جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محاسبه مساحت و محیط
با سلام
من یه لایه پلیگونی دارم. و میخوام مساحت و محیط این لایه ها رو محاسبه کنم. به قسمت calculate geometry رفته و برای هریک از لایه های پلی گونیم در داخل جدول توصیفی فیلد مساحت و محیط برای انها ساخته. ولی هنگام محاسبه با ابزار بالا متاسفانه مساحت و محیط پلی گون ها رو محاسبه نمیکنه. و با عبارت area disabled مواجه میشم.لطفا راهنماییم کنیم
پاسخ
(۰۲-۲۰-۱۳۹۳، ۰۶:۱۳ ب.ظ)shahsavar نوشته است: با سلام
من یه لایه پلیگونی دارم. و میخوام مساحت و محیط این لایه ها رو محاسبه کنم. به قسمت calculate geometry رفته و برای هریک از لایه های پلی گونیم در داخل جدول توصیفی فیلد مساحت و محیط برای انها ساخته. ولی هنگام محاسبه با ابزار بالا متاسفانه مساحت و محیط پلی گون ها رو محاسبه نمیکنه. و با عبارت area disabled مواجه میشم.لطفا راهنماییم کنیم

با سلام
من اینو متوجه نشدم که یعنی چی رفتید تو قسمت calculate geometry بعد فیلدهارو ساختید؟! شما اول فیلداتونو باید بسازید بعد از این گزینه واسه محاسبه مساحت و محیط استفاده می کنید. البته شما اگه از GeoDatabase استفاده می کردید الان این پارامترها رو داشتید.
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
(۰۲-۲۰-۱۳۹۳، ۰۶:۲۸ ب.ظ)fare نوشته است:
(۰۲-۲۰-۱۳۹۳، ۰۶:۱۳ ب.ظ)shahsavar نوشته است: با سلام

با سلام
من اینو متوجه نشدم که یعنی چی رفتید تو قسمت calculate geometry بعد فیلدهارو ساختید؟! شما اول فیلداتونو باید بسازید بعد از این گزینه واسه محاسبه مساحت و محیط استفاده می کنید. البته شما اگه از GeoDatabase استفاده می کردید الان این پارامترها رو داشتید.

فکر کنم مشکل سیستم مختصات data frame و لایتون باشه که هر دو باید UTM باشند.
پاسخ
به عنوان مثال من شیپ فایل استانهای ایران دارم. داخل جدول توصیفیش اسم استان ها و مراکز استانها نوشته. بعد میخوام مساحت شون و محیطشون محاسبه کنم. برای این کار اول از طریق add fild ستون مساحت براش تعریف میکنم. بعد از طریق calculate geometryمساحت محاسبه میکنم. که نمیشه؟
پاسخ
سیستم مختصات لایه تونو چی تعریف کردید؟
پاسخ
توی add field حتماً مطمئن باشید که text نباشه مثلاً short integer رو انتخاب کنید و فراموش نکنید که تعداد کرکتر رو هم مشخص کنید
بعد مطمئن باشید که لایه ی شما سیستم مختصات درستی داشته باشه (شما اگه مساحت و محیط می خواید باید UTM باشه) و define هم شده باشه در غیر این صورت نباید ایرادی توی کار شما باشه
به جای لعنت فرستادن به تاریکی، شمعی را روشن کن
پاسخ
(۰۲-۲۰-۱۳۹۳، ۰۸:۳۸ ب.ظ)دلدار چراغوندي نوشته است: توی add field حتماً مطمئن باشید که text نباشه مثلاً short integer رو انتخاب کنید و فراموش نکنید که تعداد کرکتر رو هم مشخص کنید
بعد مطمئن باشید که لایه ی شما سیستم مختصات درستی داشته باشه (شما اگه مساحت و محیط می خواید باید UTM باشه) و define هم شده باشه در غیر این صورت نباید ایرادی توی کار شما باشه

توضیحات آقای چراغوندی کامله و بر این اساس کارتون رو انجام بدید
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
سیستم لایه اگه utm نباشه این پیغاما میده
پاسخ
سیستم مختصات دیزمال دگری بود. از طریق dfine تبدیل به utm کردم جواب گرفتم. همون روشی که آقای چراغوندی گفتن.
ممنون
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی جهت حذف عوارض از DEM Zahra530 2 2,484 ۰۸-۱۵-۱۳۹۹، ۰۷:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Zahra530
  چرا مقدار ولیو فایل flow accumulation را در مپ الجبرا عدد 2500=> میزنند؟ kimia352 0 1,328 ۱۲-۰۸-۱۳۹۸، ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia352
  ترکیب لایه های خطی با حفظ ویژگی عرض هر لایه majidzarean 0 1,660 ۰۶-۰۲-۱۳۹۸، ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: majidzarean
  نحوه محاسبه درصد پوشش با NDVI kamkar 0 1,701 ۰۸-۱۲-۱۳۹۷، ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kamkar
  شبکه بندی یک پلیگون و تعیین مختصات جغرافیایی مرکز شبکه ها saharsm 1 2,669 ۰۶-۰۵-۱۳۹۷، ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  کپی کردن از یک line feature در arcgis مثلا به تعداد 50 عدد samaa 2 2,856 ۰۳-۲۶-۱۳۹۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  هزینه پروژه جی آی اس چقدر است؟ کریمی 6 7,673 ۰۳-۲۲-۱۳۹۷، ۰۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nadiri
  آموزش کار با template rahmati-gis 0 1,805 ۱۱-۲۶-۱۳۹۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati-gis
  حذف نقاط در شیپ فایل rza 4 6,779 ۱۱-۱۸-۱۳۹۶، ۱۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: alish
  قرار دادن عکس هوایی بر روی طرح fariba 1 3,380 ۱۰-۱۷-۱۳۹۶، ۱۱:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fariba

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید: