جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ENVI
با سلام
ینده تعدادی تصویر IRS دارم وقتی توی نرم افزار ENVI بازش میکنم تصویر لود نمیشه و از من SAMPLE و LINE میخواد . این اطلاعات رو از کجا و چطوری وارد کنم تا بتونم تصاویر رو لود کنم
پاسخ
(۰۷-۱۶-۱۳۹۲، ۰۹:۵۴ ق.ظ)geoscir نوشته است: با سلام
ینده تعدادی تصویر IRS دارم وقتی توی نرم افزار ENVI بازش میکنم تصویر لود نمیشه و از من SAMPLE و LINE میخواد . این اطلاعات رو از کجا و چطوری وارد کنم تا بتونم تصاویر رو لود کنم

معمولاً داخل فولدر تصاوير ماهواره اي جداي از نوع آن ، فايل متني با فرمت txt يا بدون پسوند و باحجم كم وجود دارد كه اطلاعات مربوط به عكس در آن ذخيره مي گردد تعداد سطر و ستون هم در آن نوشته شده است. براحتي مي تواني اين اعداد را در Envi وارد كني تا عكسها لود شود.
پاسخ
(۰۷-۱۶-۱۳۹۲، ۱۰:۴۷ ق.ظ)hosseinzadeh.s نوشته است:
(۰۷-۱۶-۱۳۹۲، ۰۹:۵۴ ق.ظ)geoscir نوشته است: با سلام

معمولاً داخل فولدر تصاوير ماهواره اي جداي از نوع آن ، فايل متني با فرمت txt يا بدون پسوند و باحجم كم وجود دارد كه اطلاعات مربوط به عكس در آن ذخيره مي گردد تعداد سطر و ستون هم در آن نوشته شده است. براحتي مي تواني اين اعداد را در Envi وارد كني تا عكسها لود شود.
ممنونم
چند تا فایل هست وقتی باز میکنم تعدادی اعداد و ارقام هست ولی مشخص نیست کدام مربوط به سطر و ستون هاست
پاسخ
دوستان من فیلم اموزشی envi را می خواستم تهیه کنم کسی سراغداره از کجا باید تهیه کنم
پاسخ
با سلام
تصاویر خام و بدون پردازش IRS به فرمت BIL فایل هستش که برای باز کردن آن کافیه open image file رو بزنی و قایلی که با فرمت BIL هست رو انتخاب کنی.
انوی با تصاویر با فرمت img مشکل داره و موقع لود این تصاویر از شما سطر و ستون می خواد.
پاسخ
با سلام
مراحل زیر رو دنبال کنید
1-tab file
2-open external file
3-IRS
انتخاب تصویر
موفق باشید!
پاسخ
سلام دوست عزیز شما تصاویرتان را با فرمتی به غیر از فرمت فعلی تصویر باز کنیید. در واقع هنگام importکردن داده فرمت را عوض کنید بعد داده شما را باز میکند. اگر نشود خطا را برای من بفرستید تا برسی کنم و مجددا اطلاع بدم
[/font]قرن ما شاعر اگر داشت هوا بهتر بود...خوار هم کم نبود از گل بسا بهتر بود
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  محاسبه دمای سطح زمین و سطح آب مهدی مرادی 8 11,338 ۱۰-۲۷-۱۴۰۰، ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  ژئورفرنس کردن تصویر در نرم افزار ENVI مهدی مرادی 10 11,608 ۰۵-۲۲-۱۴۰۰، ۱۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mohadeseajami
  تصحیح FLAASH fare 0 1,221 ۰۷-۲۴-۱۳۹۸، ۰۹:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: fare
  اندیکس تصاویر استر احمد مرادی 2 3,702 ۰۵-۱۰-۱۳۹۸، ۰۱:۴۹ ب.ظ
  پردازش تصویر سنتینل 2 fare 0 1,493 ۰۵-۰۸-۱۳۹۸، ۰۹:۰۰ ب.ظ
  تصحیح هندسی عکس هوایی و تصویر ماهواره ای fa.zn 1 3,121 ۱۲-۰۸-۱۳۹۶، ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  آموزش دانلود جدیدترین تصاویر ماهواره ای از ایران mahmuud 0 2,148 ۱۱-۲۵-۱۳۹۶، ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mahmuud
  سوال در مورد گوگل ارث gis.man 5 4,253 ۰۸-۲۱-۱۳۹۶، ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: eh3an2010
  تصویر ماهواره نوا 19 ayob_f 1 1,740 ۰۸-۰۱-۱۳۹۶، ۱۰:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: yosef
  ویرایش جزییات یک تراک arsham1090 0 1,623 ۰۵-۰۹-۱۳۹۶، ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arsham1090

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس