ارسالها: 32
موضوعها: 15
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۲
اعتبار:
1
با سلام.
نیاز فوری به اطلاعاتی در مورد نحوه Georeferencing کردن دارم که از کجا مختصات را پیدا کنم.
نحوه Georeferencing رو بلدم ولی نمیتونم مختصات را پیدا و وارد کنم؟
لطفآ راهنمایی کنید
آیا این فایل پیوست درست Georeferencing شده است؟؟؟؟؟
ارسالها: 386
موضوعها: 129
تاریخ عضویت: فروردین ۱۳۹۲
اعتبار:
31
۰۳-۰۴-۱۳۹۳، ۰۴:۴۹ ب.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳-۰۴-۱۳۹۳، ۰۴:۵۳ ب.ظ، توسط ganjoor.)
سوالتون مبهم هست .لطفا واضحتر بیان کنید
اگر منظورتون این هست که نقاط x,y رو ندارین میتونین از google earth برداشت کنید.
اگر منطورتون سیستم تصویر هست می تونید از define موجود در arc toolbox استفاده کنید و اگرهای دیگر
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
ارسالها: 134
موضوعها: 45
تاریخ عضویت: فروردین ۱۳۹۲
اعتبار:
36
دوست عزیز شما باید از گوگول ارث استفاده کنید.. نقاطی که به راحتی میشه پیدا کرد رو مشخص کنید و در گوگل ارث نقطه بزنید و طول و عرض جغرافیایی رو استخراج کنید
به جای لعنت فرستادن به تاریکی، شمعی را روشن کن
ارسالها: 32
موضوعها: 15
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۲
اعتبار:
1
با سلام
نیاز فوری هست؟؟؟
آیا در موقع وارد کردن نقاط x , y به ترتیب باید x هارو با مختصات N و y هارو با مختصات E وارد کنم؟!
مطابق شکل زیر درست است؟؟؟؟!!
ارسالها: 5,017
موضوعها: 23
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
اعتبار:
61
۰۳-۰۵-۱۳۹۳، ۱۲:۴۸ ق.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳-۰۵-۱۳۹۳، ۰۱:۰۶ ق.ظ، توسط fare.)
با سلام
لازم دیدم نکته ای رو مابین حرف های آقای چراغوندی توضیح بدم
ایشون فرمودن که حداقل 4 یا 5 پنج نقطه که خوب از کار در بیاد
اصولا حداقل 4 نقطه برای ژئورف کردن حتما لازمه که البته برخی ها به 3 نقطه معتقدند! (حداقل نقاطی که بشه باهاش یک محیط بسته تشکیل داد) و برای خوب از کار در اومدن حداقل 8 نقطه لازمه که حتما 4تای اونها مربوط به حاشیه ها باشه.
و اینکه این حداقل 4 نقطه بایستی سعی بشه حاشیه محدوده باشه (همونطور که تو نقشه های معمول، 4 گوشه رو انتخاب میکنیم) چرا که اگر این نقاط رو به سمت مرکز انتخاب کنیم مسلماً نرم افزار در تخصیص مختصات به حاشیه ها دچار اشکال و خطای زیادی خواهد شد.
با کمال احترام به شما جناب چراغوندی.
چون دوستمون ابتدای کار هستن جسارتاً دخالت کردم...
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
ارسالها: 21
موضوعها: 4
تاریخ عضویت: اردیبهشت ۱۳۹۲
اعتبار:
9
در ژئورفرنس کردن تعداد نقاط انتخابی به نوع فایل جهت ژئورفرنس، مقیاس و از همه مهتر روش مورد نظر برای ژئورفرنس (دقت Global یا Local، روش های چند جمله ای با درجات مختلف و ...)بستگی دارد. جهت ژئورفرنس دقیق هم باید توجه داشته باشید که تصاویر Google Earth مخصوصا تصاویر قدیمی آن با خطا (حداقل 5 متر) همراه است. توصیه می شود از نقشه های توپوگرافی 1:25000 منطقه یا Extension با نام ArcBru Tile (قابل دانلود در همین سایت) جهت لوود کردن تصاویر Bing در محیط Arc Map استفاده نمایید که به مراتب دقت بالاتری از Google Earth دارند.