جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید.
برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402
سلام دوستان با ابزار select by atribute تعدادی فیلد را انتخان کردم میخوام یه shape file تبدیل کنم ولی به علت نداشتن فیلد های x و y نمیشه باید چیکار کنم ؟ لطفا کمک کنید
۰۴-۰۱-۱۳۹۳، ۰۳:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴-۰۱-۱۳۹۳، ۰۵:۱۳ ب.ظ، توسط چاوشی.)
سلام
برای خروجی گرفتن از یک لایه و ذخیره به صورت Shapefile، در همان قسمت Data\Export data:
1. نشانی فایل خروجی را در یک پوشه (فولدر) آدرس دهی کنید. و نه در درون یک ژئودیتابیس
2. در پنجره آدرس دهی فایل خروجی، قسمت Save as type را روی Shapefile قرار بدید.
(مانند تصویر ضمیمه)
شما برای تبدیل کردن یه table به پلی گون باید حتما x,y داشته باشید که اول آن را به صورت نقطه ای یا لاینی وارد کنید و اگر نقطه ای وارد کردید با استفاده از ابزار point to line آن را به خط تبدیل کرده سپس با استفاده از ابزار feature to polygon آن را به polygon تبدیل کنید.
پس حتما نیاز به x,y دارید
با سلام تمام پاسخ هایی که دوستان دادن کاملا دسته و در تکمیل پاسخ هاشون میشه گفت که اگه لایه ای نقطه ای دارین و مختصات x ,y رو ندارین ابتدا برای هر کدام یک فیلد جدید معرفی کنین و با کلیک راست کردن روی عنوان هر فیلد ایجاد شده و انتخاب گزینه calculate geometry می توان نوع مختصات را برای x یاy تعیین کرد.