جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه سیمبل دلخواه ایجاد کنیم؟
سلام به دوستان .من می خوام سیمبل دلخواه تولید کنم چیزی که توی نرم افزار نیست .مثلا به طور فرضی می خوام این سیبملها را ایجاد کنم.چه طور می تونم؟(اشکال به نظر خنده دار هستند اما تا حالا سعی کردید سیمبل بسازید؟).راستی اینم بگم ما می خواهیم سیمبل ادامه دار باشه مثلا لاین

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
پاسخ
(۰۵-۲۹-۱۳۹۳، ۰۱:۲۷ ق.ظ)ganjoor نوشته است: سلام به دوستان .من می خوام سیمبل دلخواه تولید کنم چیزی که توی نرم افزار نیست .مثلا به طور فرضی می خوام این سیبملها را ایجاد کنم.چه طور می تونم؟(اشکال به نظر خنده دار هستند اما تا حالا سعی کردید سیمبل بسازید؟).راستی اینم بگم ما می خواهیم سیمبل ادامه دار باشه مثلا لاین

یکی از بهترین راه های ساخت سیمبل نرم افزار Corel Draw هستش به راحتی می تونید سیمبل مورد نظرتونو بسازید.
پاسخ
از طریق خود جی آی اس چی!یعنی نمیشه؟
پاسخ
(۰۵-۲۹-۱۳۹۳، ۰۱:۳۲ ق.ظ)ganjoor نوشته است: از طریق خود جی آی اس چی!یعنی نمیشه؟

از طریق GIS می شه سیمبلی که قبلا درست کردین به لایه بدید اما اینکه با خود GIS بسازید. نمی دونم.مگر اینکه با Editor سیمبل ایجاد کنید بعد اکسپورت JPEG بگیرید.بعد در قسمت symbol properties سیمبلی که ایجاد کردید را به لایه بدهید.
پاسخ

از طریق ArcGis میشه درست کرد. به این صورت اقدام کن:
1 - برو محیط symbol selector
2- Edit symbol رو بزن و وارد محیط symbol property Editor بشو و از قسمت Type گزینه picture fill symbol (برای پولیگون ) و picture maker symbol (برای لایه نقطه ای) رو بزن وارد هارد کامپیوتر خواهی شد تصویرت رو انتخاب کن
3- در نهایت بعد از ok کردن در پنجره symbol selector گزینه save as رو بزن تا سیمبل مورد نظر ذخیره شود.
4- با آرزوی موفقیت
پاسخ
(۰۵-۲۹-۱۳۹۳، ۰۶:۵۱ ب.ظ)مهدی مرادی نوشته است:

از طریق ArcGis میشه درست کرد. به این صورت اقدام کن:
1 - برو محیط symbol selector
2- Edit symbol رو بزن و وارد محیط symbol property Editor بشو و از قسمت Type گزینه picture fill symbol (برای پولیگون ) و picture maker symbol (برای لایه نقطه ای) رو بزن وارد هارد کامپیوتر خواهی شد تصویرت رو انتخاب کن
3- در نهایت بعد از ok کردن در پنجره symbol selector گزینه save as رو بزن تا سیمبل مورد نظر ذخیره شود.
4- با آرزوی موفقیت

سلام دوست عزیز
به این صورت که شما فرمودین برای زمانی هست که ما سیمبل مورد نظر را داشته باشیم بعد انتخابش کنیم.اما اگه بخواهیم با این نرم افزار سیمبل جدید بسازیم یعنی بکشیم آنوقت چه باید کرد؟ از طریق Editor می شه درست کرد بعد فایل رااکسپورت گرفت بعدش از راهی که شما فرمودین سیمبول مورد نظر را تعریف کنیم؟
پاسخ
شیوا خانم اگر امکانش هست یک ویدیو در مورد ساخت و فراخوانی سیمبل در کرل دراو و جی آی اس تهیه کنید تا ما هم یاد بگیریم.البته اگر دوست داشتید
پاسخ
سلام از این لینک میتونید فیلم رو دانلود کنید.

منبع: مهندس مجید اسدی
پاسخ
منظورم ساخت در کرل دراو هم هست مهندس جان
پاسخ
(۰۵-۳۰-۱۳۹۳، ۰۳:۵۱ ب.ظ)ganjoor نوشته است: منظورم ساخت در کرل دراو هم هست مهندس جان

حتما آقای مهندس. خوشحال می شم بتونم کمکی کرده باشم.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,183 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,066 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,201 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,690 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,321 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,497 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 14,716 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 14,899 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,294 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,337 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس