جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه بدست آوردن شیب بلوک ها به صورت مجزا در یک منطقه
دوستان سلام
من با استفاده از یکسری نقاط ارتفاعی؛ابتدا نقشه DEM، و سپس نقشه شیب منطقه ام رو بدست آوردم. منطقه ام رو بلوک بندی کردم و نیاز دارم که مقدار شیب هر بلوکو به صورت مجزا بدونمDodgy
نمیدونم چه جوری میتونم شیب هر بلوک رو بدست بیارم؟؟؟Huh
اگر راهنماییم کنین، ممنونتون میشم......
پاسخ
شما میتوانید از دستور surface spot و یا sample استفاده کنید.
ابتدا بلوک های خود را به point تبدیل کنید سپس از دستور sample استفاده کنید
خروجی شما را به صورت یک dbf میسازد که شما میتوانید فیلد fid های بلوک را به فیلد mask این dbf جوین (JOIN) کنید.
پاسخ
(۱۱-۱۲-۱۳۹۲، ۰۸:۴۴ ب.ظ)فردین آژغ نوشته است: شما میتوانید از دستور surface spot و یا sample استفاده کنید.
ابتدا بلوک های خود را به point تبدیل کنید سپس از دستور sample استفاده کنید
خروجی شما را به صورت یک dbf میسازد که شما میتوانید فیلد fid های بلوک را به فیلد mask این dbf جوین (JOIN) کنید.

جناب مهندس سلام
مرسی از اینکه وقت گذاشتین و جوابمو دادین...
ببخشید از اینکه من یه مقدار مبتدی امSad
چه جوری باید لایه بلوکمو که به صورت پلیگون هستو به پوینت تبدیل کنم؟؟
ببخشید من بلوک هامو label گذاری کردم و بعد هم convert labels to annotation رو زدمUndecided اما حالا بعد از یه مقدار تصحیحات باید نام گذاریمو تغییر بدم. چه جوری میتونم این نوشته ها رو از بین ببرم؟؟؟Huh
پاسخ
در سرچ نرم افزار تایپ کنید polygon to pointو یا feature to pointبعد لایه را معرفی و okبرای بخش دوم سوالاتون هم از خود dataframeپاکش کنید
پاسخ
برای تغییر نام گذاری باید روی لایه مورد نظر راست کلیک کرده و بر روی properties کلیک کنید و سپس روی تب label کلیک کنید از اونجا فیلدهایی که میخواهید به عنوان label استفاده کنید را میتوانید انتخاب کنید.
پاسخ
جناب مهندس آژغ و مهندس داداشی ازتون بینهایت سپاسگزارم.....
تونستم پلیگون هامو به پوینت تبدیل کنم و اوننوشته های اضافی رو هم از نقشه ام حذف کنم (خدا خیرتون بده...Shy)
جناب مهندس آژغ با اینکه چند ساعته که پشته لپ تابم، ولی هنوز Surface spot یا sample رو برای انجام قسمت دوم پیدا نکردم...Sad
من دارم با GIS10 کار میکنم،امکان داره این ابزار ها تو ورژن بالاتر باشه و ورژن 10 نداشته باشدشون؟؟Huh
یه سوال دیگه، فیلدی که با استفاده از گزینه join به جدول توصیفی مون اضافه میشه،قابل حذف کردن نیست؟!!Huh
پاسخ
از Arctoolbox باید سرچ کنی sample
شما اول sample رو از قسمت سرچ پیدا کنید بعد ادامه مراحل رو همینجوری به صورت سوال جواب جلو میریم
پاسخ
وای مرسی...............
بالاخره انجامش دادمBig Grin
خیلی خیلی زیاد ممنونتونم............

ببخشید، میتونم یه سوال دیگه هم بپرسم؟؟؟
میخوام رو تصویر ماهواره ای چند تا ایستگاه هواشناسی رو نشون بدم، تصویر رو از google earth گرفتم ولی یه عکس رو به صورت چندتا لایه داده!
تو GIS باید این چندتا عکسی که دانلود کردمو تبدیل به یک عکس بکنم؟؟
برای ژئورفرنس کردن مختصات 4 گوشه تصویر رو از کجا باید بگیرم؟؟
پاسخ
[quote='shalizeh-0123' pid='3898' dateline='1391282699']
وای مرسی...............
بالاخره انجامش دادمBig Grin
خیلی خیلی زیاد ممنونتونم............

ببخشید، میتونم یه سوال دیگه هم بپرسم؟؟؟
میخوام رو تصویر ماهواره ای چند تا ایستگاه هواشناسی رو نشون بدم، تصویر رو از google earth گرفتم ولی یه عکس رو به صورت چندتا لایه داده!
تو GIS باید این چندتا عکسی که دانلود کردمو تبدیل به یک عکس بکنم؟؟
برای ژئورفرنس کردن مختصات 4 گوشه تصویر رو از کجا باید بگیرم؟؟
[/

برای ژئورفرنس کردن میتونید مختصات نقاط رو از همون گوگل ارث بدست بیارید اما مطمنا خیلی دقیق نیست، تو تنظیمات گوگل ارث نوع سیستم مختصاتو به دلخواه تغییر بدید (utm پیشفرض) و با موس میختصات نقطه نشون داده میشه، ولی برای کارای دقیق باید بری تو عرصه و با gps مختصاتو برداشت کنی.
پاسخ
(۱۱-۱۲-۱۳۹۲، ۰۸:۳۷ ب.ظ)shalizeh-0123 نوشته است: دوستان سلام
من با استفاده از یکسری نقاط ارتفاعی؛ابتدا نقشه DEM، و سپس نقشه شیب منطقه ام رو بدست آوردم. منطقه ام رو بلوک بندی کردم و نیاز دارم که مقدار شیب هر بلوکو به صورت مجزا بدونمDodgy
نمیدونم چه جوری میتونم شیب هر بلوک رو بدست بیارم؟؟؟Huh
اگر راهنماییم کنین، ممنونتون میشم......

شما اگه بخواین میزان شیب یا ارتفاع هر بلوک رو بدونین بهترین را استفاده از zonal static هستش خروجی که به شما میده یه جدول است که اطلاعات آماری در مورد شیب یا ارتفاع هر بلوک رو بهتون میده
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عملیات ریاضی در raster calculator aminchat 0 2,451 ۱۱-۲۴-۱۳۹۵، ۱۰:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: aminchat
  جدا کردن پلیگونها ازهم sedighearvand 0 1,890 ۱۱-۰۹-۱۳۹۵، ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sedighearvand
  نحوه کار نرم افزار StichMap alireza.naghdi 3 3,328 ۰۸-۲۷-۱۳۹۵، ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: monil
  روش نصب ENVI 5 احمد مرادی 4 6,450 ۰۷-۱۳-۱۳۹۵، ۱۱:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: karimitabar
  نحوه ذخیره کردن اطلاعات در جی ای اس khorshid372@Gmail.com 5 11,781 ۰۶-۰۹-۱۳۹۵، ۱۰:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: A Behzadfar
  تبدیل به shape sabernoori92 0 1,732 ۰۳-۲۷-۱۳۹۵، ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sabernoori92
  یک مشکل در بارگذاری فایل erfankt19 0 1,696 ۰۱-۱۲-۱۳۹۵، ۱۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: erfankt19
  سوال : ایجاد یه شبکه grid در آرک yalda 5 5,812 ۰۱-۱۰-۱۳۹۵، ۰۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: melika86
  سوال در مورد جدول توصیفی احمد مرادی 6 4,477 ۰۱-۱۰-۱۳۹۵، ۰۱:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: melika86
  مشکل لایسنس ابزارها در arc map Sinaa 3 6,288 ۱۲-۲۳-۱۳۹۴، ۱۲:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehdi Naderi

پرش به انجمن: