جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در ساخت feature service
با سلام خدمت همه
من تازه به حوزه GIS وارد شدم و برای کارآموزی مشغول یه پروژه هستم
تقریبا تمام کارها رو انجام دادم اما این اواخربه یه مشکل لاینحل خوردم که اگه کمکم کید ممنون میشم. قبلا هم پست مشابهی در این زمینه زده شده بود اما خب من راه حل های اونجا رو قبلا اجرا کرده بودم اما جواب نگرفته بودم.

مشکل کار اینه که من یه map جدید تو arcmap ساختم که دو تا لایه داره. یه لایه shapefile یک استان از کشور و لایه دوم shapefile مربوط به اطلاعات نقطه ای خاص. یعنی اینکه یه سری نقطه که هرکدوم یه سری اطلاعات راجع به صاحب محل و شماره تماس و ... توش ذخیره شده و ما میخوایم این اطلاعات رو تو صفحه وب استفاده کنیم (علاوه بر خود نقشه).
حالا من می خوام این map رو به عنوان یه feature service روی localhost خودم که arcgis server 10.2 روش نصبه publish کنم. برداشت من از feature service اینه که همون map service هست که گزینه feature access براش فعال شده و تو صفحه ای که استفاده میشه قابلیت query گرفتن و .... رو از اطلاعات به ما میده. در ضمن من enterprise database رو هم به arcGIS server's managed database ها اضافه کردم که یه دیتابیس عادی تو MS SQL هست. حالا مشکل من اینه که موقع publish شدن سرویس به من خطای زیر نشون داده میشه:

[تصویر:  42942025434874294962.jpg]

این جایی هم که تو خطا گفته برید نگا کنید رفتم هیچ چیز خاصی ننوشته فقط همون شماره خطا که001369 هست...
حالا به نظرتون مشکل کار کجاست ؟ من چطور می تونم این feature service رو publish کنم؟

با تشکر از همگی و معذرت بابت سوال طولانی و تشریحیمBig GrinBig GrinBig Grin
پاسخ
شما مشکل security دارید.
برای کاربر gis web service account که موقع نصب ساختید باید دسترسی full control بر روی پوشه arcgis for server در درایو C و همچنین برای پوشه iis نیز دسترسی کامل بدید.
پاسخ
با سلام

وقتی package کپی می شود ولی روی پابلیش خطا دارید مربوط به انتخاب نام سرویس پابلیش شده است. باید نام سرویس را تغییر داده و دوباره پابلیش انجام دهید.
کاراکترهای انتخابی باید با کاراکترهای موقع نصب SQL یکسان باشد. ( منظور موقع نصب در قسمت Collation) در ArcSDE10 همیشه موقع اتصال به دیتابیس پیغام خطا می داد و post install انجام نمیشد. (خودم با ورژن ArcSDE 10.2 کار نکردم چون نیاز نیست ArcSDE نصب بشه. مستقیم امکان ارتباط وجود داره بنابراین نمی دونم در مورد این ورژن هم همچین چیزی رعایت میشه یا نه)

در هر صورت با تغییر نام سرویس پابلیش شده احتمالا نصب انجام بشه.
پاسخ
(۰۶-۱۱-۱۳۹۳، ۰۸:۰۵ ب.ظ)hatef2 نوشته است: شما مشکل security دارید.
برای کاربر gis web service account که موقع نصب ساختید باید دسترسی full control بر روی پوشه arcgis for server در درایو C و همچنین برای پوشه iis نیز دسترسی کامل بدید.

سلام
ممنون بابت راه حل
من پوشه iis رو پیدا نکردم اما پوشه IISExpress رو که تو آدرس C:\Users\MYUSER\Documents\IISExpress بود دستری کامل دادم اما باز هم مشکل حل نشد

(۰۶-۱۱-۱۳۹۳، ۰۸:۰۵ ب.ظ)احید نعیمی نوشته است: با سلام

وقتی package کپی می شود ولی روی پابلیش خطا دارید مربوط به انتخاب نام سرویس پابلیش شده است. باید نام سرویس را تغییر داده و دوباره پابلیش انجام دهید.
کاراکترهای انتخابی باید با کاراکترهای موقع نصب SQL یکسان باشد. ( منظور موقع نصب در قسمت Collation) در ArcSDE10 همیشه موقع اتصال به دیتابیس پیغام خطا می داد و post install انجام نمیشد. (خودم با ورژن ArcSDE 10.2 کار نکردم چون نیاز نیست ArcSDE نصب بشه. مستقیم امکان ارتباط وجود داره بنابراین نمی دونم در مورد این ورژن هم همچین چیزی رعایت میشه یا نه)

در هر صورت با تغییر نام سرویس پابلیش شده احتمالا نصب انجام بشه.

ممنون بات راهنماییتون
اما فکر نمی کنم مشکل از اسم سرویس باشه چون ما بیشتر از 50 بار با اسم های مختلف این کار رو تست کردیم و جواب نگرفتیم.
درضمن چون سرویس با همون اسم و بدون feature access درست کار کرده به نظر میاد نباید مشکل از کاراکترهای اسم انتخابی باشه
collation انتخابی برای MS SQL رو که SQL_Latin1_General_CP1_CI_AS گذاشتیم و فکر میکنم یه اسمی مثل salam نباید مشکلی داشته باشه.
اگر بد متوجه شدم لطفا توضیح بدید
پاسخ
با سلام

"درضمن چون سرویس با همون اسم و بدون feature access درست کار کرده به نظر میاد نباید مشکل از کاراکترهای اسم انتخابی باشه"

دقیقا جمله ای که نوشتید بیان کننده همین مشکل است که دیتابیس کاراکترهایی را قبول می کنه که با کاراکترهای موجود در سرویس پابلیشی همخوانی ندارد. Feature Access سرویس ویرایش اطلاعات است و برای Editing مورد استفاده قرار می گیرد. اگر کاراکترها درست تنظیم نشده باشد باعث ایجاد اختلال در کار سیستم شده و اطلاعات به درستی ذخیره نمی شود خصوصا اگر از کاراکترهای فارسی یا عربی استفاده شود و چون در Map Service گزینه ویرایش نداریم و در دیتابیس تغییری ایجاد نمی شود در صورتی که از Map Service استفاده شود، بدون خطا پابلیش صورت می گیرد.
اگر زیاد به بحث Feaure Access آشنایی ندارید پیشنهاد می کنم ابتدا این کار را روی ArcSDE 10 و ArcGIS Server 10 امتحان کنید تا با خطاهای موجود آشنا شوید ( البته همانطور که گفتم من SDE 10.2 نصب نکردم شاید این نسخه نیز خطاها را نشان دهد و اجازه Post Install ندهد)

برای اطلاعات بیشتر به لینک سایت ESRI مراجعه کنید:

http://resources.arcgis.com/en/help/main...007z000000
پاسخ
(۰۶-۱۳-۱۳۹۳، ۱۰:۵۴ ب.ظ)احید نعیمی نوشته است: با سلام

"درضمن چون سرویس با همون اسم و بدون feature access درست کار کرده به نظر میاد نباید مشکل از کاراکترهای اسم انتخابی باشه"

دقیقا جمله ای که نوشتید بیان کننده همین مشکل است که دیتابیس کاراکترهایی را قبول می کنه که با کاراکترهای موجود در سرویس پابلیشی همخوانی ندارد. Feature Access سرویس ویرایش اطلاعات است و برای Editing مورد استفاده قرار می گیرد. اگر کاراکترها درست تنظیم نشده باشد باعث ایجاد اختلال در کار سیستم شده و اطلاعات به درستی ذخیره نمی شود خصوصا اگر از کاراکترهای فارسی یا عربی استفاده شود و چون در Map Service گزینه ویرایش نداریم و در دیتابیس تغییری ایجاد نمی شود در صورتی که از Map Service استفاده شود، بدون خطا پابلیش صورت می گیرد.
اگر زیاد به بحث Feaure Access آشنایی ندارید پیشنهاد می کنم ابتدا این کار را روی ArcSDE 10 و ArcGIS Server 10 امتحان کنید تا با خطاهای موجود آشنا شوید ( البته همانطور که گفتم من SDE 10.2 نصب نکردم شاید این نسخه نیز خطاها را نشان دهد و اجازه Post Install ندهد)

برای اطلاعات بیشتر به لینک سایت ESRI مراجعه کنید:

http://resources.arcgis.com/en/help/main...007z000000

ممنون بابت جوابتون
صحبت شما دقیقا درسته اما خب من الآن فکر میکنم نباید بازم مشکلی تو این زمینه باشه چون character-set تنظیم شده در دیتابیس SQL_Latin1_General_CP1_CI_AS هست که به صورت پیش فرض هم بوده و فکر میکنم همون حروف لاتین هست.
اسم سرویس هم booghalamoon هست که از هیچ کاراکتر خاصی توش استفاده نشده.
پس فکر نکنم مشکل الآن این باشه. درسته؟
باز هم تشکر میکنم بابت پیگیریتون
پاسخ
از همگی تشکر میکنم بابت پیگیری و راهنمایی هایی که داشتید
مشکل من حل شد
گفتم راه حل مشکلم رو اینجا بنویسم شاید برای نفرات بعدی مفید باشه:
من قبلا یه دیتابیس داخل MS SQL می ساختم و همون رو به عنوان ArcGIS Server's Managed Database داخل نرم افزار arcmap معرفی می کردم . اما روال کار باید اینطوری باشه که :
1) اول یه دیتابیس ساده داخل MS SQL بسازید .
2) با کمک ابزار create enterprise geodatabase واقع در ArcToolbox یه enterprise geodatabase بسازید و اون رو تو همون دیتابیسی که مرحله قبل ساختید بذارید.
3) الآن اگه به SQL Serverتون مراجعه کنید می بینید که یه سری table اضافه شده
4) حالا همین دیتابیس رو به عنوان ArcGIS server's managed database به نرم افزار Arcmap معرفی کنید .
موفق باشید
پاسخ
(۰۶-۱۵-۱۳۹۳، ۱۱:۱۹ ق.ظ)disconsolate نوشته است: از همگی تشکر میکنم بابت پیگیری و راهنمایی هایی که داشتید
مشکل من حل شد
گفتم راه حل مشکلم رو اینجا بنویسم شاید برای نفرات بعدی مفید باشه:
من قبلا یه دیتابیس داخل MS SQL می ساختم و همون رو به عنوان ArcGIS Server's Managed Database داخل نرم افزار arcmap معرفی می کردم . اما روال کار باید اینطوری باشه که :
1) اول یه دیتابیس ساده داخل MS SQL بسازید .
2) با کمک ابزار create enterprise geodatabase واقع در ArcToolbox یه enterprise geodatabase بسازید و اون رو تو همون دیتابیسی که مرحله قبل ساختید بذارید.
3) الآن اگه به SQL Serverتون مراجعه کنید می بینید که یه سری table اضافه شده
4) حالا همین دیتابیس رو به عنوان ArcGIS server's managed database به نرم افزار Arcmap معرفی کنید .
موفق باشید

سلام

تشکر از شما.
پس شما ArcSDE GeoDataBase نساخته بودید. تا جایی که من اطلاع دارم اگر این کار را نکرده باشید باید موقع آنالیز پابلیش به شما پیغام خطا بدهد و اجازه انتخاب کلید پابلیش را به شما ندهد.
پاسخ
حقیقتش من اصلا با arcsde کار نکردم.
اما تنها errorی ه به من داده میشد مربوط به نداشتن arcgis server's managed database بود که با اتصال یه دیتابیس ساده حل می شد. اما باز هم همین error وجود داشت . اما بعد از اینکه این دیتابیس ساده رو تبدیل کردم به geodatabase (با کمک arcToolbox) مشکل رفع شد.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Folder Registration in ArcGIS Server 10.2 farshad.beyklou 0 1,947 ۰۴-۲۶-۱۴۰۰، ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: farshad.beyklou
  نحوه تغییر رنگ لایه های سرویس arcgis در silverlight maryam naji 1 1,926 ۰۹-۲۵-۱۳۹۹، ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mshosseini
  اوراکل & وب جی ای اس a.sh 4 4,646 ۱۲-۱۵-۱۳۹۸، ۰۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ideasoftweb
Question we gis mahmuud 2 2,647 ۰۱-۱۶-۱۳۹۷، ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: ramazani
  تکنولوژی web gisوروش اجرا am_norozi 4 4,858 ۰۹-۱۳-۱۳۹۶، ۰۹:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: aminshakib
  ارور در مدیریت arcgis server gabriel1887 8 4,372 ۰۴-۱۴-۱۳۹۶، ۰۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: zarei1364
  یک کتاب ارزشمند در زمینه Web GIS شهرام ملکی 5 5,425 ۰۳-۰۴-۱۳۹۶، ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saeid1989
  کتاب برنامه نویسی GIS تحت وب saeederanjbar 5 5,564 ۰۲-۲۴-۱۳۹۶، ۰۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: am.adineh
  برنامه نویسی Esri ArcMAp maryam naji 2 2,476 ۰۸-۰۷-۱۳۹۵، ۰۴:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: dariush206
  برنامه نویسی با کامپوننت telerik radmap در سیورلایت mohitlog 1 1,651 ۰۵-۲۵-۱۳۹۵، ۰۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohitlog

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس