جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش
دوستان سلام
من یک لایه از کد وارد کردم
سوالم اینه که چجوری میشه دستگاه مختصات این لایه با سایر لایه ها را یکی کنم؟
پاسخ
سلام صبحتون بخیر مهندس شما اول از همه روی لایه راست کلیک properties ویا با دوبار کلیک تب source با توجه به اعداد نوشته شده در قسمت extent وبررسی coordinate system می تونید سیستم مختصات لایه رو بررسی کنید مثلا اگه اعداد نشون از سیستم مختصات جغرافیایی شما تو قسمت coordinate system wgs 1984 بهش معرفی کنید با دستور define اگرم می خواید سیستم مختصاتو تغییر به utm بدین دستور project برای اعمال دستورات ابتدا cnt+f بعد تو قسمت سرچ دستوراتو وارد کنید

مهندس مهم تر از همه اینه وقتی لایه ای وارد محیط arc map می شه اول coordinate system دیتا فریمتونو بررسی کنید ببنید دیتا فریم مختصاتش چیه اگر مختصات نداشت خودتون می تونید بهش مختصات اعمال کنید موفق باشید
پاسخ
(۱۰-۳۰-۱۳۹۴، ۰۹:۲۷ ق.ظ)behzad1370 نوشته است: سلام صبحتون بخیر مهندس شما اول از همه روی لایه راست کلیک properties ویا با دوبار کلیک تب source با توجه به اعداد نوشته شده در قسمت extent وبررسی coordinate system می تونید سیستم مختصات لایه رو بررسی کنید مثلا اگه اعداد نشون از سیستم مختصات جغرافیایی شما تو قسمت coordinate system wgs 1984 بهش معرفی کنید با دستور define اگرم می خواید سیستم مختصاتو تغییر به utm بدین دستور project برای اعمال دستورات ابتدا cnt+f بعد تو قسمت سرچ دستوراتو وارد کنید

مهندس مهم تر از همه اینه وقتی لایه ای وارد محیط arc map می شه اول coordinate system دیتا فریمتونو بررسی کنید ببنید دیتا فریم مختصاتش چیه اگر مختصات نداشت خودتون می تونید بهش مختصات اعمال کنید موفق باشید

با تشکر از توضیحتون
من سوالم اینه حالا اگر نگاه کردیم و مختصاتها متفاوت بودن اونوقت جکار کنیم؟
ctr+f واسه من کار نمیکنه
project و define کجا هستن؟
دراتوکدمیشه مختصات مناسبی داد تادچاراین مشکل نشیم؟
چجوری میشه اینکارو کرد؟میشه یکم توضیح بیشتر بفرمایید
ممنون
پاسخ
سلام مهندس
ببینید من همه این توضیحات شما رو تو همین سایت تو قسمت اول اخرین موضوعات نگاه کنید کاملا توضیح دادم حالا با توجه به اینکه cnt+fکار نمی کنه همه این دستورات تو قسمت arctoolbox گزینهdata managment tools
,بعد گزینه projection and transformation بعدش define projectionبقیه دستوراتم به طور منظم و طبقه بندی شده اونجا قرار دارن فقط کافیه یکم جستجو کنید واینکه مهندس شما اون قسمت که گفتمو اخرین موضوعات مطالعه کنید به نام نحوه تشخیص سیستم مختصات اعمالی به لایه ها اگر باز هم سوالی بود من در خدمتم
موفق باشین روزتون عالی
پاسخ
(۱۱-۰۵-۱۳۹۴، ۱۱:۴۰ ق.ظ)behzad1370 نوشته است: سلام مهندس
ببینید من همه این توضیحات شما رو تو همین سایت تو قسمت اول اخرین موضوعات نگاه کنید کاملا توضیح دادم حالا با توجه به اینکه cnt+fکار نمی کنه همه این دستورات تو قسمت arctoolbox گزینهdata managment tools
,بعد گزینه projection and transformation بعدش define projectionبقیه دستوراتم به طور منظم و طبقه بندی شده اونجا قرار دارن فقط کافیه یکم جستجو کنید واینکه مهندس شما اون قسمت که گفتمو اخرین موضوعات مطالعه کنید به نام نحوه تشخیص سیستم مختصات اعمالی به لایه ها اگر باز هم سوالی بود من در خدمتم
موفق باشین روزتون عالی

سلام و تشکر ازتوضیحتون
نمیدونم من فکرکنم سیستمم مشکل داره همه این مراحلوچند بار بدرستی رفتم ولی اخرش یه پیغام قرمز کوچیک میاد اون پایین ارور میده که تو تصویر گذاشتم

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خطای فایل ژئودیتابیس somaye_pahlavan 1 2,460 ۰۵-۰۱-۱۴۰۰، ۰۳:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  زون utm عسلویه fa.soleiman 1 1,242 ۰۳-۲۵-۱۳۹۹، ۱۱:۵۳ ق.ظ
  ایجاد دیتا بیس sde hossein1 1 1,628 ۱۰-۱۶-۱۳۹۷، ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: احید نعیمی
  ژئودیتابیس استاندارد طرح های جامع شهری فردین آژغ 0 1,604 ۰۹-۱۰-۱۳۹۷، ۰۳:۳۴ ب.ظ
  تبدیل انواع فرمت های داده های مکانی به صورت آنلاین(gis convert) احسان ارشاد 0 7,301 ۱۰-۱۴-۱۳۹۶، ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: احسان ارشاد
  تبدیل فرمت در gis rozveh 10 12,635 ۰۸-۰۹-۱۳۹۶، ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zarei1364
  مبانی دیتابیس در ArcGIS babakcity 8 7,153 ۰۸-۰۹-۱۳۹۶، ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: aktm69
  تهیه نقشه تراکم ابراهه/تراکم زهکشی محبوبه 5 6,802 ۰۵-۲۳-۱۳۹۶، ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sweetly.soly
  انتقال اطلاعات از ATTribute tableبه اکسل alavipour89 4 10,465 ۱۰-۳۰-۱۳۹۵، ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sh.n
  RE: نحوه تبدیل فایل dem به shapfil soraya24 0 2,296 ۰۳-۲۶-۱۳۹۵، ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: soraya24

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس