جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاربرGISدر تحلیل خطر احتمالاتی زلزله
با سلام بله شما درست میفرمایید.ظاهرا خود سوال کننده زیاد براش مهم نبوده که پی گیری نکردن..........!!!!!!!!!!
[/quote]

از این که سعی شد به سوالم پاسخ داده شود تشکر می کنم.اما اگر دوستان سوال بنده را به درستی درک کرده باشند متوجه خواهند شد که کار از یک بافر زدن ساده وکارهایی که به صورت عادی در gis می توان انجام داد سخت تر است.به همین جهت بنده دچار مشکل شده ام.
پاسخ هایی هم که دوستان زحمت کشیدن دادن مربوط به کارهای پیش پا افتاده ای است که می توان با gisانجام داد.
فکر می کنم سوال را به گونه ای مطرح کردم که خوب تفهیم نشده است.
با تشکر
پاسخ
(۰۲-۲۱-۱۳۹۳، ۱۰:۲۹ ق.ظ)sahar3000 نوشته است: با سلام بله شما درست میفرمایید.ظاهرا خود سوال کننده زیاد براش مهم نبوده که پی گیری نکردن..........!!!!!!!!!!

از این که سعی شد به سوالم پاسخ داده شود تشکر می کنم.اما اگر دوستان سوال بنده را به درستی درک کرده باشند متوجه خواهند شد که کار از یک بافر زدن ساده وکارهایی که به صورت عادی در gis می توان انجام داد سخت تر است.به همین جهت بنده دچار مشکل شده ام.
پاسخ هایی هم که دوستان زحمت کشیدن دادن مربوط به کارهای پیش پا افتاده ای است که می توان با gisانجام داد.
فکر می کنم سوال را به گونه ای مطرح کردم که خوب تفهیم نشده است.
با تشکر
[/quote]
لازم دونستم چندتا نکته رو خدمت شما عرض کنم:
اول اینکه هر چیزی تو این دنیا نسبیه و اگه چیزی واسه شما پیش پا افتاده است لزوما همیشه اینطوری نیست! و اینکه اگه قراره کسی چیزی به اشتراک بزاره و یا پاسخی بده به خاطر به رخ کشیدن خود اون شخص نیست و نباید باشه و فقط و فقط هدف کمک به همدیگس. تو این مورد خود من همون اول هم گفتم سوالتون دقیقا مشخص نیست که در این صورت خود شما می بایست بیشتر همکاری می کردید تا به جوابتون برسید اما به قول دوستمون انگار واسه خودتون اصلا مهم نبود که...
در نهایت "آینه شکستن خطاست..."
بازم اگه سوالی بود بپرسید
موفق باشید
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
دوستان اصلاً احتیاجی به این بحث ها نیست ... اگه کسی پاسخی به سوالی میده حتماً قصد کمک داره وو اگه کسی سوالی میپرسه حتماً به مشکلی برخورده که اومده سوال بپرسه.. هدف ما از این انجمن همینه که بتونیم به همدیگه کمک کنیم

خانم سلیمانی شما اگه براتون مقدور هستش یه قسمت از فایل وکتور خودتون رو برای ما آپلود کنید تا ببینیم چه فیلد هایی دارید.. چون باید به هر حال pixel value شما ابتدا تعریف شه و بعد نسبت به هر پیکسل میزان فاصله و نهایتاً خطر محاسبه شه.. اگه حجم کار زیاد بود یه محدوده ی کوچیک هم export بگیرید هم کفایت میکنه
به جای لعنت فرستادن به تاریکی، شمعی را روشن کن
پاسخ
(۰۲-۲۱-۱۳۹۳، ۰۱:۰۷ ب.ظ)دلدار چراغوندي نوشته است: دوستان اصلاً احتیاجی به این بحث ها نیست ... اگه کسی پاسخی به سوالی میده حتماً قصد کمک داره وو اگه کسی سوالی میپرسه حتماً به مشکلی برخورده که اومده سوال بپرسه.. هدف ما از این انجمن همینه که بتونیم به همدیگه کمک کنیم

خانم سلیمانی شما اگه براتون مقدور هستش یه قسمت از فایل وکتور خودتون رو برای ما آپلود کنید تا ببینیم چه فیلد هایی دارید.. چون باید به هر حال pixel value شما ابتدا تعریف شه و بعد نسبت به هر پیکسل میزان فاصله و نهایتاً خطر محاسبه شه.. اگه حجم کار زیاد بود یه محدوده ی کوچیک هم export بگیرید هم کفایت میکنه
بنده هم منظورم همین بود و اصولا اهل بحث کردن نیستم
فقط یه جاهایی لازمه که یه چیزایی حتما یادآوری بشه...
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
بنده هم منظورم همین بود و اصولا اهل بحث کردن نیستم
فقط یه جاهایی لازمه که یه چیزایی حتما یادآوری بشه...
[/quote]

جناب چراغوندی:روشی که مد نظر من هست قبلا در امپریاکالج انگلیس توسط یکی از اساتید جهت انجام پروژه تحلیل خطر استفاده شده اما ایشان نحوه انجام دادن را در اختیار کسی قرار نمی دهند.من خودم پروژه را با تقسیم کردن هر چشمه به 4 قسمت توسط اتوکد انجام دادم و جهت افزایش دقت محاسبات تصمیم داشتم که از روش تقسیم کردن هر چشمه به صورت پیکسل هم استفاده کنم.
در پاسخ دوستمان باید عارض شوم که درست می فرمایید همه چیز نسبی است.ممکن است بنده در بیانم اشتباه کرده باشم اما باید توجه داشت که
این جا یک فروم علمی است
موضع گرفتن در مقابل دیگران را کنار بگذاریم .ما انسان ها در مقامی نیستیم که لزوم و ضرورت چیزی را برای یکدیگر تعیین نماییم.

فایل اتوکد چشمه ها همراه با محل پروزه که با یک نقطه مشخص شده قابل ضمیمه شدن نیست.برای جنابعالی میلش کردم.
پاسخ
باسلام در بحث تحلیل خطر باید از سایت موردنظر که point میباشد به گسل، خطی عمود کرد ومقدار این فاصله را بدست آورد از چه گزینه ای در gis میشه استفاده کرد؟
ممنون از وقتی که میذارید.

سلام
سوالی در مورد درون یابی داشتم پس از کار با نرم افزار های تحلیل خطر لایه ای بدست آورده ام که دارای سه فیلد اطلاعاتی می باشد طول،عرض وارزش لرزه خیزی .از روشهای درون یابی IDW,Splineوkirging شما کدام روش را پیشنهاد میکنید؟ من روش spline رو انجام دادم اما حالا شک دارم.میخواستم بدونم توتحلیل خطر عرفش چیه؟پس از درون یابی ،روش تولید منحنی میزان اتوماتیک رو از مسیر (spatial/surface analysis/contour) میرم اماتوصفحه3contour تاگزینه هست بنام های zfactor ,base contour,contour interval اگه میشه این گزینه هارو برام یکم توضیح بدید ممنون میشم
باتشکر فراوان.
پاسخ
سلام دوست عزیز یک درون یابی موفق درون یابی هست که شما به فرض مثال همان سه روشی که معرفی کرده اید را محاسبه و RMSE و MBE هر یک را جداگانه محاسبه کنیدو و یر یک که مقدار مربع خطا کمتری داشته آن روش را انتخاب کنید.
در مورد سوال دوم
base ارتفاع پایه برای محاسبه خطوط تراز
zfactor تنظیم کننده واحده ارتفاعی ورودی شما هست.برای مثال اگر واحد z شما فوت باشه و واحد x,y شما متر باشه، شما قطه به یقین zfactor را باید 0.3048 حالا چرا ؟
چون واحد z که فوت بود و واحد x,y هم که متر بود و می دونیم که هر یک فوت می شه 0.3048 این از این. اگر واحد شما یکسان چیزی وارد نکنید.
contour interval فاصله بین خطوط تراز هست مثل چند متر چند متر باشه 10 متر 20 متر 100 متر یا n متر
پاسخ
سلام
من یه نقشه دارم تو جی ای اس میخوام اونوشبکه بندی کنم ، میخوام براساس طول وعرض جغرافیایی اینکار رو انجام بدم یا براساس یه مقدار ثابت ک هر طول یا عرض این شبکه ها دارای مقداری باشه که خودم اونو تعیین کنم ،نمیدونم از چه مسیری میتونم این کاروانجام بدم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نمودار رزدیاگرام در gis abasalian 7 6,805 ۰۳-۱۸-۱۴۰۱، ۰۳:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Kasra. B
  کاربردهای GIS در برنامه ریزی شهری مصطفی شعبانی 0 1,042 ۰۸-۰۶-۱۳۹۹، ۱۱:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: مصطفی شعبانی
  ترسیم نیمرخ طولی آبراهه اصلی حوضه آبریز در GIS rahmati-gis 0 2,169 ۱۱-۲۶-۱۳۹۶، ۱۱:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati-gis
  نیاز به نقشه های هرمزگان saeb65 1 2,326 ۰۶-۰۱-۱۳۹۶، ۱۱:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: atos
  مکانیابی باروش AHP و نرم افزار GIS ali mohamadi 9 9,015 ۱۰-۰۶-۱۳۹۵، ۱۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ali mohamadi
Brick دریافت راهنمای فارسی آمایش سرزمین در علوم محیطی - ArcGIS basinblue 0 1,715 ۰۶-۰۴-۱۳۹۵، ۰۶:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: basinblue
  آموزش مکانیابی بانک جدید به روش بولین rezahashemi90 6 7,079 ۰۵-۱۵-۱۳۹۵، ۰۹:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mina_1364
  محاسبه ارتفاع منحنی میزان فرعی marzieh411 2 2,597 ۰۵-۱۴-۱۳۹۵، ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: saied94
Video فیلم آموزش استفاده از الحاقی تحلیل GeoStatistical (زمین آمار) - میان یابی basin 3 2,567 ۰۵-۱۳-۱۳۹۵، ۱۲:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: مهبانگ
  تقسیم بندی و کدگذاری حوضه های آبریز و محدوده های مطالعاتی کشور basin 0 2,386 ۰۸-۲۸-۱۳۹۴، ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: basin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس