جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Band Threshold to ROI on ENVI software
(۱۱-۲۵-۱۳۹۲، ۰۲:۵۱ ب.ظ)sam nuri نوشته است: با سلام
از آستانه گذاری برای بارز کردن تغییرات اتفاق افتاده در تصویر استفاده میکنند حالا در این تمرین فرض رو بر این میگیریم که تغییرات DN value آب از 2000 تا 4000 است یعنی کل DN valueهای 2000 تا 4000 رو آب میگیرم و وقتی آستانه میزنیم آب در تصویر مشخص میشود
سلام
شما مقاله ای رکه آپلود کرده بودم رو مشاهده فرمودی؟؟؟
خوب و قتی ما استانه رو تعریف می کنیم مثالا 2000 تا 4000 اونها رو با یه رنگی که خودمون مشخص می کنیم می پوشونه و فقط سایر قسمت ها قابل مشاهده میشه مثالا وقتی می خواهیم تغییرات اب رو بررسی کنیم مینیمم و ماکسیمم پیکسل مربوط به خاک رو بدیم تا اونها رو پوشش بده و مناطق آبی دیده بشه
ایا اینطوری که گفتم هست یا من کلا اشتباه گرفتم مطلب رو
پاسخ
(۱۱-۲۶-۱۳۹۲، ۰۷:۰۳ ب.ظ)geoscir نوشته است:
(۱۱-۲۵-۱۳۹۲، ۰۲:۵۱ ب.ظ)sam nuri نوشته است: با سلام
از آستانه گذاری برای بارز کردن تغییرات اتفاق افتاده در تصویر استفاده میکنند حالا در این تمرین فرض رو بر این میگیریم که تغییرات DN value آب از 2000 تا 4000 است یعنی کل DN valueهای 2000 تا 4000 رو آب میگیرم و وقتی آستانه میزنیم آب در تصویر مشخص میشود
سلام
شما مقاله ای رکه آپلود کرده بودم رو مشاهده فرمودی؟؟؟
خوب و قتی ما استانه رو تعریف می کنیم مثالا 2000 تا 4000 اونها رو با یه رنگی که خودمون مشخص می کنیم می پوشونه و فقط سایر قسمت ها قابل مشاهده میشه مثالا وقتی می خواهیم تغییرات اب رو بررسی کنیم مینیمم و ماکسیمم پیکسل مربوط به خاک رو بدیم تا اونها رو پوشش بده و مناطق آبی دیده بشه
ایا اینطوری که گفتم هست یا من کلا اشتباه گرفتم مطلب رو

بله کاملا درسته!البته اگه فقط دوتا پدیده آب و خاک داشته باشیم
پاسخ
بنده مقاله رو به ایمیلتون هم فرستادم ببینید موضوعش چطوره اززش تمرکز و کار کردن رو داره؟؟
پاسخ
(۱۱-۲۹-۱۳۹۲، ۰۱:۱۷ ب.ظ)geoscir نوشته است: بنده مقاله رو به ایمیلتون هم فرستادم ببینید موضوعش چطوره اززش تمرکز و کار کردن رو داره؟؟

سلام .ببینید مقاله مربوط به ارزیابی مواد معلق در آب هستش چون ما میخوایم مواد معلق موجود در آب رو مشخص کنیم هر چیزی رو که شامل آب نمیشه(آب نیست)رو ماسک میکنیم حالا با توجه به تصویر موجود در مقاله قسمتی آب هست و قسمت دیگه اش (خاک، شهر ،پوشش گیاهی و ...)حالا در این مقاله اومده از تکنیک band thershold to roi استفاده کرده!دلیلشم اینه چون مولف فقط مواد معلق در آب رو میخواد ارزیابی کنه( برای دقت بیشتر )میاد هر چیزی رو غیر از آب ماسک میکند .
بله موضوعشم خوبه!البته این reviwe مقاله نیست!تصویرشم چون landsat هست از نظر طیفی نسبتا دقیقه!به نظر من برای این جور مطالعات باید از تصاویر هایپر اسپکترال استفاده کرد که در 224 باند تصویر بهمون میده تصاویر لند ست پهنای باند های طیفی شون برای اینگونه مطالعات زیاد هستش !
پاسخ
ممنونم از لطفتون
من تصاویر seaview هست دانلود کردم منتهی بلد نیستم تو نرم افزار envi بازش کنم
پاسخ
(۱۱-۲۹-۱۳۹۲، ۰۷:۴۷ ب.ظ)geoscir نوشته است: ممنونم از لطفتون
من تصاویر seaview هست دانلود کردم منتهی بلد نیستم تو نرم افزار envi بازش کنم
نرم افزارenvi را اجرا و مراحل ذیل را دنبال فرمایید
1-file
2-open external file
3-seawifs
پاسخ
ممنونم داداش گلم
پاسخ
(۱۱-۳۰-۱۳۹۲، ۰۴:۲۸ ب.ظ)geoscir نوشته است: ممنونم داداش گلم

خواهش میکنم !موفق باشید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,741 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,596 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,703 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,754 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,803 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 15,016 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 15,215 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 15,435 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,801 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,946 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس