جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه وارد کردن داده اتوکدی به GIS
با عرض سلام خدمت دوستان، سوالی که داشتم این بود که آیا کلا ما وقتی بخواهیم یک شیپ فایل از فایل اتوکدمان بسازیم یک راهش این است که در محیط اتوکدمان از آن برای ESRI اکسپورت بگیریم بعد وقتی در جی آی اس وارد می شویم این داده را به صورت شیپ فایل برایمان می اورد و راه دوم هم این است که اصلا لازم نیست که در اتوکدمان از داده مان اکسپورت بگیریم بلکه همان فایل اتوکدمان را در جی آی اس باز می کنیم و سپس از لایه Line آن اکسپورت می گیریم. در این صورت یک شیپ فایل خطی داریم.و بعد چه Line ها وچه point ها را Import میکنیم. آیا این مطلب درست است؟
پاسخ
(۰۵-۲۷-۱۳۹۳، ۰۸:۱۴ ب.ظ)مرضیه61 نوشته است: با عرض سلام خدمت دوستان، سوالی که داشتم این بود که آیا کلا ما وقتی بخواهیم یک شیپ فایل از فایل اتوکدمان بسازیم یک راهش این است که در محیط اتوکدمان از آن برای ESRI اکسپورت بگیریم بعد وقتی در جی آی اس وارد می شویم این داده را به صورت شیپ فایل برایمان می اورد و راه دوم هم این است که اصلا لازم نیست که در اتوکدمان از داده مان اکسپورت بگیریم بلکه همان فایل اتوکدمان را در جی آی اس باز می کنیم و سپس از لایه Line آن اکسپورت می گیریم. در این صورت یک شیپ فایل خطی داریم.و بعد چه Line ها وچه point ها را Import میکنیم. آیا این مطلب درست است؟

سلام دوست عزیز.نیازی به اکسپورت در انوکد نیست. جی آی اس فایل اتوکد رو باز میکنه فقط برای تبدیل به شیپ فایل از لایه های مورد نیاز در محیط جی آی اس اکسپورت میگیریم.
پاسخ
بله من میدونم که جی ای اس فایل اتوکد را باز میکنه، منظورم راه شیپ فایل ساختن بود. من همیشه فکرد می کردم برای شیپ فایل ساختن در ArcMap باید در جی آی اس از لایه ای که می خواهیم اکسپورت بگیریم اما در یک فیلم آموزشی جی ای اس دیدم که وقتی از یک نقشه در محیط کد اکسپورت Esri گرفت بعد وارد محیط ArcMap شد و به مسیر آن اکسپورت رفت آن فایل تبدیل به یک شیپ فایل شده بود و گفت که به این وسیله ما می تونیم از نقشه مان شیپ فایل بسازیم. برای همین این سوال برایم پیش آمد و سوال دیگرم این بود که در زمینه اکسپورت گرفتن برای Esri فرقی بین اتوکد و کدمپ نیست؟ و با هردو میشه این کار رو انجام داد؟ چون من هرچی در محیط اتوکد 2012 در کادر اکسپورت دنبال گزینه Esri می گردم پیدا نمی کنم.
پاسخ
(۰۵-۲۷-۱۳۹۳، ۰۸:۵۱ ب.ظ)مرضیه61 نوشته است: بله من میدونم که جی ای اس فایل اتوکد را باز میکنه، منظورم راه شیپ فایل ساختن بود. من همیشه فکرد می کردم برای شیپ فایل ساختن در ArcMap باید در جی آی اس از لایه ای که می خواهیم اکسپورت بگیریم اما در یک فیلم آموزشی جی ای اس دیدم که وقتی از یک نقشه در محیط کد اکسپورت Esri گرفت بعد وارد محیط ArcMap شد و به مسیر آن اکسپورت رفت آن فایل تبدیل به یک شیپ فایل شده بود و گفت که به این وسیله ما می تونیم از نقشه مان شیپ فایل بسازیم. برای همین این سوال برایم پیش آمد و سوال دیگرم این بود که در زمینه اکسپورت گرفتن برای Esri فرقی بین اتوکد و کدمپ نیست؟ و با هردو میشه این کار رو انجام داد؟ چون من هرچی در محیط اتوکد 2012 در کادر اکسپورت دنبال گزینه Esri می گردم پیدا نمی کنم.

راستش من تاحال در مورد اکسپورت در اتوکد نشنیدم، تا اونجایی هم که میدونم اتوکد این گزینه رو نداره، ممنون میشم این فیلم آموزشی رو برای من بفرستید
پاسخ
دوست گرامی چنین گزینه ای در اتوکد نیست .اما خوشحال میشم این فیلم آموزشی رو ببینم .به هر حال برای تبدیل فایل های اتوکد به شیپ فایل بر روی لایه مورد نظر راست کلیک می کنیم و از گزینه اکسپورت برای تبدیل استفاده می کنیم .
پاسخ
بله من خودم هم اصراری ندارم که بشه به این روش اکسپورت گرفت. اون فیلم هم برای من سوال ایجاد کرده و پیش خودم فکر کردم شاید در کدمپ چنین گزینه ای وجود داره و من در فیلم اونو با محیط اتوکد اشتباه گرفته ام. در ضمن اون فیلم نزدیک 40 دقیقه آموزش هست و من فکر نکنم بتونم اونو برای کسی با اینترنت بفرستم. به هرحال ا ز راهنمایی تون ممنونم.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  روش محاسبه معابر بین بلوک های شهری قطعا خوشتون میاد behzad1370 6 7,019 ۰۲-۰۳-۱۴۰۰، ۱۱:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: محیا صالحی
  آموزش Tracking analyst مصطفی شعبانی 0 1,554 ۱۰-۰۳-۱۳۹۹، ۰۸:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: مصطفی شعبانی
  آموزش فارسی Geostatistical Analyst مصطفی شعبانی 0 1,320 ۰۸-۳۰-۱۳۹۹، ۰۶:۰۱ ب.ظ
  تئوری مکان یابی مصطفی شعبانی 0 1,443 ۰۸-۲۴-۱۳۹۹، ۰۱:۲۲ ق.ظ
  سیستم تصویر لامبرت مصطفی شعبانی 0 1,493 ۰۸-۱۸-۱۳۹۹، ۰۶:۰۶ ب.ظ
  تحلیل دید مصطفی شعبانی 0 942 ۰۸-۱۳-۱۳۹۹، ۰۹:۲۰ ب.ظ
  GIS برخط (Online GIS) مصطفی شعبانی 0 846 ۰۸-۰۹-۱۳۹۹، ۰۲:۱۹ ق.ظ