جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک فوری
سلام
کمک فوری
من انالیز ها روباarctoolbox انجام می دم ولی نقشه حاصله بشکل ظاهر می شود از لایه پلیگونی به بیرون می افتد وهمه جای آن نیست؟؟؟چکار کنم این درست داخل محدوده پلیگون بیقتد؟؟؟؟؟ ممنون از راهنمایی شما
پاسخ
(۱۱-۱۵-۱۳۹۴، ۰۲:۴۸ ب.ظ)alavipour89 نوشته است: سلام
کمک فوری
من انالیز ها روباarctoolbox انجام می دم ولی نقشه حاصله بشکل ظاهر می شود از لایه پلیگونی به بیرون می افتد وهمه جای آن نیست؟؟؟چکار کنم این درست داخل محدوده پلیگون بیقتد؟؟؟؟؟ ممنون از راهنمایی شما

سلام.بعد از اینکه تحلیل رو انجام دادید می تونید از دستور extract by mask استفاده کنید و محدوده پلی گونی رو بهش معرفی کنید. این دستور برای شما دقیقا همون محدوده رو برش میده که می خواید
پاسخ
با سلام قسمت Environment نرم افزارت رو چک کن و لایه پلیگونی یا محدوده خود را در قسمت processing Extent و raster analysis معرفی کن تا تحلیلاتون درست در داخل محدوده اعمال گردند.
پاسخ
با سلام بنده عضو جدید انجمن هستم

سوال مهمی دارم
من یک نقشه دارم که با GIS تولید شده اما این نقشه به صورت عکس است و پسوند عکس یعنی jpg است. باید قسمتی از این نقشه را بریده و جدا کنم و سپس
من مجبورم یک شبکه چهار خانه با ابعاد مثلا 150در 150 متر روی زمین را روی همین قسمت بریده شده از عکس از این نقشه طراحی کنم اما هیچ اطلاعی از نرم افزار GIS اگر امکان پذیر هست لطفا راهنمایی فرمائید.
پاسخ
(۰۳-۲۰-۱۳۹۵، ۱۱:۵۲ ق.ظ)ATP نوشته است: با سلام بنده عضو جدید انجمن هستم

سوال مهمی دارم
من یک نقشه دارم که با GIS تولید شده اما این نقشه به صورت عکس است و پسوند عکس یعنی jpg است. باید قسمتی از این نقشه را بریده و جدا کنم و سپس
من مجبورم یک شبکه چهار خانه با ابعاد مثلا 150در 150 متر روی زمین را روی همین قسمت بریده شده از عکس از این نقشه طراحی کنم اما هیچ اطلاعی از نرم افزار GIS اگر امکان پذیر هست لطفا راهنمایی فرمائید.

سلام. شما باید ابتدا نقشه تون رو ژئورفرنس کنید. بعد میتونید یه پلی گون با ابعادی که میخاید رو روی نقشه ایجاد کنید و با دستور extract by mask محدوده مورد نظرتون رو برش بدید.
پاسخ
سلام.
اگر میخواین این شبکه 150 متری را ایجاد کنید باید از ابزار fishnetاستفاده کنید.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چرخاندن نقشه در ArcGIS فردین آژغ 0 2,729 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۱:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  ساخت یک هیلشید واقعگراینه‌تر فردین آژغ 0 1,604 ۰۵-۰۲-۱۳۹۸، ۱۱:۱۲ ق.ظ
  مجموعه ای از کالر رمپ ها فردین آژغ 0 1,318 ۰۸-۲۳-۱۳۹۷، ۰۳:۲۷ ب.ظ
  مجموعه ای از سیمبل های GIS فردین آژغ 0 3,879 ۰۸-۱۹-۱۳۹۷، ۰۱:۴۰ ب.ظ
  طراحی یه نقشه استاندارد فردین آژغ 18 20,864 ۰۵-۲۱-۱۳۹۷، ۱۲:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamad020
  درخواست تفکیک زمین mrneamati19 1 1,712 ۰۱-۰۷-۱۳۹۷، ۰۹:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: rawof
  طراحی نقشه parantezbaz 1 2,310 ۰۹-۱۰-۱۳۹۶، ۰۸:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saied94
  کمک جهت پایان نامه coyness 0 1,199 ۰۵-۱۸-۱۳۹۶، ۰۱:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: coyness
  راهنمایی درباره مشخص کردم مکانها با جی آی اس naserzadeh 6 5,230 ۰۲-۰۴-۱۳۹۶، ۱۱:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ایلکای
  سیلاب شهری .بابلسر coyness 0 1,253 ۱۰-۲۰-۱۳۹۵، ۰۶:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: coyness

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس