جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چطور می توان انتی سیکلون ها و سیکلون ها را شناخت؟
سلام به دوستان با چه دستور و نرم افزاری می شه این دو نوع را به دست آورد
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
پاسخ
سلام برای تعریف سیکلون و آنتی سیکلون به کتاب اقلیم شناسی سینوپتیک دکتر علیجانی انتشارات سمت اگر اشتباه نکنم فصل سومش درباره سیستم های سینوپتیک بحث کرده مراجعه کنید. سیکلون یک مرکز کم فشار هوا هست که فشار مرکزش از اطرافش کتمره!حالا من آموزش نرم افزار GRADS را تو سایت گذاشتم
این نرم افزار را دانلود و دستورات زیر را بعد اینکه نقشه hgt را از سایت noaa دانلود کردین دستورات زیر را در grads تایپ کنید.البته خو سایت noaa هم نقشه می ده چون فرمودید نرم افزار عرض می کنم. فرض میکنیم فایل hgt که دانلود کردم چنین اسمی داره hgt.2014.nc و تو درایو e هست:

sdfopen E:\hgt.2014.nc
set lon 0 75
set lat 15 70
set lev 500
set time 00z1jan 2014
set gxuotcontour
d hgt
latو lon طول عرض جغرافیایی هستش حال من منطقه خاورمیانه را انتخاب کردم
lev هم ارتفاع تراز جوی هستش که 500 برای نمایشش خوبه، کلا 17 تراز جوی داریم
time هم زمان اگه می خواهی وایریش کنی از 00 شروع کن حالا 00z چیه
ما 00z, 06z,12z,18z داریم که به وقت محلی می شن ساعت های 3.30 و 9.30 و 15.30 و 21.30
gxuotcontour حتما خطوط تراز را می کشه
و d hgt هم برای نمایش هستش
GRADS دنیای جذابی داره . حتما باهاش کار کنید. موفق باشید
پاسخ
مرسی ار توضیحاتتون انگار نمی شه فقط به gis اکتفا کرد. اگر بخواهیم خود نقشه را از سایت نوا بگیریم چه روندی را باید طی کنیم
پاسخ
شما میتونید نقشه ها رو بصورت روزانه از سایت نوا بگیرید. برای اینکار یک فایل آموزشی توی سایت اجمن ایرانی اقلیم شناسی(بخش فعالیت های آقای علیرضا موقری)هست دانلود کنید و راحت استفاده کنید. توی روش اول حجم فایل 500 مگابایته در صورتی که شما فقط یک روز سال رو میخواین و میتونید به صورت رزوانه بگیریدش. باز هم اگر به مشکلی برخوردید سوالتون رو مطرح کنید.
پاسخ
برای رویت نقشه سیکلونهای تهران من باید وارد چه بخشی شوم؟دما و بارش و غیره را دارد!
پاسخ
دوست عزیز با آرزوی موفقیت برای شما، پیشنهاد من برای شما این است که در اطرافتونف دانشگاه و محل تحصیل یک متخصص سینوپتیک بین اقلیم شناسای گروه جغرافی پیدا کنید و از ایشون کمک بگیرید. برای اینکه من از نحوه سوال شما می فهمم که در این مورد به تنهایی توجیه نمیشید چون این موضوع تخصصی است، تخصصی که بعد سالها تحصیل بدست میاد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر و قدردانی .درست می فرمایید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,731 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,587 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,693 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,754 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,792 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 15,005 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 15,206 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 15,426 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,790 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,937 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس