جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید.
برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402
با سلام
ببخشید من چندتا لایه مختلف دارم که مربو به شهر یزد هستند. اما این لایه های به هیچ وجه روی هم نمی افتند. سیستم مختصات انها را هم با دستور Define projectio،
UTM تعریف کردم اما بازهم روی هم نمی افتند.
لطفااگر کسی می دونه کمک کنه، خیلی ضروریه.
۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۱:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۱:۳۷ ق.ظ، توسط fare.)
با سلام
اگه امکانش هست فایلارو اپلود کنید
البته اول باید از قسمت Define براش WGS 84 رو تعریف کنید و پس از اون از project براش Utm زون مربوطه رو تعریف کنید
۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۲:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۲:۲۲ ب.ظ، توسط bluesky.)
(۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۱:۳۵ ق.ظ)fare نوشته است: با سلام
اگه امکانش هست فایلارو اپلود کنید
البته اول باید از قسمت Define براش WGS 84 رو تعریف کنید و پس از اون از project براش Utm زون مربوطه رو تعریف کنید
*********************
سلام
فایل ها به پیوست خدمت شما ارسال می گردد.
ممنون از لطفتون.
۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۵:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۵:۳۵ ب.ظ، توسط fare.)
دو تا شیپ فایل نقطه ای شما به طور کلی از نظر Define بودن مشکل داشتن و اگه همین فایلای اولیه رو نگاه کنید و در حالتی که مختصات به صورت Decimal Degrees هست مختصات بر روی یه عدد ثابت مانده و حتی عدد مربوط به عرض جغرافیایی رو صفر نشون میده. در هر صورت مشکل شما همین بوده که اول بایستی تک تک لایه ها رو از دستور Define براش دیتوم مربوطه رو تعریف کنید (از پوشه Geographic... و بعد World و بعد WGS84) و پس از اون از دستور Project (Data management) و با توجه به زون مربطه utm رو براش تعریف کنید کاری که مهندس نوری زحمتش رو براتون کشیدن. گفتم راه حلشم یاد بگیرید
(به احتمال زیاد شما از همون ابتدا و از دستور Define Projection مستقیما utm رو براش تعریف کردید و اصولا این کار درستی نیست)
موفق باشید
(۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۵:۲۷ ب.ظ)fare نوشته است: دو تا شیپ فایل نقطه ای شما به طور کلی از نظر Define بودن مشکل داشتن و اگه همین فایلای اولیه رو نگاه کنید و در حالتی که مختصات به صورت Decimal Degrees هست مختصات بر روی یه عدد ثابت مانده و حتی عدد مربوط به عرض جغرافیایی رو صفر نشون میده. در هر صورت مشکل شما همین بوده که اول بایستی تک تک لایه ها رو از دستور Define براش دیتوم مربوطه رو تعریف کنید (از پوشه Geographic... و بعد World و بعد WGS84) و پس از اون از دستور Project (Data management) و با توجه به زون مربطه utm رو براش تعریف کنید کاری که مهندس نوری زحمتش رو براتون کشیدن. گفتم راه حلشم یاد بگیرید
(به احتمال زیاد شما از همون ابتدا و از دستور Define Projection مستقیما utm رو براش تعریف کردید و اصولا این کار درستی نیست)
موفق باشید
۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۱۱:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳-۲۳-۱۳۹۳، ۱۲:۰۷ ق.ظ، توسط bluesky.)
(۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۳:۵۹ ب.ظ)sam nuri نوشته است: سلام دوست عزیز
لایه هاتون رو دانلود فرمایید
در ضمن zone 40N است نه 39
موفق باشید
**************************
با سلام
از لطف شما بی نهایت سپاسگزارم.
(۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۵:۲۷ ب.ظ)fare نوشته است: دو تا شیپ فایل نقطه ای شما به طور کلی از نظر Define بودن مشکل داشتن و اگه همین فایلای اولیه رو نگاه کنید و در حالتی که مختصات به صورت Decimal Degrees هست مختصات بر روی یه عدد ثابت مانده و حتی عدد مربوط به عرض جغرافیایی رو صفر نشون میده. در هر صورت مشکل شما همین بوده که اول بایستی تک تک لایه ها رو از دستور Define براش دیتوم مربوطه رو تعریف کنید (از پوشه Geographic... و بعد World و بعد WGS84) و پس از اون از دستور Project (Data management) و با توجه به زون مربطه utm رو براش تعریف کنید کاری که مهندس نوری زحمتش رو براتون کشیدن. گفتم راه حلشم یاد بگیرید
(به احتمال زیاد شما از همون ابتدا و از دستور Define Projection مستقیما utm رو براش تعریف کردید و اصولا این کار درستی نیست)
موفق باشید
*****************************************
سلام
از راهنمایی و توضیحات جنابعالی متشکرم.
بله متأسفانه من از ابتدا مستقیم UTM رو انتخاب می کردم و اشکال کارم هم همین بوده.
(۰۳-۲۲-۱۳۹۳، ۰۵:۲۷ ب.ظ)fare نوشته است: دو تا شیپ فایل نقطه ای شما به طور کلی از نظر Define بودن مشکل داشتن و اگه همین فایلای اولیه رو نگاه کنید و در حالتی که مختصات به صورت Decimal Degrees هست مختصات بر روی یه عدد ثابت مانده و حتی عدد مربوط به عرض جغرافیایی رو صفر نشون میده. در هر صورت مشکل شما همین بوده که اول بایستی تک تک لایه ها رو از دستور Define براش دیتوم مربوطه رو تعریف کنید (از پوشه Geographic... و بعد World و بعد WGS84) و پس از اون از دستور Project (Data management) و با توجه به زون مربطه utm رو براش تعریف کنید کاری که مهندس نوری زحمتش رو براتون کشیدن. گفتم راه حلشم یاد بگیرید
(به احتمال زیاد شما از همون ابتدا و از دستور Define Projection مستقیما utm رو براش تعریف کردید و اصولا این کار درستی نیست)
موفق باشید