جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک سوال فوری- محاسبه فاصله از نقطه
سلام خدمت همه دوستان
برای محاسبه فاصله اقلیدسی از یک نقطه(مثلا مرکز یک شهر) از دستور
sapatial analyst tools-Distance-Euclidean distance در Arcgis9.3استفاده می کنم و فاصله هر پیکسل را از پیکسل مورد نظر(نقطه=مرکز شهر) حساب می کند اما تا هر جایی که خود نرم افزار می خواد حساب می کنه مثلا تا فاصله 2کیلومتری نقطه و اینجا مشکل کار است که آن چیزی که مد نظرم است اینه که فاصله را تا جایی حساب کنه که کل شهر را پوشش بدهد. درضمن من نقطه را از google earth استخراج می کنم و همچنین یک لایه مرز شهر را دیجیتایز شدهد دارم که اگر بتونم فاصله را از نقطه مد نظر برای تمام این لایه حساب کنه، مسیله ام حل میشه.
ممنون میشم که هرکسی میدونه کمکم کنه.تشکر
پاسخ
(۰۹-۳۰-۱۳۹۳، ۱۱:۳۵ ب.ظ)92304007 نوشته است: سلام خدمت همه دوستان
برای محاسبه فاصله اقلیدسی از یک نقطه(مثلا مرکز یک شهر) از دستور
sapatial analyst tools-Distance-Euclidean distance در Arcgis9.3استفاده می کنم و فاصله هر پیکسل را از پیکسل مورد نظر(نقطه=مرکز شهر) حساب می کند اما تا هر جایی که خود نرم افزار می خواد حساب می کنه مثلا تا فاصله 2کیلومتری نقطه و اینجا مشکل کار است که آن چیزی که مد نظرم است اینه که فاصله را تا جایی حساب کنه که کل شهر را پوشش بدهد. درضمن من نقطه را از google earth استخراج می کنم و همچنین یک لایه مرز شهر را دیجیتایز شدهد دارم که اگر بتونم فاصله را از نقطه مد نظر برای تمام این لایه حساب کنه، مسیله ام حل میشه.
ممنون میشم که هرکسی میدونه کمکم کنه.تشکر

شما اگه فایلتون وکتوری و دیجیت شده هستش از ابزار Near یا Point distance استفاده کنید
پاسخ
ممنون اقا مهدی، تستش می کنم، ایشالا که واسه کار من جواب بده.مرسی
پاسخ
شما از قسمت Aalysis tools,,proximity,,,muliple ring buffer
استفاده کن، چون لایه نقطه ای داری، مرزشهر رو هم تو جی ای اس اد کن و بر اساس فاصله هایی که میدی، ببینتا کجای مرزت میوفته
اگر هم از مسیر اقلیدیسی رفتی از قسمت پایین کادری که لایتو اضافه کردی Environment,,prosesing Excent
لایه مرزتو معرفی کن
پاسخ
مرسی، چون انتهای کارم باید رستر باشه نمیتونم از رینگ بافر استفاده کنم.
در مورد فاصله اقلیدسی هم منظورتون رو متوجه نمیشم. توی قسمت پنجره فاصله اقلیدسی یک حداکثر فاصله هست که هرچند که اونو تغییر میدم تغییری پیدا نمیشه. لایه مرز رو کجا باید اضافه کنم؟
باز هم مرسی
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,761 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,616 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,728 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,759 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,823 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 15,036 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 15,234 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 15,454 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,821 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,969 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس