جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یه مشکل آرک مپی!!
Sad 
من یه مشکلی دارم وقتی می خوام یه نقشه ای که درست کردم رو اکسپورت بگیرم،(با پسوند ای پی اس،حالتی که وکتور باشه)نمی دونم چرا وقتی با ایلاستریتور بازش می کنم حالت نگاتیو(یه جوری میشه که نصفش مثلا سیاه میشه و فونت فارسیشم به هم میخوره) پیدا می کنه؟؟؟؟(جالب اینجاست که همیشه اینجوری نمیشه!!!!)
لطفا کمکم کنید.
پاسخ
(۰۳-۲۹-۱۳۹۲، ۱۲:۵۶ ق.ظ)niusha16 نوشته است: من یه مشکلی دارم وقتی می خوام یه نقشه ای که درست کردم رو اکسپورت بگیرم،(با پسوند ای پی اس،حالتی که وکتور باشه)نمی دونم چرا وقتی با ایلاستریتور بازش می کنم حالت نگاتیو(یه جوری میشه که نصفش مثلا سیاه میشه و فونت فارسیشم به هم میخوره) پیدا می کنه؟؟؟؟(جالب اینجاست که همیشه اینجوری نمیشه!!!!)
لطفا کمکم کنید.

قاعدتا نباید اینجروری بشه شما چرا با Jpg یا Tiff ذخیرش نمیکنید؟
پاسخ
قاعدتا نباید اینجروری بشه شما چرا با Jpg یا Tiff ذخیرش نمیکنید
[/quote]

دلایل زیادی داره اینکه علاوه بر اینکه وکتور ذخیره میشه،حجم کمی هم داره،امکان تغییرات مجدد را هم می دهد.
پاسخ
(۰۳-۳۰-۱۳۹۲، ۰۳:۰۶ ب.ظ)niusha16 نوشته است: قاعدتا نباید اینجروری بشه شما چرا با Jpg یا Tiff ذخیرش نمیکنید

دلایل زیادی داره اینکه علاوه بر اینکه وکتور ذخیره میشه،حجم کمی هم داره،امکان تغییرات مجدد را هم می دهد.
[/quote]

خب درسته حجم کم رو قبول دارم ولی تو میتونی با PDF هم همین حجم کم رو داشته باشی و وکتوری باشه اما تغییرات بعدی رو شما میتونی در MXD ذخیره شده اعمال کنی و دوباره خروجی بگیری؟
شاید من چون زیاد با این پسوند کار نکردم بلد نیستمSmile)
پاسخ
خب درسته حجم کم رو قبول دارم ولی تو میتونی با PDF هم همین حجم کم رو داشته باشی و وکتوری باشه اما تغییرات بعدی رو شما میتونی در MXD ذخیره شده اعمال کنی و دوباره خروجی بگیری؟
شاید من چون زیاد با این پسوند کار نکردم بلد نیستمSmile)
[/quote]

چه خوب که PDF هم میتونه وکتور باشه(هرچند با EPS یا AI فرق میکنه ولی بهتر از رستر بودنه)،مرسی از یادآوری.Big Grin
پاسخ
ممنون میشیم اگه پروژتون رو که لازمش ساختن ای پی اس بود توضیح بدین تا ما هم بیشتر با این موضوع آشنایی پیدا کنیم
پاسخ
(۰۳-۳۰-۱۳۹۲، ۰۹:۱۸ ب.ظ)فردین آژغ نوشته است: ممنون میشیم اگه پروژتون رو که لازمش ساختن ای پی اس بود توضیح بدین تا ما هم بیشتر با این موضوع آشنایی پیدا کنیم

eps هیچ چیز عجیبی نیست. فکر ام نمی کنم مزیت خاصی نسبت به pdf داشته باشه.
ما گاهی وقتی می خواستیم نقشه ای رو از cad ببریم به photoshop که روش کارهای گرافیکی انجام بدیم، با فرمت eps ذخیره اش می کردیم.
باز شدنش تو فوتوشاپ ام هیچ فرقی با pdf نمی کرد.
پاسخ
(۰۳-۳۰-۱۳۹۲، ۰۹:۱۸ ب.ظ)فردین آژغ نوشته است: ممنون میشیم اگه پروژتون رو که لازمش ساختن ای پی اس بود توضیح بدین تا ما هم بیشتر با این موضوع آشنایی پیدا کنیم

برای یک کار کلاسی(!)،اطلاعات GIS ای که رو که لازم به یکسری تغییرات(گرافیکی یا هندسی یا ...)است با نرم افزار ایلاستریتر درست میکنم،به همین دلیل یه Format ای که مختص خود این نرم افزار باشه رو انتخاب می کردم( EPS،AL).مطمئنا Format های دیگه مثل PDF یا ... هست که من چون با انها کار نکردم برام ارجعیت ندارند.شایدم دلیل بهتر بودن آن(EPS)نسبت به PDF همین باشه.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تهیه نقشه شیب ghogha 7 4,171 ۰۸-۰۱-۱۳۹۹، ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ghogha
  لینک بزرگترین گروه GIS ( پرسش و پاسخ ) در تلگرام فردین آژغ 1 3,569 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  تبلیغات فردین آژغ 0 1,020 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  نیاز به نقشه های ،جنس خاک، شیب، جهت شیب و جنس زمین همدان kazem akbari 8 5,919 ۰۲-۰۵-۱۳۹۸، ۱۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Alireza1373
  تصویر ماهواره ای با کیفیت بالا فردین آژغ 1 3,051 ۱۰-۰۶-۱۳۹۷، ۰۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad278
  مشکل لایسنس gis 9.3 dehdari70 1 2,790 ۱۲-۰۸-۱۳۹۶، ۰۶:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  درخواست afsan 5 5,315 ۱۰-۲۰-۱۳۹۶، ۱۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: faeze
  خطای 010267 و 010328 در gis rezashadi 4 7,494 ۰۹-۱۸-۱۳۹۶، ۰۶:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: erosin
  انجام پروژه های GIS rahmati_gis 0 2,350 ۰۵-۱۳-۱۳۹۶، ۰۷:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati_gis
  ابزار آب زیرزمینی در GIS HamidKazemitabar 1 2,372 ۰۴-۱۸-۱۳۹۶، ۰۴:۳۵ ب.ظ