جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Georeferencing -- زمین مرجع کردن عوارض
با سلام.
نیاز فوری به اطلاعاتی در مورد نحوه Georeferencing کردن دارم که از کجا مختصات را پیدا کنم.
نحوه Georeferencing رو بلدم ولی نمیتونم مختصات را پیدا و وارد کنم؟
لطفآ راهنمایی کنید
آیا این فایل پیوست درست Georeferencing شده است؟؟؟؟؟
پاسخ
سوالتون مبهم هست .لطفا واضحتر بیان کنید
اگر منظورتون این هست که نقاط x,y رو ندارین میتونین از google earth برداشت کنید.
اگر منطورتون سیستم تصویر هست می تونید از define موجود در arc toolbox استفاده کنید و اگرهای دیگر
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
پاسخ
دوست عزیز شما باید از گوگول ارث استفاده کنید.. نقاطی که به راحتی میشه پیدا کرد رو مشخص کنید و در گوگل ارث نقطه بزنید و طول و عرض جغرافیایی رو استخراج کنید
به جای لعنت فرستادن به تاریکی، شمعی را روشن کن
پاسخ
(۰۳-۰۴-۱۳۹۳، ۰۴:۴۹ ب.ظ)ganjoor نوشته است: سوالتون مبهم هست .لطفا واضحتر بیان کنید
اگر منظورتون این هست که نقاط x,y رو ندارین میتونین از google earth برداشت کنید.
اگر منطورتون سیستم تصویر هست می تونید از define موجود در arc toolbox استفاده کنید و اگرهای دیگر

سلام، دوست عزیز منظورم همان نقاط x,y بود من الان گوگل ارث را نصب کردم تصویرشو میزارم اگه تونستی لطف کن بگو از کجا می تونم برداشت کنم؟

(۰۳-۰۴-۱۳۹۳، ۰۶:۳۵ ب.ظ)دلدار چراغوندي نوشته است: دوست عزیز شما باید از گوگول ارث استفاده کنید.. نقاطی که به راحتی میشه پیدا کرد رو مشخص کنید و در گوگل ارث نقطه بزنید و طول و عرض جغرافیایی رو استخراج کنید

سلام، دوست عزیز منظورم همان نقاط x,y بود من الان گوگل ارث را نصب کردم تصویرشو میزارم اگه تونستی لطف کن بگو از کجا می تونم برداشت کنم؟

(۰۳-۰۴-۱۳۹۳، ۰۶:۳۵ ب.ظ)دلدار چراغوندي نوشته است: دوست عزیز شما باید از گوگول ارث استفاده کنید.. نقاطی که به راحتی میشه پیدا کرد رو مشخص کنید و در گوگل ارث نقطه بزنید و طول و عرض جغرافیایی رو استخراج کنید

پاسخ
با سلام
نیاز فوری هست؟؟؟

آیا در موقع وارد کردن نقاط x , y به ترتیب باید x هارو با مختصات N و y هارو با مختصات E وارد کنم؟!
مطابق شکل زیر درست است؟؟؟؟!!
پاسخ
سعی میکنم مرحله به مرحله خدمتتون آموزش بدم:
1- ابتدا در google earth از مسیر: tools- options و تنظیمات رو بر روی decimal degree قرار دهید ( طبق تصویر)
2-سپس از مسیر add- add palce marck(معادل piont در gis هستش) نقطه بزنید مطابق تصویر شماره 2
3- علامت palcemarck رو با موس جابه جا کنید تا به نقطه ی مورد نظر خودتون برسید. در پنجره palcemark مختصات نقطه نمایش داده شده است
عدد بزرگ را به x و عدد کوچک را در محیط gis به Y اختصاص دهید.
4- حداقل 4 تا 5 نقطه را با پراکنش مناسب در منطقه ی خودتون انتخاب کنید تا فرایند ژئورفرنسیگ شما خوب از کار در بیاد

در نهایت شما میتونید کارگاه کار با گوگل ارث رو از سایت تهیه کنید تا به طور کامل کار با گوگول ارث رو فرا بگیرید ( لینک کارگاه )

پاسخ
با سلام
لازم دیدم نکته ای رو مابین حرف های آقای چراغوندی توضیح بدم
ایشون فرمودن که حداقل 4 یا 5 پنج نقطه که خوب از کار در بیاد
اصولا حداقل 4 نقطه برای ژئورف کردن حتما لازمه که البته برخی ها به 3 نقطه معتقدند! (حداقل نقاطی که بشه باهاش یک محیط بسته تشکیل داد) و برای خوب از کار در اومدن حداقل 8 نقطه لازمه که حتما 4تای اونها مربوط به حاشیه ها باشه.
و اینکه این حداقل 4 نقطه بایستی سعی بشه حاشیه محدوده باشه (همونطور که تو نقشه های معمول، 4 گوشه رو انتخاب میکنیم) چرا که اگر این نقاط رو به سمت مرکز انتخاب کنیم مسلماً نرم افزار در تخصیص مختصات به حاشیه ها دچار اشکال و خطای زیادی خواهد شد.
با کمال احترام به شما جناب چراغوندی.
چون دوستمون ابتدای کار هستن جسارتاً دخالت کردم...
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
(۰۳-۰۵-۱۳۹۳، ۱۲:۴۸ ق.ظ)fare نوشته است: با سلام
اصولا حداقل 4 نقطه برای ژئورف کردن حتما لازمه که البته برخی ها به 3 نقطه معتقدند! (حداقل نقاطی که بشه باهاش یک محیط بسته تشکیل داد) و برای خوب از کار در اومدن حداقل 8 نقطه لازمه که حتما 4تای اونها مربوط به حاشیه ها باشه.
و اینکه این حداقل 4 نقطه بایستی سعی بشه حاشیه محدوده باشه (همونطور که تو نقشه های معمول، 4 گوشه رو انتخاب میکنیم) چرا که اگر این نقاط رو به سمت مرکز انتخاب کنیم مسلماً نرم افزار در تخصیص مختصات به حاشیه ها دچار اشکال و خطای زیادی خواهد شد.

بله کاملاً درست می فرمایید ولی منظور من همین بود که فرمودید پراکنش نقاط نقش مهمی در میزان نقاط داره وگرنه 100 نقطه هم بگیری ولی همگی در یک محدوده باشه باز کار تمیزی از آب در نمیاد
پاسخ
(۰۳-۰۵-۱۳۹۳، ۰۱:۲۸ ب.ظ)دلدار چراغوندي نوشته است:
(۰۳-۰۵-۱۳۹۳، ۱۲:۴۸ ق.ظ)fare نوشته است: با سلام

بله کاملاً درست می فرمایید ولی منظور من همین بود که فرمودید پراکنش نقاط نقش مهمی در میزان نقاط داره وگرنه 100 نقطه هم بگیری ولی همگی در یک محدوده باشه باز کار تمیزی از آب در نمیاد

با تشکر از تمام دوستان عزیز که راهنمایی کردند، سپاس فراوان.
پاسخ
در ژئورفرنس کردن تعداد نقاط انتخابی به نوع فایل جهت ژئورفرنس، مقیاس و از همه مهتر روش مورد نظر برای ژئورفرنس (دقت Global یا Local، روش های چند جمله ای با درجات مختلف و ...)بستگی دارد. جهت ژئورفرنس دقیق هم باید توجه داشته باشید که تصاویر Google Earth مخصوصا تصاویر قدیمی آن با خطا (حداقل 5 متر) همراه است. توصیه می شود از نقشه های توپوگرافی 1:25000 منطقه یا Extension با نام ArcBru Tile (قابل دانلود در همین سایت) جهت لوود کردن تصاویر Bing در محیط Arc Map استفاده نمایید که به مراتب دقت بالاتری از Google Earth دارند.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,728 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,584 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,690 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,754 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,788 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 15,002 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 15,202 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 15,423 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,787 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,934 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس