جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگی پهنه بندی کاربری ها؟
با سلام و احترام، قبل از طرح سوال بر خودم لازم میدونم از سایت بسیار خوبتون تشکر کنم.

سیصد ایستگاه دارم که با پنج کاربری(مسکونی_تجاری و....) که میزان آلودگی صوتی مشخصی دارند

چطور میتونم پهنه بندی انجام بدم یعنی برای هر کاربری پهنه بندی بصورت جداگانه چطور انجام میشود؟

(با روش IDW آشنا هستم ولی همانطور که میدونیم پهنه بندی برای نقاط هستش اما برای کاربری ها که پلیگون هستند چطور میتونم پهنه بندی کنم. )

لطف کنید مراحل رو کامل و با جزئیات توضیح بفرمایید
پاسخ
سلام .برای پهنه بندی باید دو لایه داشته باشید که یکیش باید پلیگانی باشه یکی نقطه ای .پهنه بندی روی لایه های نقطه ای انجام می شه . ظاهرا کاربری های شما فایل پلیگانی می شه و ایستگاه ها، لایه ی نقطه ای می شه.سیستم مختصات هر دو لایه یکی باشه.هر دو لایه تون که آماده شدیکی از روشهای درنیابی رو به کار ببرید بعد با دستور extract by mask پلیگان (کاربری )موردنظرتون رو برش بدین.
البته تجربه من هم کمه ولی تا اونجا که میدونم باید اینطور کنید.باز هم بپرسید
پاسخ
(۰۵-۲۶-۱۳۹۵، ۱۲:۳۳ ق.ظ)taraneh نوشته است: با سلام و احترام، قبل از طرح سوال بر خودم لازم میدونم از سایت بسیار خوبتون تشکر کنم.

سیصد ایستگاه دارم که با پنج کاربری(مسکونی_تجاری و....) که میزان آلودگی صوتی مشخصی دارند

چطور میتونم پهنه بندی انجام بدم یعنی برای هر کاربری پهنه بندی بصورت جداگانه چطور انجام میشود؟

(با روش IDW آشنا هستم ولی همانطور که میدونیم پهنه بندی برای نقاط هستش اما برای کاربری ها که پلیگون هستند چطور میتونم پهنه بندی کنم. )

لطف کنید مراحل رو کامل و با جزئیات توضیح بفرمایید

با سلام. حضرتعالی باید برای هر کاربری یک لایه بسازید و برای هر کدام با روشی مناسب میانیابی انجام دهید مثلاً 5 لایه کاربری میانیابی شده پیدا می کنید و نقشه هر لایه را ترسیم می کنید. حتی می توانید در آخر لایه ها را به صورت جفتی روی یکدیگر انداخته و یک نقشه جدید تهیه کنید. مثلاً لایه نقاط مسکونی را با لایه تجاری ترکیب کرده و یک نقشه جدید تهیه نمایید و ... موفق باشید زارعان
پاسخ
                    سلام . برای همپوشانی لایه های رستری به دست آمده چه روشی از overlay رو به کار می برین .کلا از چه دستوراتی استفاده می کنید؟
من هم درگیر درنیابی هستم درونیابی ام انجام می شود ولی منطقه ام با هر روشی که امتحان می کنم برش نمی خود .یا برش نمی خود یا اگر برش می خوردپلیگانم حالت درونیابی را نشان نمی دهد.بارها تکرار کرده ام .عکس های ضمیمه را ببینید شاید کسی متوجه شود.اشکال کار از کجاست.
پاسخ
(۰۵-۲۶-۱۳۹۵، ۰۵:۵۵ ب.ظ)مهبانگ نوشته است: سلام . برای همپوشانی لایه های رستری به دست آمده چه روشی از overlay رو به کار می برین .کلا از چه دستوراتی استفاده می کنید؟
من هم درگیر درنیابی هستم درونیابی ام انجام می شود ولی منطقه ام با هر روشی که امتحان می کنم برش نمی خود .یا برش نمی خود یا اگر برش می خوردپلیگانم حالت درونیابی را نشان نمی دهد.بارها تکرار کرده ام .عکس های ضمیمه را ببینید شاید کسی متوجه شود.اشکال کار از کجاست.

با سلام. برای درونیابی دو لایه باید داشته باشید1-لایه شیپ فایل مرز منطقه 2-لایه نقطه ای متغیر مورد نظر
درونیابی را باید بر اساس این دو لایه انجام دهید و به نرم افزار معرفی کنید و سپس آن لایه را برای منطقه خود برش دهید. زارعان
پاسخ

.zip   pic.zip (اندازه: 806.12 KB / تعداد دفعات دریافت: 30)
.zip   pic.zip (اندازه: 806.12 KB / تعداد دفعات دریافت: 30) سلام .آقای زارعان .لایه های من یکی پوینت است یکی پلیگان.خود درونیابی انجام می شود.ولی منطقه ام برش نمی خورد.مطمئنم لایه ها را درست معرفی می کنم به نرم افزار.چند روز است سر همین موضوع مانده ام.کسی هم نیست کار مرا حضورا ببیند و نظر بدهد.چون باید چند نقشه تهیه کنم .برای شیپ فایل ها ،نقشهه ها ،قایل های گوگل ارث همه جداگانه پوشه ساخته ام.ولی وقتی می خواهم لایه پلیگانی را معرفی کنم به نرم افزاربرای برش ،هیچ لایه ی پلیگانی در پوشه ی شیپ فایل هام نیست .پوشه کاملا خالی است.ادر صورتی که من این لایه را هنگام شروع کار یک بار فراخوانی می کنم.عکس های پیوست را نگاه کنید شاید متوجه شوید.ممنون
پاسخ
(۰۵-۲۷-۱۳۹۵، ۰۱:۳۳ ق.ظ)مهبانگ نوشته است: سلام .آقای زارعان .لایه های من یکی پوینت است یکی پلیگان.خود درونیابی انجام می شود.ولی منطقه ام برش نمی خورد.مطمئنم لایه ها را درست معرفی می کنم به نرم افزار.چند روز است سر همین موضوع مانده ام.کسی هم نیست کار مرا حضورا ببیند و نظر بدهد.چون باید چند نقشه تهیه کنم .برای شیپ فایل ها ،نقشهه ها ،قایل های گوگل ارث همه جداگانه پوشه ساخته ام.ولی وقتی می خواهم لایه پلیگانی را معرفی کنم به نرم افزاربرای برش ،هیچ لایه ی پلیگانی در پوشه ی شیپ فایل هام نیست .پوشه کاملا خالی است.ادر صورتی که من این لایه را هنگام شروع کار یک بار فراخوانی می کنم.عکس های پیوست را نگاه کنید شاید متوجه شوید.ممنون
با سلام. عکس ها را دیدم. احتمالاً لایه ها را جابجا به نرم افزار معرفی کرده اید. اگر میانیابی را درست انجام داده باشید سپس دقت کنید برای برش محدوده در پنجره Extract by mask مقابل کادر Input raster لایه پهنه ای (که میانیابی بر روی آن انجام شده) متغیر مورد نظر را معرفی کنید و مقابل کادر Input raster or feature mask data ، محدوده یا مرز منطقه مورد نظر را معرفی کنید و سپس مقابل کادر Output raster مسیر ذخیره و نام لایه جدید را مشخص کنید. سپس همان مراحلی که رفته اید را انجام دهید. دقت کنید در انتها تیک لایه های اضافی را بردارید و مسیری را که لایه جدید در آن است را بروید و لایه جدید را در پنجره باز کنید. یعنی تمامی لایه ها را کلاً بردارید و لایه جدید را از مسیرش به نرم افزار معرفی کنید. انشاا... که جواب بدهد. موفق باشید زارعان
پاسخ
سلام آقای زارعان .ممنون از پاسختون.من لایه ها رو همونطور که توشتین وارد کردم .ولی مشکل من به جاست.باز هم ممنون
پاسخ
(۰۵-۲۸-۱۳۹۵، ۱۰:۵۱ ب.ظ)مهبانگ نوشته است: سلام آقای زارعان .ممنون از پاسختون.من لایه ها رو همونطور که توشتین وارد کردم .ولی مشکل من به جاست.باز هم ممنون
سلام. فکر کنم مشکل حضرتعالی را یکی از دوستان بنده که دکترای ژئومورفولوژی دارد و کتابی جالب در زمینه جی آی اس دارد می تواند براختی حل کند. در صورت تمایل به ایمیل بنده یک ایمیل بفرستید تا شماره تماس ایشان را برایتان ارسال نمایم. ایمیل بنده h.z.climateQgmail.com
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,589 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,463 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,571 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,745 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,669 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,877 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 15,080 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 15,298 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,664 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,792 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس