جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هایپرلینک کردن تصویر در gis
با سلام خدمت دوستان
من می خواستم تصویری از محدوده شهر اردبیل رو به نقشه لینک کنم تا وقتی روی شهر اردبیل کلیک شود اون عکس باز شود ولی گزینه هایپرلینک از نوار ابزار غیر فعال هست! مشکل چی هست؟؟!

لایه شیب فایل هست.
پاسخ
(۰۷-۰۶-۱۳۹۳، ۰۴:۵۱ ب.ظ)raminnoori نوشته است: با سلام خدمت دوستان
من می خواستم تصویری از محدوده شهر اردبیل رو به نقشه لینک کنم تا وقتی روی شهر اردبیل کلیک شود اون عکس باز شود ولی گزینه هایپرلینک از نوار ابزار غیر فعال هست! مشکل چی هست؟؟!

لایه شیب فایل هست.
به نام خدا
سلام
برای هایپرلینک کردن اول با ابزار Identify روی عارضه دلخواهتون که میخواید عکس یا هر فایلی رو لینک کنید کلیک کنید
وقتی پنجره ی Identify باز شد در قسمت بالایی پنجره روی اسم عارضه راست کلیک کنید و در منوی باز شده گزینه ی Manage Hyperlink رو بزنید و با کلید Add New فایل عکستون رو آدرس دهی کنید
بعد از اینکه Ok زدید و کار انجام شد کلید (ابزار) هایپرلینک روشن میشه و اگر با این ابزار روی عارضه کلیک کنید تصویر رو باز میکنه
موفق باشید
یاعلی
پاسخ
(۰۷-۰۷-۱۳۹۳، ۱۲:۵۸ ب.ظ)چاوشی نوشته است:
(۰۷-۰۶-۱۳۹۳، ۰۴:۵۱ ب.ظ)raminnoori نوشته است: با سلام خدمت دوستان

لایه شیب فایل هست.
به نام خدا
سلام
برای هایپرلینک کردن اول با ابزار Identify روی عارضه دلخواهتون که میخواید عکس یا هر فایلی رو لینک کنید کلیک کنید
وقتی پنجره ی Identify باز شد در قسمت بالایی پنجره روی اسم عارضه راست کلیک کنید و در منوی باز شده گزینه ی Manage Hyperlink رو بزنید و با کلید Add New فایل عکستون رو آدرس دهی کنید
بعد از اینکه Ok زدید و کار انجام شد کلید (ابزار) هایپرلینک روشن میشه و اگر با این ابزار روی عارضه کلیک کنید تصویر رو باز میکنه
موفق باشید
یاعلی
سلام
دوست خوبم چاوشی عزیز، خیلی ممنون از راهنمایتون.
مرسی
پاسخ
باسلام ... من چند عکس و متن را به فایلم هایپر لینک کردم ... الان میخواهم این پروژه را save کنم و به استادم تحویل بدهم .. آیا فایل های پیوستی و عکس ها هم همراه پروژه ذخیره می شند ؟
پاسخ
سلام مهندس وقت بخیر شما باید فایلو بصورت پروژه ای ذخیره کنید برای ذخیره پروزه ای از قسمت فایل گزینمنه save as انتخاب کنید ولی قبل گزینه save as تو زیر مجموعه file گزینه map document properties
در اخر پنجره تیک گزینه store relative pathname to data source بزنید
این تیک برای اینکه اگر شما سیمبلوژی خاصی به پروژ] تون دادین وتغییرات دیگه وقتی فایلو با پسوند mxd یعنی پروژهای به کسی دادین اونهم پروژه تونو بصورت کامل ببینه ولی اگه این تیک و نزنین پروژه شما در سیستم طرف مقابل ناقص وتغییرات همچون سیمبلوئژی و...که شما اعمال کردین در سیستم طرف مقابلتون نمایش داده نمی شه پس بهتره همیشه این تیکو بزنید.
مهندس نکته مهم دیگه اینه فایلارو یجا ذخیره کنید فیلم ها وعکس هایی که لینک کردین و می خواید نمایش داده بشه موفق باشینBlush
پاسخ
ممنون
پاسخ
سلام ببخشید واسه چی Manage Hyperlink در فایل من غیر فعاله؟
پاسخ
سلام مهندس صبحتون بخیر شما ابتدا با ابزار identifyاز نوار ابزار tools روی قسمتی که می خواید سلکت حالا تو پنجره ای که باز می شه روی اسم لایه مورد نظرتون راست کلیک الان دیگه غیر فعال نیست
پاسخ
Sad 
(۱۱-۰۴-۱۳۹۴، ۰۳:۲۱ ب.ظ)مهسا نوشته است: سلام ببخشید واسه چی Manage Hyperlink در فایل من غیر فعاله؟

سلام. من هم همین مشکل رو دارم....
با ابزار identifyاز نوار ابزار tools روی قسمتی که می خوام سلکت میکنم . بعد تو پنجره ای که باز می شه روی اسم لایه مورد نظر راست کلیک میکنم و اما Hyperlink Management غیرفعاله......
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,184 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,068 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,202 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,690 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,322 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,498 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 14,717 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 14,901 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,295 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,338 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس