ارسالها: 190
موضوعها: 86
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۲
اعتبار:
4
من دوتا عکس نقشه دارم.یکیشو ژئورفرنس کردم.ولی عکس نقشه بعدیم چون مختصات نداره و منم میخوام درست با نقشه قبلیم هم پوشانی داشته باشه حالا چیکار باید بکنم؟ با تشکر
ارسالها: 5,017
موضوعها: 23
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
اعتبار:
61
(۱۲-۰۲-۱۳۹۲، ۰۵:۲۰ ب.ظ)karimireza نوشته است: من دوتا عکس نقشه دارم.یکیشو ژئورفرنس کردم.ولی عکس نقشه بعدیم چون مختصات نداره و منم میخوام درست با نقشه قبلیم هم پوشانی داشته باشه حالا چیکار باید بکنم؟ با تشکر
با سلام
ابتدا 2تا نقشه رو تو محیط ارک مپ وارد کنید پس از اون از نقشه بدون مختصات نقاط مشخصی رو به به نقشه ژئورف شده ارجاع بدید ( نقاط مشترک. که هرچه نقاط بیشتر باشه بهتره) در نهایت از ابزار ژئورفرنسینگ گزینه Update Georeferencing رو بزنید.
موفق باشید
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
ارسالها: 288
موضوعها: 39
تاریخ عضویت: خرداد ۱۳۹۲
اعتبار:
115
دوست عزیز برای ژئوروفرنس کردن نقشه با استفاده از نقشه ای که سیستم مختصات داره بهتره با یکی از نرم افزارهای پردازش تصویر مثل ENVI این کار رو بکنی برای اینکار با استفاده از منوی Map گزینه Registration و بعد با استفاده از گزینه Warp from GCPs : Image to Image به انتخاب نقاط مشترک هر دو تصویر این کار رو بکنی.