ارسالها: 32
موضوعها: 15
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۲
اعتبار:
1
۰۳-۰۵-۱۳۹۳، ۰۶:۲۲ ب.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳-۰۵-۱۳۹۳، ۰۶:۲۳ ب.ظ، توسط raminnoori.)
با سلام خدمت دوستان عزیز.
من لایه ای رو از گوگل ارث به gis وارد کردم و Georeferencing کردم ولی وقتی میخوام لایه سطحی یا راه را ترسیم کنم این پیام رو میده کسی هست بگه مشکل چی هست؟؟!!
ارسالها: 288
موضوعها: 39
تاریخ عضویت: خرداد ۱۳۹۲
اعتبار:
115
شما بهتر شیپ فایلی رو که درست مکیکنید داخل feature dataset باشه و موقع ایجاد فیچردیتاسته سیستم مختصات تصویری که ژئورف کردین رو بدین. فک نمیکنم این خطا رخ بد
ارسالها: 32
موضوعها: 15
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۲
اعتبار:
1
سلام، داخل همان feature dataset کار میکنم ولی این مشکل رو میده.
راهنمایی و راه حل دیگه ای نیست؟!
ارسالها: 6
موضوعها: 1
تاریخ عضویت: شهریور ۱۳۹۲
اعتبار:
1
با سلام اگر از نرم افزار SAS Planet برای انتقال تصاویر به gis استفاده کنین علاوه بر کیفیت بهتر تصویر بصورت ژئورف شده به gis وارد می شود. ابتدا در این نرم افزار تا حد دلخواه زوم کنید بعد از بالای صفحه گزینه مستطیل شکل را انتخاب کنید و مقداری از تصویر را که میخواهید با این گزینه انتاب کنید پنجره ای باز می شود که در آن در قسمت stitch محل ذخیره را انتخاب و بعد تیک w ( تا تصویر بصورت ژئورف شود)در انتهای صفحه را بزنید و بعد گزینه download را کلیک کنید. فایل تولید شده را به محیط arc map اضافه کنید.
ارسالها: 193
موضوعها: 40
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۲
اعتبار:
127
بنظرم شما سیستم مختصاتو درست رو هم برای تصویر گوگل ارث و هم برای شیپ فایلها انتخاب نکرده اید.
چون منطقه شما حالت شکلی منظم رو داره یه راه حل ساده هم اینه که در گوگل ارث از طریق ابزار ساخت پولیگون تو گوگل ارث محدوده خودتونو بسازید بعد اون لایه رو با فرمت kml یا kmz بندازید تو GIS و بعد که تصویر رو از گوگل ارث دریافت کردید با ابزار Georefrencing که شامل Fit to Display هست تصویر رو دقیق منطبق بر شیپ فایل ساخته شده کنید و بعد ازش Rectify بگیرید.