جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیدا کردن عرض معابر در جی ای اس
    سلام
من یه نقشه دارم که با فرمت عکس پیوست کردم.نقشه جی ای اس بلوک های شهری رو داشتم یه پلی گون بزرگتر از محدوده کشیدم و بعد بلوک ها رو برش دادم و فقط معابر موند بعدش من پلی گون معابر ایجاد شده از دستورerse، رو به feature to line تبدیل کردم که عکسشو تو همون تصویر پیوست کردم...حالا میخوام بپرسم چجوری میتونم عرض این معابر رو تو جی ای اس سریع بدست بیارم؟ یا اینکه باید تو اتوکد تک تک اندازه عرض معابر رو بگیرم؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید[/align]
پاسخ
کسی نبود منو راهنمایی کنه؟Huh
پاسخ
سلام
یه راه حلی که من خودم از اون استفاده کردم هست ولی شاید 100 درصد نتیجش درست در نیاد.
برای اینکه عرض معابر را محاسبه کنید ابتدا باید خیابان به صورت خط برای GIS تعریف شود و هر خیابان تنها یک خط باشد. برای این کار میتوان هر خیابان را اکس زد. برای این کار در GIS از دستور Collapse Dual Lines To Centerline استفاده کنید.
برای محاسبه عرض هر خیابان شما نیاز به لایه آکس خیابان و همینطور بلوک های شهر به صورت پلیگون دارید.
دستور Aggregate Polygons با توجه به فاصله ای که داده می شود بلوک شهری را یکپارچه می کند. مثلا اگر فاصله صفر باشد تنها به خود بلو را تبدیل به یک پلیگون می کند و اما اگر فاصله را 6 داده شود انگاه اگر یک خیابان 5 متری در بلوک باشد دیگر در پلیگون جدید محو شده و با بلوک یکپارچه می شود.
حالا شما می توانید این علیات را از فاصله 4 شروع کنید لایه جدیدی که به وجود می آید را با لایه خطی با استفاده انتخاب مکانی Select Layer By Location برخورد دهید هر کدام ازخطوط شما که انتخاب شود عرضی زیر 4 متر دارد.
حال فاصله را 5 انتخاب کنید و خیابان های انتخاب شده را ا خیابان های زیر 4 متر کم کنید که این خیابان ها عرض 4 تا 5 دارند. و به همین شکل ادامه دهید. موفق باشید
راه دیگری هم هست که با ممکنه نتیجه آن 100 درصد باشد.
شما همین لایه ای را که دارید به نقطه تبدیل کنید(مرکز هر عارضه خطی تبدیل به نقطه می ود) سپس دستور Near را برای نقطه و خطوط اجرا کنید. فاصله ای که این نقاط به نزدیکترین خط شما دارند می تواند عرض معبر شما باشد.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 7,074 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,798 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,943 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,781 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 15,002 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 15,220 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 15,422 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 15,646 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 16,022 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 16,169 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس