

سلام
فایل ها به پیوست خدمت شما ارسال می گردد.
ممنون از لطفتون.

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   New folder (2).rar (اندازه: 23.73 KB / تعداد دفعات دریافت: 21)
پاسخ
سلام دوست عزیز
لایه هاتون رو دانلود فرمایید
در ضمن zone 40N است نه 39
موفق باشید

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   New Folder.rar (اندازه: 24.58 KB / تعداد دفعات دریافت: 16)
پاسخ
دو تا شیپ فایل نقطه ای شما به طور کلی از نظر Define بودن مشکل داشتن و اگه همین فایلای اولیه رو نگاه کنید و در حالتی که مختصات به صورت Decimal Degrees هست مختصات بر روی یه عدد ثابت مانده و حتی عدد مربوط به عرض جغرافیایی رو صفر نشون میده. در هر صورت مشکل شما همین بوده که اول بایستی تک تک لایه ها رو از دستور Define براش دیتوم مربوطه رو تعریف کنید (از پوشه Geographic... و بعد World و بعد WGS84) و پس از اون از دستور Project (Data management) و با توجه به زون مربطه utm رو براش تعریف کنید کاری که مهندس نوری زحمتش رو براتون کشیدن. گفتم راه حلشم یاد بگیرید
(به احتمال زیاد شما از همون ابتدا و از دستور Define Projection مستقیما utm رو براش تعریف کردید و اصولا این کار درستی نیست)
موفق باشید
پرنده مردنیست
پاسخ
(۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۵:۲۷ ب.ظ)fare نوشته است: دو تا شیپ فایل نقطه ای شما به طور کلی از نظر Define بودن مشکل داشتن و اگه همین فایلای اولیه رو نگاه کنید و در حالتی که مختصات به صورت Decimal Degrees هست مختصات بر روی یه عدد ثابت مانده و حتی عدد مربوط به عرض جغرافیایی رو صفر نشون میده. در هر صورت مشکل شما همین بوده که اول بایستی تک تک لایه ها رو از دستور Define براش دیتوم مربوطه رو تعریف کنید (از پوشه Geographic... و بعد World و بعد WGS84) و پس از اون از دستور Project (Data management) و با توجه به زون مربطه utm رو براش تعریف کنید کاری که مهندس نوری زحمتش رو براتون کشیدن. گفتم راه حلشم یاد بگیرید
(به احتمال زیاد شما از همون ابتدا و از دستور Define Projection مستقیما utm رو براش تعریف کردید و اصولا این کار درستی نیست)
موفق باشید
با سلام خدمت دوست عزیزم جناب مهندس فردین!
ببخشید توضیحاتش افتاد گردن شما!
پاسخ
(۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۳:۵۹ ب.ظ)sam nuri نوشته است: سلام دوست عزیز
لایه هاتون رو دانلود فرمایید
در ضمن zone 40N است نه 39
موفق باشید

با سلام
از لطف شما بی نهایت سپاسگزارم.

(۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۵:۲۷ ب.ظ)fare نوشته است: دو تا شیپ فایل نقطه ای شما به طور کلی از نظر Define بودن مشکل داشتن و اگه همین فایلای اولیه رو نگاه کنید و در حالتی که مختصات به صورت Decimal Degrees هست مختصات بر روی یه عدد ثابت مانده و حتی عدد مربوط به عرض جغرافیایی رو صفر نشون میده. در هر صورت مشکل شما همین بوده که اول بایستی تک تک لایه ها رو از دستور Define براش دیتوم مربوطه رو تعریف کنید (از پوشه Geographic... و بعد World و بعد WGS84) و پس از اون از دستور Project (Data management) و با توجه به زون مربطه utm رو براش تعریف کنید کاری که مهندس نوری زحمتش رو براتون کشیدن. گفتم راه حلشم یاد بگیرید
موفق باشید

سلام
از راهنمایی و توضیحات جنابعالی متشکرم.Heart
بله متأسفانه من از ابتدا مستقیم UTM رو انتخاب می کردم و اشکال کارم هم همین بوده.
پاسخ
(۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۶:۰۸ ب.ظ)sam nuri نوشته است:
موفق باشید
با سلام خدمت دوست عزیزم جناب مهندس فردین!
ببخشید توضیحاتش افتاد گردن شما!
سلام مهندس نوری عزیز
اختیار دارید من یا شما فرقی نداره
مهم کمک به همدیگس...
پرنده مردنیست
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,738 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,593 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,700 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,754 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,799 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 15,013 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 15,212 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 15,432 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,798 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,943 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس