انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: Multi question
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام[u][u]
دوستای خوبم هرکی ب اندازه وسعش جواب بدهWink
1. ببینین من وقتی یک لایه ک georefrence شده رو میارم توی arcglobe ک ببینم سر جاش میفته یا نه، متاسفانه نمیاره و به محض add کردن پیغام زیر رو میده؟ cannot add data with unknown sptial refrence
2. ممکنه یک فایل زمین مرجع شده در اثر انتقال (ایمیل), georefrencesh به هم ریخته شده باشه؟
3. و سوال آخر اینکه میخوام یک پهنه گردشگری رو مکانیابی کنم، باید از چه مدلی و با چه روشی عمل کنم؟ این TCL چیه؟ به این ربطی داره؟
1-در بخش toolbox دستور define را بیارید و لایه رادر input feature قرار دهید ببینید spatial refrence داره یا نه اگه نداشت باید به لایه سیستم مختصات معرفی نمایید.

2-تا آنجا که من می دانم جواب شما خیر است مگر آنکه فرستنده تمامی فایلهای مربوط به لابه را به طور کامل برای شما ایمیل نکرده باشه.

3- متاسفانه خارج از آگاهی من هست .اما به نظرم اگر فقط بحث شما مکانیابی یک پهنه است می تونید از مکانیابی بولین که در فروم نمونه هایی وجود داره استفاده کنید
سلام
در موارد بالا با مهندس موفقم.
در مورد 3- TCI= tourism climate index)عناصر اقلیمی را در برابر کیفیت تجربه توریستی گردشگران ارزیابی می کند.
به طور کلی این شاخص بیان می کند که در یک مقطع زمانی، ترکیب عناصر مختلف اقلیمی آیا برای گردشگران و مسافران و یا حتی بومیان یک منطقه مناسب می باشد یا نه.
در ادامه براتون نرم افزارTCIو یک مقاله راجبه ان میزارم. امیدوارم کمکتون کنه.
آقایان گنجور و مجیدی سپاسگزار از لطفتون