جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گام به گام با GIS....بخش 5......Network Analysis ...Location Allocation
در تاپیک های مربوط به بحث های گام به گام و ساده ی GIS به مسائل زیر اشاره کردیم .
1) GIS رسیدن به جواب هاست.مدیر نیست و ابزاری برای مدیریت است.و به ما در تصمیم گیری بهتر کمک میکند.

2)دو نوع مدل داده ی مکانی داریم .وکتور و رستر

3)مزایای مدل برداری :تحلیل شبکه Network analysis در این مدل به سادگی قابل اجراست .

اما Networkیا شبکه چیست ؟ که از مزایای مدل برداری نام برده میشود؟
ما در این تمرین قصد نداریم وارد مباحث تخصصی NetWork شویم .
این مباحث در آینده به طور کامل بحث خواهند شد.

هدف حل یک تمرین واقعی برای آشنایی با داده های مکانی و نشان دادن مزیت وکتور در تحلیل شبکه و رسیدن به جواب مساله برای کمک به تصمیم گیری بهتر است .همراه شدن در یک تمرین واقعی و عملی نگاه به مباحث را عمق میدهد.

[تصویر:  GUID_99D06D1A_7C7E_4F18_A7DB_014A17AE3FB0_web.png]

مرکز خدمات درمانی دچار کمبود بودجه شده است.

کلینیک های درمانی سیاری که در سال پیش ایجاد شده بود باید به نصف کاهش پیدا کند .

هدف این است با کم کردن کلینیک های سیار ،بودجه را کنترل کنیم و از طرفی برای واکسیناسیون آنفلونزا در سطح شهر ،توزیع مناسبی از کلینک های سیار و ثابت برای خدماتی بهتر به شهروندان داشته باشیم .

داده های تمرینی مورد نیاز این تمرین +فایل آموزشی که برای این تمرین آماده کردم رو گام به گام پیش برید تا ببینیم

GIS برای بی پولی مدیران ،راه حلی داره ؟!!!!!!!

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   allocation.zip (اندازه: 19.79 MB / تعداد دفعات دریافت: 2,189)
.pdf   Location-allocation.pdf (اندازه: 2.28 MB / تعداد دفعات دریافت: 2,546)

از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کني.

پاسخ
با سلام خیلی ممنون تمرین خوبی بود اما اگه میشه چگونگی ساخت لایه های تحلیل شبکه و تشکیل دیتابیس اون رو هم از مبانی، توضیح بدهید. با تشکر
پاسخ
سلام، ممنون

بله ، حتما . پروزه های مربوط به زئودیتابیس و بحث های تخصصی تحلیل شبکه هم در برنامه ی آموزش هست .

وقتی از مزیت های مدل برداری صحبتی میشه،تحلیل شبکه پای ثابت لیست مزیت هاست.
این تمرین تنها هدفش ، نشون دادن این قابلیت بود.

از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کني.

پاسخ
تشکر از شما دوست عزیز .عالی بود
پاسخ
سلام
عالی بود. ممنون.
پاسخ
با سلام یک سوال داشتم اگر کسی بلده ممنون میشم راهنمایی کنه
دو لایه در جی آی اس دارم یکی مختصات 1000 تا فروشگاهه و یک لایه دیگه تقسیمات شهرستانیه وقتی دو تا لایه و با هم روشن میکنم مشخص میشه تک تک چک کرد که هر فروشگاه در کدوم شهره اما مشکل من اینه که برای 1000 تا فروشگاه خیلی زمانبره راه ساده تری نیست که بتونم شهرستان این فروشگاههها رو استخراج کنم؟
با تشکر
پاسخ
(۰۴-۲۶-۱۳۹۶، ۰۴:۵۲ ب.ظ)mr_civil نوشته است: با سلام یک سوال داشتم اگر کسی بلده ممنون میشم راهنمایی کنه
دو لایه در جی آی اس دارم یکی مختصات 1000 تا فروشگاهه و یک لایه دیگه تقسیمات شهرستانیه وقتی دو تا لایه و با هم روشن میکنم مشخص میشه تک تک چک کرد که هر فروشگاه در کدوم شهره اما مشکل من اینه که برای 1000 تا فروشگاه خیلی زمانبره راه ساده تری نیست که بتونم شهرستان این فروشگاههها رو استخراج کنم؟
با تشکر
سلام
فک کنم بتونم یه راه حل پیدا کنم. ولی دقیق هنوز مطمئن نیستم .امکانش هست داده هاتونو برام بفرستین من یه تستس کنم جواب رو بهتون بدم.

(۰۴-۲۶-۱۳۹۶، ۰۴:۵۲ ب.ظ)mr_civil نوشته است: با سلام یک سوال داشتم اگر کسی بلده ممنون میشم راهنمایی کنه
با تشکر

سلام پیدا کردم از گزینه spatial join استفاده کنید.
من انجام دادم درست بود.عکس اون گزینه رو هم براتون فرستادم.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فیلم آموزش ArcGIS 10.4.1 بر مبنای کتاب Getting to Know ArcGIS محمد عباسی 7 7,221 ۰۲-۲۰-۱۳۹۹، ۰۴:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: amirky434
  آموزش ArcGIS------ بخش اول ------Introduction and Map Design Parvane 11 22,216 ۰۷-۱۴-۱۳۹۶، ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: سعید نصیری
  گام به گام با GIS........بخش 6--- GeoReferencing - زمین مرجع -- Parvane 15 18,119 ۰۴-۲۶-۱۳۹۶، ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mr_civil
  گام به گام با GIS------بخش 1 ------GIS Concept Parvane 1 6,741 ۰۸-۰۵-۱۳۹۴، ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: amirbazgir
  گام به گام با GIS..........بخش 8 -----آموزش ایجاد TIN Parvane 2 6,432 ۰۸-۰۳-۱۳۹۴، ۱۲:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam taban
  گام به گام با GIS........بخش7----- مدل سازی سطح- شبکه ی نا منظم مثلثی TIN Parvane 5 7,737 ۰۲-۱۵-۱۳۹۴، ۰۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رضا اکبری سورک
  گام به گام با GIS---------- بخش 9-------- مروری بر ژئودیتابیس+آموزش Parvane 1 6,090 ۱۱-۰۱-۱۳۹۳، ۰۳:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: niyo0sha
  گام به گام با GIS........بخش 4-----(-Spatial Data Model (Raster Part Parvane 0 5,414 ۰۷-۲۰-۱۳۹۳، ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Parvane
  گام به گام با GIS----------بخش 3-----(-Spatial Data Model(Vector Part Parvane 0 4,825 ۰۷-۱۷-۱۳۹۳، ۱۲:۴۰ ب.ظ
  گام به گام با GIS------بخش2------Geographic-Spatial Data Parvane 0 5,973 ۰۷-۱۲-۱۳۹۳، ۱۲:۴۴ ق.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس