جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وارد کردن مختصات یک نقطه در gis
سلام دوستان
کسی میدونه چطور میتونم ی سری نقاط با مختصات x و y خاص رو روی ی نقشه در gis ثبت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی
پاسخ
سلام
در قالب یک فایل اکسل مختصاتهای خودت رو وارد کن و عنوان طول رو x و عنوان عرض جغرافیایی رو y قرار بده... البته باید فرمت مختصات بصورت درجه و کسری از 60 باشه مثلا اگه مختصات 49 درجه و 30 دقیقه هستش باید 30 رو تقسیم بر 60 کنی و بعنوان اعشار بعد از 49 بنویسی که میشه 49.5
اونوقت از طریق Add Data شیت اول فایل اکسل خودت رو اضافه میکنی و با راست کلیک روی همون شیت و زدن Display XY Data فیلدهای x و y رو بعنوان طول و عرض انتخاب میکنی و از طریق Edit سیستم تصویر رو واسش انتخاب میکنی... ولی فک کنم فقط روی سیستم جغرافیایی جواب بده..
حالا این نقاط روی نقشه پیاده شده که برای انجام تحلیل باید بصورت Shape File ازش اکسپورت بگیری..
اگه بعد توضیح دادم بچه های دیگه واست اصلاح میکنن.. فعلا همینو تست کن..
*** هر روزی که می آموزم، پی می برم که جاهل ترم!! ***
پاسخ
سلام.
یه کار دیگه ام می تونید انجام بدید.
از طریق آرک کاتالوگ یه شیپ فایل نقطه ای بسازید.
بعد از استارت ادیتینگ، می تونید رو صفحه راست کلیک کرده و مختصات نقطه مورد نظرتون رو وارد کنید.
بعد از تمام شدن کار هم استاپ ادیتینگ کنید.
فکر می کنم این روش ساده تر باشه!
پاسخ
بله درسته اگه تعداد نقطه هاتون کم باشه میشه این کار رو کرد اما اگه تعداد نقطه ها بالا باشه روش آقای mehrdad بهتر و سریعتره....Smile
پاسخ
(۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۰۴:۰۹ ب.ظ)me8rdad نوشته است: سلام
در قالب یک فایل اکسل مختصاتهای خودت رو وارد کن و عنوان طول رو x و عنوان عرض جغرافیایی رو y قرار بده... البته باید فرمت مختصات بصورت درجه و کسری از 60 باشه مثلا اگه مختصات 49 درجه و 30 دقیقه هستش باید 30 رو تقسیم بر 60 کنی و بعنوان اعشار بعد از 49 بنویسی که میشه 49.5
اونوقت از طریق Add Data شیت اول فایل اکسل خودت رو اضافه میکنی و با راست کلیک روی همون شیت و زدن Display XY Data فیلدهای x و y رو بعنوان طول و عرض انتخاب میکنی و از طریق Edit سیستم تصویر رو واسش انتخاب میکنی... ولی فک کنم فقط روی سیستم جغرافیایی جواب بده..
حالا این نقاط روی نقشه پیاده شده که برای انجام تحلیل باید بصورت Shape File ازش اکسپورت بگیری..
اگه بعد توضیح دادم بچه های دیگه واست اصلاح میکنن.. فعلا همینو تست کن..

واقعا خیلی مرسیییییییییییییییییییییییییییی ایشالا ک جواب میده....Heart

(۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۱۱:۱۳ ب.ظ)roshan241 نوشته است: سلام.
یه کار دیگه ام می تونید انجام بدید.
از طریق آرک کاتالوگ یه شیپ فایل نقطه ای بسازید.
بعد از استارت ادیتینگ، می تونید رو صفحه راست کلیک کرده و مختصات نقطه مورد نظرتون رو وارد کنید.
بعد از تمام شدن کار هم استاپ ادیتینگ کنید.
فکر می کنم این روش ساده تر باشه!

خیلی خیلی مرسییییییییی.... کمک بزرگی بود.....Heart

(۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۱۱:۳۹ ب.ظ)فردین آژغ نوشته است: بله درسته اگه تعداد نقطه هاتون کم باشه میشه این کار رو کرد اما اگه تعداد نقطه ها بالا باشه روش آقای mehrdad بهتر و سریعتره....Smile

ممنون ک وقت گذاشتین......Heart
پاسخ
    سلام
اگه تعداد نقطه هاتون کمه میتونید یه کار ساده تر هم بکنید و اونم اینه که از tools قسمت go to xy نقاط رو وارد کنید.از قسمت unit هم سیستم مختصاتشو تغییر بدین به سیستتم مختصات دلخواه.تصویرشم گذاشتمWink
پاسخ
سلام
با کلیک روی go to xy اون قسمت که باید مختصات رو وارد کنیم نمیاد.
دلیلش چیه؟؟؟
پاسخ
با سلام
من نقطه هایی که دارم رو به دو تا روش اخری وارد کردم ولی هیچ کدوم روی نقشه ی مورد نظرم نیفتادن و یه جای دیگه بودن با اینکه سیستم مختصات هر دو شون یکی هستش.
من نقاط رو به صورت درجه دقیقه و درجه هم وارد کردم ولی باز درست نشد. چیکار باید بکنم؟
ممنون میشم کمکم کنید
پاسخ
به نظر من اگه دیتاها رو بصورت utm وارد کنی خیلی بهتره.
ولی یادت باشه x همیشه یه دونه از y بیشتره.
X 6تاست و y 7تا.
اگه خواستی میتونی با گوگل ارث x.y رو با utm راحت بدست بیاری.
من واسه پروژم همین کارو کردم.
نرم افزار به صحیح وارد کردن نقاط خیلی حساسه.
کوچکترین خطا نقاط رو جابجا میکنه.
یا به جای دور و پرتی میبره.
پاسخ
(۰۴-۰۴-۱۳۹۴، ۰۳:۱۷ ق.ظ)eilnaz نوشته است: با سلام
من نقطه هایی که دارم رو به دو تا روش اخری وارد کردم ولی هیچ کدوم روی نقشه ی مورد نظرم نیفتادن و یه جای دیگه بودن با اینکه سیستم مختصات هر دو شون یکی هستش.
من نقاط رو به صورت درجه دقیقه و درجه هم وارد کردم ولی باز درست نشد. چیکار باید بکنم؟
ممنون میشم کمکم کنید

یه جای کارت ایراد داره.
داده هات رو اگه میتونی برام ایمیل کن تا برات انجام بدم.
babirafiee@yahoo.com
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,159 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,041 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,177 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,689 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,296 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,472 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 14,692 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 14,870 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,268 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,311 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس